Údajný hacker Nikulin chce po České republice milionové odškodné za nezákonné vydání do USA. Mučení agenty FBI. Chtějí z něj vymlátit přiznání, že na příkaz ruské vlády ovlivnil volby v USA?

Bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) při vydání do USA porušil Nikulinova práva, rozhodl Ústavní soud. Agenti FBI Nikulina údajně ještě v Praze mučili a pokoušeli se z něj dostat z přiznání, že pracuje pro ruskou vládu a že ukradl emaily Hillary Clintonové, které vedly k jejímu vyšetřování před americkým kongresem a přispěly k debaklu ve volbách.


Jevgenij Nikulin (31). “Nikdy jsem nebyl žádný hacker,” tvrdí.

Jevgenij Nikulin (31) všechna obvinění z hackerství popírá a trvá na tom, že se živí jako obchodník s luxusními auty. Tvrdí, že mu agenti FBI nabízeli byt a americké občanství. Nyní je Nikulin ve vězení Santa Rita v Kalifornii, kde ho drží na samotce. Po České vládě teď chce skrze svého českého advokáta odškodnění 1,5 milionu korun – což je ovšem banalita ve srovnání s tím, o jak obludný případ jde.


Zatčení Nikulina v Praze na základě amerického zatykače. Nikulin se nijak neskrýval, naopak na sociální sítě pravidelně umísťoval fotografie a informace, kde právě je.

E -maily Hillary Clintové byly zveřejněny během prezidentské kampaně na Wikileaks. Ukazovaly propojení Demokratické strany na média, uplácení novinářů, podvodné financování a napojení na podezřelé fondy a mnoho dalších hrůz. Jejich krádež bývá dávána do souvislosti s vraždou volebního asistenta Hillary Clintonové jménem Seth Rich.

Seth Rich (27), který zřejmě ukradl slavné e-maily Hillary Clintonové. Byl zavražděn krátce po jejich zveřejnění v roce 2016.

Ministr Robert Pelikán krátce po vydání Nikulina do USA odešel v roce 2018 z politiky, nyní pracuje pro nadnárodní advokátní kancelář Wolf Theiss.


Soud s Nikulinem je načasován v USA tak, aby mohl ovlivnit prezidentské volby, které budou příští rok. Nikulinovo případné “přiznání” může velmi uškodit současnému prezidentovi Trumpovi, který bude obhajovat svůj post a je považován za velkého favorita.


Věznice Santa Rita, kde nyní vězní ruského obchodníka s auty Jevgenije Nikulina
Bývalý ministr Robert Pelikán, který vyhověl tlaku USA. Poté odešel z politiky.

Ze strany USA byl proto na vydání Nikulina vyvíjen na Českou republiku obrovský nátlak. Nebyl žádný důvod vydávat ho do USA, když je ruským občanem, a jde o porušení mezinárodního práva. Nikulin byl zatčen v Praze v roce 2016 na základě amerického zatykače při obědě se svou přítelkyní.

Nikulin se vůbec nepokoušel skrývat, naopak – pravidelně umisťoval na sociální sítě své fotografie a popisem, kde právě je, takže jeho dopadení bylo velmi snadné.

O vydání Nikulina do Ruska usilovala ruská strana a podpořil ho také prezident Miloš Zeman.


Nikulin je klíč k odstranění Trumpa

O mimořádném významu Nikulina pro americký “Deep State” (hluboký stát) svědčí i fakt, že byl z Prahy přepraven do USA v březnu 2018 v noci, tajně a poslali speciálně pro něj letadlo Gulfstream, určené pro transport teroristů.


Deep State tak získal obrovskou zbraň. Dosud není jediný důkaz absurdního tvrzení, které odpůrci Trumpa omílají stále dokola – že volby v USA ovlivnilo Rusko. Pokud se podaří Nikulina zlomit, situace se dramaticky změní.


Vězni ve věznici Santa Rita

Nikulin (31) tak stojí před touto volbou: Buď řekne, co chtějí slyšet a dostane azyl, peníze a dům, nebo bude trvat na svém a zavřou ho klidně na zbytek života. Soudní proces by měl začít v lednu, prezidentská volební kampaň už začala, volby budou na podzim.


Na špatný psychický stav Nikulina v americkém vězení upozorňoval i jeho (dnes již bývalý) advokát Arkadij Buch, který uvedl, že mučením je již samo umístění na samotce. Panuje podezření, že je Nikulin mučen metodou “watterboarding” (něco jako “topení na suchu”).


Ukázka z mučení watterboarding, které je americký vynález

Nikulinovi hrozí trest 30 let za to, že údajně ukradl data ze sociálních sítí LinkedIn, Formspring a z webové úložiště Dropbox. Žádné důkazy pro toto tvrzení však nebyly zveřejněny. Soudce již rozhodl o tom, že Nikulina nebude zastupovat ruský, ale americký obhájce.

Vše je nastaveno tak, aby Nikulin řekl: “Přiznávám, že jsem hacker, pracuji pro ruskou vládu a ovlivnil jsem volby v USA ve prospěch Donalda Trumpa, který o všem věděl.”close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh