Odporné: Levičácká lůza beztrestně poničila sochu sira Winstona Churchilla nápisy: “Rasista!” a málem lynčovala muže s falešným knírem, který jim rozkopal cedule. VIDEO

Anarchisté poničili v rámci údajných protestů proti rasismu sochu kultovního britského politika sira Winstona Churchilla v Londýně. Na podstavec nastříkali černým sprejem nápis: “Byl to rasista”. Kolem pasu mu přilepili lepicí páskou ceduli: “Na životech černochů záleží.”
Policie sochu nechránila, byť byla zneuctěna i pár dní předtím. Ničení sochy národního hrdiny, který připravil za II. světové války první (dílčí) porážku nacistickému Německu, se snažilo zabránit svépomocí několik slušných občanů.


Zfanatizovaný dav plive na sochu velkého státníka

Statečný mladík s falešným knírem

Jeden z odpůrců davu v nestřeženém okamžiku přiskočil k pomníku a strhl a odkopal pomlouvačné cedule. Přitom měl zřejmě umělý knír a bekovku do čela, aby ho násilnický dav nemohl identifikovat. Přesto si ho všimla poblíž stojící hlídka žen a zapištěla: “Rasisto!”


Statečný mladík, obklopený agresivním davem, strhává hanlivé cedule z pomníku sira Churchilla

Hotovo, nyní je třeba dostat se ven skrz asi tisíc fanatiků. Knír je zřejmě falešný. První začala pištět: “Chyťte ho! Rasista!” skupina liberálních dívek v vpravo.

Dav útočí na policisty, za jejich zády prchá mladík v převleku

Muži se však podařilo prokličkovat davem, ten se však záhy pohnul a v čele s mladými černochy ho začal pronásledovat. Lynči muže s knírem zabránili policisté tím, že se útočníkům pletla pod nohy. Muž využil situace a zmizel.
Nejvíc naloženo dostal filantrop, který zemřel před 300 lety

V Británii došlo po smrti černošského dealera drog Charlese Floyda v USA k několika útokům na sochy.

Edwald Colston, filantrop

Nejhůř to odnesl Edwald Colston (1636 – 1721), ochodník s filantrop, který daroval část svého jmění na vybudování škol, nemocnic a kostelů v Bristolu, Londýně a jinde. Edwalda Colstona připomíná v Bristolu několik památek, ulic, škol a také oblíbené Colstonovy buchty. Charitativní nadace inspirované těmi, které založil, přežívají dodnes.

Colson obchodoval kromě vína, ovoce a látek také s otroky, ostatně jako mnozí jeho současníci. Anarchistická lůza se na jeho soše vyřádila, strhla ji (na jeho místo se postavil živý černoch) a vrhla do řeky Avon.

Stejná socha, jiný metr

Za tohle dostal vandal v roce 2000 měsíc vězení

Když byla socha sira Winstona Churchilla zneuctěna v roce 2000 odsoudili pachatele (25 let) k trestu odnětí svobody na 30 dní a k pokutě 250 liber (cca tisíc korun).

„Vaše jednání je urážkou Británie. Socha Churchilla symbolizuje pro mnoho lidí válečné úsilí a boj proti nacistům,” uvedl tehdy soudce.Zákon revoluce

Základní zákon revoluce zní: “Logika neexistuje a pravda je pružná”.

V případě bývalého britského premiéra sira Winstona Churchilla (1874 – 1965) není problém vytvořit oslí můstek takřka k čemukoli. S označením “rasista proti černochům” je ale svízel.


Sir Winston Churchill

Bitva o Británii, která zajistila Churchillovi věčnou slávu…

loading…

Churchill je především symbolem Británie (podobně jako fotbal, Big Ben nebo Beatles). Hlásí se k němu nejen britští politici, ale i ti zahraniční – včetně českého prezidenta Miloše Zemana. Churchill je symbol diplomata, značka, mýtus, který má mnoho vrstev.

Za pozornost stojí například tyto dva výroky:

„Jednoduše byli nahrazeni silnější, vyspělejší a moudřejší rasou,“ řekl Churchill o Indiánech. Nebo: „Je odporné vidět toho právníka, jak v převlečení za polonahého fakíra vstupuje do vicekrálova paláce,“ řekl o Ghándím.

Je třeba také dodat, že sir Churchill velký fanda koncentračních táborů v Indii a Africe.


Winston Churchill před Hitlerovým bunkrem v roce 1945
Udělal prý pro černochy málo

Jeden z demonstrantů vysvětlil, proč se soudruhy ocejchoval sira Churchilla jako rasistu: „Churchill je potvrzený rasista. Nebojoval s nacisty za žádné osobní svobody. Bojoval proti invazi. Neudělal to pro černé lidi, ale pro kolonialismus.”


Vida. Vinen je tedy v podstatě každý, komu je přes třicet. Ještě horší však je, když rabuje lůza.


Dnes Koněv zítra Churchill?

Stejná socha Winstona Churchilla stojí v Praze na Žižkově před Vysokou školou ekonomickou (od roku 2000), a také v Oslu a v New Orleans.

Nedávná demolice sochy Koněva v Praze je ze stejného pytle jako útok na Churchilla v Londýně a staví lokální politiky (Hřib, Kolář) na stejnou úroveň s lůzou.

Takže teď: Hurá na Žižkov? Nebo je třeba začít řešit potrestání viníků.Zdroj: BBC

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh