Špatné zprávy! 51 pacientů, kteří se zotavili z koronaviru, bylo znovu testováno pozitivně. Virus se reaktivoval? Šokující testy z Jižní Koreje, která je pro ČR vzorem

Padesát jedna pacientů, kteří se v Jižní Koreji zotavili z koronaviru, bylo při opakovaných testech zjištěno opět jako “POZITIVNÍ”. To vyvolává obavy, že má virus schopnost se reaktivovat. Jižní Korea je přitom vzorem pro Českou republiku pro postup při boji s koronavirem.Hlavní postava boje proti koronaviru v ČR Roman Prymula nedávno prohlásil, že spatřuje v Jižní Koreji inspiraci v boji proti koronaviru. Dosud se měla za to, že tato země zvládá boj proti koronaviru zřejmě nejlépe na světě. Země s 50 miliony obyvatel zaznamenala pouze 192 obětí.


Boj s koronavirem v Jižní Koreji

Virus se vrací?

Pacienti z nejhůře zasaženého města Tegu byli po diagnostikování viru umístěni do karantény, poté jim však vyšly testy jako “negativní” (tedy bez viru) a po několik dnech opět jako “pozitivní”.
Korejské Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) uvedlo, že virus byl pravděpodobně reaktivován, a tuto možnost považují za mnohem pravděpodobnější, než že se pacienti znovu nakazili.


Testy na Koronavirus

Vědci z vládního zdravotnického orgánu věří, že virus může v klidu ležet na nedetekovatelných hladinách v lidských buňkách. Virové částice mohou být reaktivovány.


Nespolehlivé testy!

Profesor infekčních chorob na University of East England Dr. Paul Hunter, k tomu řekl britskému deníku Daily Mail: „Souhlasím, že se nejedná o reinfekce, ale také se nedomnívám, že šlo o reaktivace.”

“Osobně si myslím, že nejpravděpodobnějším vysvětlením je, že chyba se stala v testech, když ukázaly hodnoru negativní, ačkoli byli pacienti stále nakažení, tedy pozitivní.”
Profesor Hunter zdůraznil, že konvenční testy na koronaviry ukazují nesprávný výsledek z dvaceti až třiceti procent.

Jihokorejští pacienti tak byli před propuštěním z karantény, ve skutečnosti stále infikování, ačkoli test ukázal, že se zotavili.


Podobné případy i jinde

Generální ředitel KCDC Dr. Jeong Eun-Kyeong uvedl, že do Tegu, regionu nejvíce zasaženého koronaviry, byl vyslán tým vyšetřovatelů, aby provedl epidemiologické vyšetřování.

Jižní Korea dnes zaznamenala méně než 50 nových případů koronaviru – nejnižší denní nárůst od konce února. Celkový počet infekcí v zemi tak dosáhl na 10 284.
Dva případy reaktivace viru se objevily Japonsku, a to v případě staršího muže a ženy, která pracovala ja průvodčí v autobuse. Pokusy na opicích (studie zveřejněna 16. března) však ukázaly, že si zvířata po infikaci získala imunitu.


Opravdu těžko říci, zda je horší schopnost viru se raktivovat, nebo nespolehlivost testů, kvůli kterým mohly být propuštěny z karantény desítky “uzdravených”.

Podle informací Arfa používá Česká republika stejné testy na koronavirus jako Jižní Korea.


Zdroj: Daily Mail


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh