Exkluzivně: Ruská televize o stržení sochy Koněva: “Lokální starosta je zbabělec a cynik.” Kolář utekl. Dcera a vnučka maršála: “Je nám to líto.”


Ruská televize státní televizi Rossia 1 s nadhledem, ale i pohoršením informovala o stržení sochy maršála Koněva. Zdůraznila zbabělost a cynismus lokálního starosty Koláře (TOP 09), který nechal sochu strhnout v době kdy je celá země v karanténě kvůli epidemii koronaviru. Rossia 1 sleduje 250 milionů diváků.Celá reportáž Rossia 1 (5 minut) o stržené soše maršála Koněva


Reportáž TV Rossia o černém stržení sochy zbabělým lokálním starostou

V reportáži vystoupil i předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný: “Zneužili situace s pandemií, kdy nikdo nemůže organizovat protesty a demonstrace”.


Cynická zpráva starosty Koláře na Facebooku: “Neměl roušku”. Při osvobozování Československa pod vedením maršála Koněva padlo 140 tisíc Sovětů.

Starosta před TV utekl

TV Rossia 1 hned v úvodu ukázala cynickou zprávu na facebooku starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře: “Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou, nebo jinou překrývkou úst a nosu.”

Ruská strana již dříve nazvala Koláře oblastním Gauleiterem (vedoucí místní pobočky nacistické NSDAP).


Starosta Prahy 6 Kolář (TOP 09) chodí takto zamaskovaný. Před televizí Rossia 1 (250 milionů diváku) utekl. Chodí s ochrankou, je prý napojený na ambasádu USA.Maršál Koněv s generálem Ludvíkem Svobodou v Praze, květen 1945.

Kolář zbaběle odmítl poskytnou TV Rossia 1 rozhovor a odkázal na svého zástupce Jana Lacinu (STAN), který vešel ve známost svou protiruskou nenávistí a vztyčením sochy Marie Terezie (u Pražského hradu), která je symbolem vymazání Česka z mapy a ikonou Evropské unie.


Místostarosta Lacina (STAN) zopakoval v TV Rossia pohádku o útocích na sochu Koněva. Dodnes není jasné, kdo za nimi stál, a zda nešlo o objednávku radnice, aby měla záminkou sochu odstranit (garáže).

Místostarosta Lacina pro Rossia 1 zopakoval fráze o “útocích na sochy ze strany občanů”, přestože jsou spekulace, že si ničení sochy tajně objednala sama radnice, opravdu velmi silné.

Radnice Prahy 6 o stržení sochy rozhodla tajně v noci, nikoho o tom neinformovala. Pozemek jí nepatří (majitelem je magistrát) a nepatří jí ani socha. Kauzou se již zabývají právníci.


Osvoboditel Prahy s oprátkou kolem krkuPřepisování historie

TV Rossia 1 poukázala na cynismus a nesmyslnost odstranění sochy. “Je to jako bychom se rozhodli strhnout sochu prezidenta Charlese de Gaulla v Moskvě, nebo sochu Ghándího.


Maršál Koněv osvobodil Prahy 9. května 1945. Němci před Rudou Armádou prchali již od pádu Berlína 2. května. Chtěli Prahu zničit a utopit povstání v krvi, ale nakonec se rozhodli pro útěk.

Maršák Koněv s Dubčekem roku 1968

Reportáž upozornila také na lživé vysvětlující cedulky na podstavci sochy, kde je uvedeno, že se maršál Koněv podílel na okupaci vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Maršál Koněv, tehdy již v důchodu, byl přitom naopak odpůrce invaze.


Vnučka maršála Koněva Jelena Koněvová.

Maršál Koněv v čele I. ukrajinského frontu osvobodil Prahu 9. května 1945. Němci chtěli probíhající pražské povstání utopit v krvi, ale nakonec se nezdržovali a dali se na útěk před přijíždějící Rudou armádou. Do německého útoku se vložili vojáci SS, tzv. Vlasovci, kteří jim kryli záda (například při útěku z letiště Ruzyně).


“Při osvobození Československa položilo život 140 tisíc sovětských vojáků,” zdůraznil v reportáži Michail Mjagkov, ředitel ruského vojensko – historického ústavu.


Dcera maršála Natálie KoněvováDcera a vnučka: Je nám to líto

Dcera maršála Koněva historička Natálie Koněvová v reportáži označila za cynismus špinění národa, jehož vojáci položili životy za osvobození Československa od německých okupantů.


Osvobození Prahy Rudou armádou od německé okupace

Vnučka maršála Koněva Jelena Koněvová poskytla TV Rossia 1 rozhovor v prosinci, kdy se přijela poklonit dědečkovi u příležitosti 122 let jeho narození. “Jsem z toho smutná, myslím, že je to naposledy, co jsem tady a socha stojí.”


Extrémisté útočí

Maršál Koněv je součástí agresivního přepisování dějin neomarxisty (extrémní liberálové), kteří v Praze pronikli do lokálních zastupitelstev.


Kromě Koláře (TOP 09) jde o starostu Řeporyjí Pavla Novotného (ODS), který nechává v obci postavit pomník vojáků SS z divize Vlasovců. Primátor Hřib (Pirátská strana) nechal odstranit pamětní desku osvobození ze Staroměstské radnice.


Reportérka TV Rossia 1 Darja Grigorová

TOP 09 a STAN se potácí na hranici volitelnosti do sněmovny, ale v Praze je její pozice silnější.


Tato neomarxistická skupinka je úzce napojená na snahy Evropské unie (Německa) ovládnout Evropu a vnutit jí ideologii Nového zeleného údělu.


“Kolář s koulema tak velkejma, že by propadly čajovým sítkem,” uvedl vtipně youtuber František Kubásek ve svých Politicky nekorektních streamech.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh