“To je myš!” Záhada americké rakety: Ve výšce 300 km vyleze zpod plechu hlodavec, zašmejdí a zase zaleze. Důkaz podvodu jako s přistáním na Měsíci?

Myš byla spatřena na raketě Falcon 9 společnosti SpaceX během živého přenosu při cestě ve vesmíru. Video mělo obrovský ohlas, někteří uživatelé ho považují za důkaz, že je americké “dobývání vesmíru” stejný podvod jako údajné přistání na Měsíci.“To je myš!” Podivný jen na raketě Falcon 9

Celý záznam letu, Situace s myší je v čase 4:13

SpaceX amerického miliardáře Elona Muska je první soukromá organizace, která do vesmíru poslala kosmickou loď. Dva američtí astronauti, Doug Hurley a Bob Behnken, se stali prvními, kteří se dostali na Mezinárodní vesmírnou stanici za peníze soukromníka – což ovšem není tak docela pravda, protože se na projektu významně podílela NASA.


Podvod jako s přistáním na měsíci?

Myš by samozřejmě ve vesmírných podmínkách nemohla přežít, proto jsou jen dvě základní možnosti: 1) Pokud je to opravdu myš, celé video je podvod a Musk nechal záběry natočit ve studiu. 2) Není to myš, ale něco jiného – například zmrzlý kyslík, nebo led.

Ani jedna ze společností, které na projektu spolupracovaly (SpaceX a NASA) zatím k podivnému jevu nevydala žádné prohlášení.


loading…

Setkání na Mezinárodní vesmírné stanici 31. května 2016

Elon Musk, pán mlh

Staré video?

Jiný uživatel poukázal na to, že je video staré. “Přísahám, že jsem tohle video viděl na youtube už loni. Prostě použili starou nahrávku,” uvedl.

Na youtube je opravdu nahrávka s podobným jevem, a to z 31. prosince 2019. Nejde ale o identický záběr – protože se “myš” pohybuje trochu jinak.


Dva američtí kosmonauté se skutečně dopravili na Mezinárodní vesmírnou stanici

Na druhý pokus

Start rakety Falcon 9 proběhl na druhý pokus 30. května 2020 (první byl odložen kvůli špatnému počasí). Loď byla vynesena raketou z Kennedyho vesmírného střediska k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), kam o den později (za 19 hodin) dopravila oba kosmonauty.

Na Mezinárodní stanici ISS, stráví oba američtí kosmonauti jeden až čtyři měsíce. Stanice ISS je umístěna na mírně eliptické nízké oběžné dráze země ve výšce okolo 400 km.


Američtí kosmnauté se vítají s ruskou posádkou na ISS

Je Musk podvodník?

Elon Musk je globální celebrita, která se točí celý život v kruhu zisků a ztrát. Mnozí po považují za podvodníka – za obchodníka se sny.

Společnost Space X založil Elon Musk roce 2002 z peněz, které vydělal na prodeji svého podílu v platebním systému PayPal. 25. května 2012 jako první soukromá firma Space X úspěšně vyslala kosmickou loď k Mezinárodní vesmírné stanici.

V roce 2017 byl krátce Musk v poradním sboru prezidenta Donalda Trumpa, odešel ale po odstoupení USA od pařížské dohody o klimatu.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh