Věra Jourová, vrchní cenzor Evropské unie, přitahuje šrouby: Facebook, Twitter, Google budou podávat měsíční hlášení o nevhodných zprávách, týkajících se vakcinace a migrace. Armáda cenzorů posiluje, přijdou tvrdé tresty

Evropská unie přitvrzuje v cenzorském tlaku proti jinému názoru než ten, který prosazuje. Tedy: COVID-19 je pandemie, vakcinace je nutná, imigrační kvóty jsou nezbytnost. Kdo tvrdí něco jiného, bude přísně potrestán. Věra Jourová jako “komisařka EU pro transparentnost” zde zastává roli hlavního Koniáše.Komisařka EU Věra Jourová na tiskové konferenci, kde oznamuje přísná pravidla proti “nevhodným zprávám”

“Facebook, Google a Twitter nám budou předkládat měsíční zprávy o svém úsilí vyhladit dezinformační kampaně. Zatím nedělají dost. Šiřitelé dezinformačních zpráv budou odříznuti od příjmů z reklamy,” oznámila Věra Jourová na tiskové konferenci.

Co přesně je “deziformace” Jourová neuvedla. Z kontextu však vyplývá, že je to každá informace, která je v rozporu s ideologií vakcinace a multikulturalismu, prosazovanou Evropskou unií. Jourová chce šiřitele nevhodného názoru odříznout od sociálních sítí a od příjmů z reklam. Tedy: Zničit je.


loading…

Víc cenzorů než autorů?

Za tímto účelem již financuje Evropská unie v České republice několik cenzorních skupin (fact – check), které upozorňují na ideově závadné příspěvky. Jako záminku používají odkaz na faktickou nesprávnost, která však v mnoha případech nejde ani potvrdit, ani vyvrátit.


Tato armáda malých, ale horlivých cenzorů naopak nechává zcela bez povšimnutí dezinformace, které jsou sice fakticky úplně mimo, ale zato jsou “ideologicky správné”.


Proč jsou nemocnice prázdné?

Například dosud neexistuje jediný vědecký důkaz, že je COVID-19 epidemií. Neexistuje ani vysvětlení, proč je letos celková úmrtnost stejná jako loni a předloni – měla by být přece vyšší, když je ta strašlivá epidemie. A proč jsou nemocnice poloprázdné?

Tato tvrzení cenzoři smažou a označí jako “fake News”, aniž by uvedli proč – Případně se odkáží na Světovou zdravotnickou organizaci WHO, kterou označil prezident USA za nevěrohodnou, selhávající a ukončil jí podporu.


Ze strany Evropské unie a její armády cenzorů tedy nejde tedy o faktický, ale ideologický zásah.


Evropská unie je německý projekt velké Evropy. Loni ho opustila Velká Británie, letos vzrostla nespokojenost mezi dalšími státy (Itálie, Vyšegrádská skupina…). EU si udržuje poslušnost penězi – na což si letos poprvé musela půjčit.Kvůli ideologicky nevhodných zprávám se prý Němci nechtějí nechat očkovat

“Dezinformace neškodí pouze zdraví našich demokracií, ale také zdraví našich občanů. Negativně ovlivňují ekonomiku, podkopávají autoritu orgánů veřejné moci a oslabují zdravotní opatření, přijatá v boji proti koronaviru, uvedla Jourová.

Pod vlivem dezinformačních webů a zpráv podle Jourové klesla ochota Němců nechat se očkovat proti koronaviru za dva měsíce o 20 procentních bodů.


Jourová dala sociálním sítím překvapivě za vzor čínskou aplikaci TikTok (společnost ByteDance), podle které tančí zdravotní personál v prázdných nemocnicích po celém světě. Jourová uvedla, že se TikTok dobrovolně přidal ke snahám “vymýtit dezinformace”.


Zdravotnický personál se nedočkal přílivu nakažených, tak tančí v prázdných nemocnicích


Řídí to Putin

Jourová samozřejmě postrašila ruským a čínským vlivem na tvorbu údajných “dezinformačních kampaní”. Zapojení TikTok Jourová označila za možný pokus dokázat, že tato firma není napojena na čínskou vládu, i když se dá předpokládat, že je. takže bacha.


Bylo by naivní domnívat se, že se Facebook, Twitter a Google přetrhnou, aby podávali Jourové nějaká hlášení. Aby ale měli klid, něco jí dát musí.

Nejsnažším řešením je rozšířit řady placených cenzorů, vyhledávající ideologicky závadné příspěvky, které budou označovat za “fakticky nesprávné”, nebo “neodpovídají zásadám naší komunity”.

Vítejte v nové normalitě, i když zas tak nová není.


Zdroj: Economictimes

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh