Docent MUDr. Balík: “Tady žádná pandemie nikdy nebyla.” Média šíří paniku, lidé umírají na jiné, závažnější nemoci. “Nyní máme na celou republiku pouhých 25 vážně nemocných pacientů.”

Zatímco Česká televize bombarduje vyděšené občany počty “zemřelých s koronavirem” a novými ohnisky pandemie, množí se důkazy, že je všechno jinak. Podle všech statistik nikdy nešlo o žádnou pandemii a oběti na životech jsou tak nízké, že by za normálních okolností nestály médiím ani za zmínku.VIDEO (minuta). Docent Balík v rozhovoru pro Českou televizi

“My v intenzivní péči říkáme, že tady vlastně nikdy žádná pandemie nebyla,” uvedl doc. MUDr. Martin Balík, zástupce primáře pro intenzivní péči, 1. LF UK v rozhovoru pro Českou televizi.

Toto šokující sdělení Česká televize odvysílala bezostyšně mezi děsivými informacemi o nových ohniscích strašlivé epidemie v Moravskoslezském kraji a na jiných místech Českém republiky. Podobně agresivní a zkreslující zpravodajství předvádí také televize Nova a Prima.

Covid takřka poloprázdno, jinde přetlak

“Kapacity, které jsme měli připravené, jsme zaplnili ze 60 procent,” říká docent Balík. “Nyní jsme v prázdninovém režimu, kde léčíme obvyklé pacienty. Mezi nimi zvládáme velmi dobře těch celkem – a tady upozorňují na to číslo – těch asi 25 těžkých pacientů na celou Českou republiku.”Zaskočený moderátor České televize se ptá, jak je to možné, vždyť z Itálie nebo USA přicházely alarmující zprávy o naplnění tamních jednotek.

“Jsem v kontaktu s kolegy ze severní Itálie a ze Švýcarska a tam je situace velmi podobná jako tady,” říká docent Balík.
Podle Českého statistického úřadu letos zemřelo v České republice nejméně lidí za poslední čtyři roky. Tento údaj zcela vyvrací iluzi pandemie, kterou se nám snaží vnutit média.


Celý rozhovor České televize s doc. Balíkem ZDE

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh