“Díky Churchillovi se Hitler nedohodl s Británií a Češi nebyli vyhnáni ze své vlasti,” uvedl prezident Miloš Zeman k poničení sochy britského diplomata. Na stopě: Byly pachatelky Romky?

Sochu slavného britského politika Winstona Churchilla kdo posprejoval nápisem: “Byl to rasista. Black Lives matter” – což je odkaz na násilné levicové protesty, probíhající z západním světě. Radnice Prahy 3 (ovládaná liberály) nechala nápis odstranit a nepodala trestní oznámení.Nápis na soše Churchilla, který vyzývá k nepokojům ulicích Prahy

„Zneuctění památky Winstona Churchilla je dalším důkazem hlouposti a nenávisti těch členů české společnosti, kteří sami v životě nic nedokázali,” uvedl prezident Miloš Zeman.

“Kdyby nebylo Winstona Churchilla, uzavřela by v roce 1940 Británie separátní mír s Německem a Češi by slovy Reinharda Heydricha neměli ve své vlasti co pohledávat.”

“Přál bych si, aby pachatel byl vypátrán. A ostatně zastávám názor, že blbost je trestný čin,“ konstatuje prezident Zeman, který své vyjádření poskytl serveru Parlamentní Listy.

Vypátrání pachatele by přitom na základě nových indícií neměl být problém.Když nebude pachatel potrestán, hrozí další útoky

Radnice Prahy 3 nepodá trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli poškození cizí věci po poničení poničili sochu Winsona Churchilla před budovou VŠE. Pokud tento čin zůstane bez potrestání, budou následovat další útoky, upozorňují experti.

Hnutí Black Lives Matter ve spolupráci s militantní utralevicovou organizací ANTIFA terorizují ulice v USA, Londýně, Paříži, Berlíně, Bruselu a dalších městech. Rabují, zapalují policejní auta a domy, napadají občany, jsou hlášeny desítky mrtvých a raněných.


loading…

K poničení sochy se přihlásily aktivistky

K poničení sochy Churchilla v Praze se přihlásili pachatelé – tedy pachatelky, aniž by uvedly, za jakou organizaci. Jejich politické vyjádření jako první uveřejnil krajně liberální portál A2Alarm.Toto médium je napojené na romské aktivisty, spolupracovalo s anarchistickým centrem Klinika – které zas má těsné vazby s militantním hnutím ANTIFA, krajně levicovou Pirátskou stranou atd.

Lze tedy předpokládat, že redakce A2Alarm pachatelky poničení sochy Churchilla zná. Je to ale jen dohad.

Chtěly jsme upozornit na český rasimus proti Romům

„Posprejovaly jsme sochu Winstona Churchilla na Žižkově. Načasováním jsme chtěly odkázat k událostem posledních dní, poukázat na jejich celosvětovou provázanost a vyjádřit solidaritu probíhajícím bojům za rovnoprávnost,” uvádějí autorky prohlášení.

“Rasismus není vzdálený problém, který je sem zatahován ze zahraničí, český přístup k Romům nebo uprchlíkům je toho živoucím důkazem. Rasismus je především způsob myšlení, který je v nás hluboce zakořeněn,” uvedly autorky prohlášení.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh