Až vám budou zase lhát, že válku rozpoutal Hitler a Stalin společně: Den po dni, jak to bylo, nejen podle Putinem odtajněných archivů. Infografika volně ke stažení a šíření po sociálních sítích

“Německo a Sovětský svaz byli první dva roky II. světové války spojenci a nesou společnou odpovědnost za její rozpoutání.” Česká televize a další média hlavního proudu dávají opakovaně prostor k šíření této nebezpečné lži.



Zdeněk Hřib (Pirátská strana, která je součástí portfólia německého projektu Evropské unie), primátor Prahy, v pořadu Máte slovo v České televizi: “Německo a Sovětský svaz byli spojenci.”

Z odtajněných dokumentů: Hitler na pohřbu Pilsudského, přítelství německých a polských vojáků, zrada Francie a Anglie…

Jde o obludnou a nebezpečnou lež, pokřivení reality, které souvisí s lokajstvím některých českých politiků vůči německému projektu Evropské unie. Ta protlačila v Evropském parlamentu dokument se lstivým názvem “Společný návrh usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy“, který obviňuje Sovětský svaz ze spoluviny na rozpoutání světové války.

Již byly učiněny kroky k přepisování učebnic. Je proto třeba uvádět tyto lži na pravou míru.


Infografika volně ke stažení, sdílejte, šiřte

Adolf Hitler na čestném místě při pohřbu polského vůdce Pilsudského v roce 1935



Putin otvírá archivy

Ruský prezident Vladimir Putin před několika týdny odtajnil 75 let staré dosud utajované archivy, které Rudá armáda získala na konci války ve Varšavě a v Berlíně.

Propagandistické pokusy o přepsání dějin se odehrávají v situaci, kdy u ruských a běloruských hranic operují desítky tisíc vojáků USA (pod falešnou vlajkou NATO). V Polsku vzniká hlavní základna jednotek armády v USA v Evropě.



Hlavní viník: Německo

Je zcela nepochybné, že plnou odpovědnost za rozpoutání války nese Německo. Pokud bychom hledali nějakého spojence Německa při procesu zahájení války, pak by to bylo Polsko. V roce 1934 (dne 26. ledna) byla podepsána smlouva Hitler – Pilsudski, jako první z řady smluv, které následovaly.

Smlouvy o neútočení měl Hitler i s Francií, Velkou Británií, Sovětským svazem, Lotyškem, Litvou a dalšími zeměmi. Tyto smlouvy platily jen do doby, než Hitler tyto země napadl.


1940 (10. května): Hitler napadl a pak dobyl Francii
1940 (13. srpna): napadl Hitler Anglii
1941 (22. června): napadl Hitler Sovětský svaz




Infografika volně ke stažení, sdílejte a šiřte po sociálních sítích

Polská invaze do Československa

Za dosud zamlčovanou část historie patří napadení Československa Polskem 2. října 1938, tedy den po obsazení Sudet. Těšínsko zůstalo pod správou Polska skoro celý rok – do 1. září 1939. Poté připadla i tato část země nacistickému Německu.


Polská invaze do Československa 2. září 1938

Polský ministr zahraničí Beck 28. září 1934 prohlásil: „Polsko o své vůli prohlašuje, že od nynějška spojuje svůj osud s osudem Německa… Polská vláda se prohlašuje od nynějška za osvobozenou od jakýchkoliv závazků vůči Československu a připomíná svoje přání stanovit společnou hranici s Maďarskem.“





Další příčiny války: Investice USA

Za důležitou příčinu II. světové války je naprosté selhání Francie a Anglie, které svou nečinností umožnily Hitlerovi expandovat. Obětovali mu Československo, Polsko… Britové a Francouzi sice již 3. září 1939 vyhlásili Německu válku – ale neudělali nic.


Další příčinou jsou masivní investice USA do německého zbrojního průmyslu (například General Motors vlastnila německou firmu Opel, firma Standard Oil dodávala Němcům ropu po celou válku…).


Lži o smlouvě Ribbentrop – Molotov

Přepisovači historie pod vlajkou německého projektu Evropské unie často odkazují na smlouvu Ribbentrop – Molotov (tedy na úrovni ministrů zahraničí Německa a Sovětského svazu) z 23. srpna 1939.

Tato smlouva byla jednou z mnoha, kterou Německo podepsalo, a která platila je do doby, kdy svého “spojence” napadlo. Evropa byla tehdy prošpikovaná smlouvami (mimo jiné například Anglie – Polsko atd.)



1934, 26. ledna: smlouva Hitler – Pilsudski
1935, 18. června: Německo – Anglická námořní smlouva. Umožnila Hitlerovi zbrojit
1938, 12. března: Německo obsazuje Rakousko (Anšlus)
1938, 30. září: Mnichovská dohoda (Anglie a Francie zrazuje Československo)
1938, 1. října: Německá armáda obsazuje Sudety (Československo)
1938, 2. října: Polská armáda obsazuje Těšínsko (Československo)
1938, 7. prosince: Smlouva Německo – Francie o přátelských vztazích
1939, 16. března: Vyhlášen Protektorát Čechy a Morava
1939, 23. srpna: Dohoda Ribbentrop – Molotov (rozdělení Polska)
1939, 1. září: Německá invaze do Polska



Rusko obsazuje Polsko

Šestnáct dní poté, co Německo 1. září 1939 zaútočilo na Polsko ze západu, provedl Sovětský svaz útok z východu, údajně z důvodu historického nároku na polské území (carské Rusko) a kvůli ochraně svých menšin. Invaze skončila 6. října rozdělením území Polska mezi Německo a Sovětský svaz. Němci u Sověti se k Polákům chovali krutě.

Sovětské svaz okupoval východní Polsko do června 1941, kdy byly vytlačeny německými jednotkami postupujícími na východ v rámci Operace Barbarossa.



loading…

Je třeba si pamatovat tyto dva citáty: “Národ, který popírá svou historii, ji bude muset prožít znovu.” A druhý: “Pro USA je dobrá každá válka, která se neodehrává na jejich území.”


Zdroje: Válka.cz




close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh