Vida! Vůdci revoluce konečně potvrzují: Listopad 89 ovládaly tajné služby KGB a CIA. Legenda o národu, který povstal, se hroutí. Změna režimu jako plánované vyústění Studené války. Kultovní Analýza 17. se potvrzuje

Vůdci revoluce 17. listopadu Michael Kocáb (65) a Martin Mejstřík (57) nezávisle na sobě prohlásili, že v pozadí tehdejších událostí stály tajné služby KGB (Sovětský svaz) a americká CIA. Potvrdili tak závěry Analýzy 17. listopadu, podle které “došlo k převratům ve všech komunistických státech Evropy synchronizovaně”.

Podle Analýzy autora Miroslava Dolejšího je “základní mystifikací tvrzení, že 17.11.1989 došlo v Československu ke spontánní revoluci obyvatelstva proti vládě KSČ.” Podle autora šlo o řízení proces, přičemž na tajné služby, především pak na americkou CIA byl napojen i disent včele s budoucím prezidentem Václavem Havlem.


Michael Kocáb v rozhovoru pro Český rozhlas mimo jiné uvádí, že “smrt” studenta Šmída byla součást snahy o vnitrostranický puč. Část Komunistické strany Československa byla podle něj napojena na americkou tajnou službu CIA, což bylo tzv. “Gorbačovské křídlo”, část na sovětskou KGB.


Rozhovor Michala Kocába pro Český rozhlas (kráceno) ZDE

Michael Kocáb při včerejším rozhovoru s moderátorkou Barborou Tachecí

Někdejší studentský vůdce Martin Mejstřík na otázku, zda byla rozhodnutí učiněna dopředu, prohlásil: “Ano, určitě byla.” Podle něj byla revoluce důsledkem konce Studené války.

Rozhovor Martina Mejstříka pro Český rozhlas (kráceno) ZDE:


Legenda o nespokojených Čechoslovácích, kteří vzali svůj osud do vlastních rukou a vyšli do ulic, tak dostala další povážlivé trhliny.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh