Potvrzeno: Neziskovky spolupracují s pašeráky lidí už u břehů Lybie, říká nová analýza německého centra pro ilegální migraci. Obrovské zisky. Rekordní počty migrantů – navzdory koronaviru

Tak vida! Německé analytické a strategické středisko pro nelegální migraci (GASIM) uvedlo, že pašeráci lidí z Lybie spolupracují s plavidly nevládních organizací pro přepravu migrantů. Poprvé tak potvrdilo fakt, o němž se spekuluje už dlouho.Zatím poslední úlovek neziskovky s lodí Ocean Viking. 180 migrantů, kteří se údajně pokoušeli a sebevraždu a napadaly posádku, aby se dostali na pevninu na Sicílii.

Interní zprávu GASIM získal německý deník Die Welt, který mimo jiné uvedl: “Jsou opakovaně zaznamenány společné odjezdy pašeráků a lodí beziskovýcgh organizací od břehů Lybie. Pašeráci jsou s loděmi neziskových organizací v kontaktu satelitními telefony.”


“Už jedeme! Jsme tam co by dup!” Jako jedna firma

Z Lybie je to na Sicílii asi 500 km. To je tak den či dva dny jízdy.

Pašerácká praxe ve Středozemním moři je tedy již taková, že se do Evropy může dostat úplně kdokoli a v libovolném počtu. Pašeráci shromáždí zájemce, nechají si zaplatit (tisíce dolarů) a zavolají přes satelitní telefon neziskové organizaci, že vyjíždějí.

Pašeráci a neziskové organizace tak fungují v podstatě jako jedna firma.


Jde o obrovský byznys, kde se točí miliardy korun, který zdeformuje budoucnost Evropy na mnoho generací dopředu – a možná navždy. 90 procent migrantů jsou muslimové. Od roku 2015 se dostalo do Evropy na pozvání Německa 5 milionů migrantů.


Ocean Viking, druhá hlavní loď neziskovek, živících se záchranou migrantů. Mnozí ji povařují za pašerácké centrumAlan Kurdi, největší loď neziskovek, dovážejících migranty do Evropy jako na běžícím pásu. Pluje pod vlajkou Německa, které již připravuje program na redistribuci migrantů do členských zemí – včetně České republiky.

Vypadalo by opravdu nevhodně, aby neziskovky (většinou německé) nakládaly migranty hned v přístavu v Lybii. V praxi je to ale v podstatě totéž.


Vratké lodě pašeráků odvezou migranty jen pár kilometrů – mimo dohled z pevniny. Tam už na ně čeká “záchranářská loď”. Je to jako trajekt Afrika – Evropa. A zadarmo.


Čtěte též:
Co v České televizi neuvidíte: Děsivá slova německého ministra. 30 tisíc migrantů ročně? Německo chce prosadit migrantské kvóty v horizontu pár měsícůZlatý důl pro neziskovky, placené z Německa

V oblasti působí především lodě Ocean Viking (kterou provozuje nezisková organizace SOS Méditerranée), Alan Kurdi (provozuje německá neziskovka Sea-Eye) a Sea-Watch 3 (německá kapitánka ve službách různých neziskovek).


Lodě neziskovek operovaly u břehů Lybie a Tuniska (odtud je to na Sicílii je cca 200 km) částečně i v době korovavirové karantény. Tehdy počet dovezených migrantů klesl, ale nyní již dosahuje rekordních výší v řádech tisíců.

Německo se snaží dovozem migrantů vyřešit si své problémy, ale vymklo se to, a zatáhlo do toho celou Evropu. Alternativou Evropské unie se zdá být vznikající americký projekt Trojmoří, kde to bude podobné, ale bez Němců a bez migrantů.

Jak vydírat Itálii

Při poslední akci nasbírala loď Ocean Viking 180 migranty ve Středozemním moři mezi 25. až 30. červnem při čtyřech různých záchranných akcích, podle všeho všechny ve spolupráci s pašeráky.

Loď opakovaně žádala o povolení k přistání v Itálii a na Maltě, ale její žádosti však byly zamítány. Pak vzali migranti události do svých rukou. Šest se pokusilo o sebevraždu, jiní začali ohrožovat posádku. Nakonec Itálie nechala vylodit migranty na Sicílii.Potvrzeno: Pašeráci lidí jsou ve stejné partě

Agentura GASIM analyzuje informace o nelegální migraci a pašování lidé několika federálních úřadů včetně Federálního úřadu kriminální policie, Federální policie, Federálního úřadu pro migraci a uprchlíky a Federálního úřadu pro ochranu ústavy.


Zpráva GASIM je v souladu s předchozími obviněními italských státních zástupců v roce 2017, že nevládní organizace přímo spolupracují s pašeráky lidí v Libyi.

Podle zprávy GASIM plavidla nevládních organizací přivezla do Itálie a na Maltu od začátku roku více než dvě třetiny všech migrantů. Odhaduje se asi sedm tisíc migrantů, což je více, než loni.Zdroj: Welt, Sea eye
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh