Vláda nechala spálit miliony roušek a respirátorů, aby udělala místo pro migranty, bouří belgická média a obviňují Brusel

Dva hangáry o třiceti a padesáti metrech, naplněné po okraj paletami a desítkami tisíc krabic s rouškami a respirátory. Belgická vláda se sídlem v Bruselu je nechala spálit, aby udělala místo pro migranty.Belgie strádá zoufalým nedostatkem ochranných pomůcek v souvislostí s panikou kolem epidemie koronaviru. Hlavní město Brusel je sídlem většiny institucí Evropské unie, a a velitelství NATO.

Médiím informaci o zničených respirátorech sdělil úředník, který dohlížel na rezervy ochranných pomůcek. Ty byly skladovány v dostatečném množství právě pro případ epidemie nebo jiného extrémní situace. Mimo jiné v kasárnách ve městě Belgrad (Namur).

Šokující video z Bruselu: Migranti, obrněné vozy, LGTB


Belgická ministryně zdravotnictví Maggie De Blocková je zastánkyní “vítačské” politiky a přijímání maximálního počtu migrantů nejen do Belgie, ale i celé EvropyBelgická ministryně zdravotnictví Maggie De Blocková prohlásila, že masky byly zlikvidovány, protože jejich platnost vypršela a byly ve špatném stavu. Ministryně se nicméně ocitla pod silným tlakem na odstoupení, kvůli “totálnímu nedostatku předvídavosti”.

Bývalý úředník reserv ochranných pomůcek Marc Caekebeke tvrzení ministryně De Blockové (ve fukci od roku 2014) zpochybňuje. Masky byly v provozuschopném stavu, přestože po jejich technickém datu expirace.

Podle odborníků se data exspirace na maskách se obecně vztahují na gumové pásy jako příchytu k hlavě, a ne kvůli jejich účinnost při filtraci bakterií.
V roce 2015 se vláda rozhodla, že Červený kříž použije některé budovy k přijetí uprchlíků, mezi tyto budovy patřily i sklady s maskami. Ničení začalo v roce 2015. V roce 2018 byla spálena poslední část masek.

“Masky a ochranné pomůcky dnes mohly být žitečné například pro nelékařské profesionály během vypuknutí koronaviru, jako jsou pokladny supermarketů a policisté,” řekl úředník Marc Caekebeke, který byl přímým svědkem pálení masek, deníku Nieuwsblad.


Zdroje: Nieuwsblad, Sceptrclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh