VIDEO ze kterého mrazí: Vjel autem do demonstrantů? Vidíme: Lůza obklopila muže v autě, kope do něj. Velký černoch dává řidiči pěstí. Ten ho střelí do paže a utíká. Média: Černoch je hrdina, řidič rasista a zločinec. Záběry ze dvou kamer

Zpackaný pokus od druhého Floyda? Řidič v tmavém osobním autě projíždí ulicí, napěchované vzbouřenci. Dav mu zatarasí cestu u přechodu v barvách LGTB plátem plechu. Kopou mu zuřivě do auta. Velký černoch dá řidiči pěstí skrze otevřené (!!!) okénko.

Ozve se výstřel. Černoch padá k zemi, muž s pistolí v ruce vyleze z auta (!!!), chvíli zmateně pobíhá kolem, pak se prodere skrze dav (!!!) a vzdá se policii. Působí to dojmem zpackaného hereckého představení.


Řidič jel ulicí určené pro auta. Dav ho napadl.

Lehce zraněný černoch se chlubí: Chránil jsem dav

Pokus o druhého Floyda?

Byli jsme svědky zpackaného pokusu o vytvoření “druhého George Floyda”? Řidič v mikině “trumpových odborů” a pistolí s prodlouženým zásobníkem jako by vjede do davu. Tam jako by vážně zraní statečného bojovníka proti rasismu a pak se jako by chystá zabít mnoho dalších “pokojných demonstrantů”.

Jenže se to vymklo a vznikla z toho bramboračka.


Mediální interpretace události v Seattlu (USA) byla každopádně děsivá: Pokojní “demonstranti proti rasismu” jsou médii označeni za oběti. Řidič, který chránil sebe a svůj majetek, je prohlášen za útočníka.


Tak trochu zastřelen

Agresivní černoch byl podle médií “střelen” (tak trochu zastřelen) – ač utrpěl jen škrábnutí na ruce – teď je v nemocnici a jeho stav je “stabilizovaný”.

Před odvozem do nemocnice (již s trochu ovázanou paží – bez stop krve), přitom kráčí po ulici jako hrdina a má svůj životní projev o tom, že “pravda a láska zvítězí nad rasismem a Donaldem Trumpem”.


Řidič v mikině Odborového svazu amerických zaměstnanců v hutním průmyslu, který patří mezi velké spojence Donalda Trumpa. Všimněte si pistole s prodlouženým zásobníkem.

Útěk řidiče před lynčováním davem

Černoch dává bilému řidiči pěstíLehce raněný černošský demonstrant, když ho zdravotníci (ano, anarchisté mají své týmy zdravotníků, což ostatně běžné na pokojných demonstracích) odvádějí ze scény, se chlubí, že udeřil muže v autě pěstí do obličeje, protože chtěl před ním chránit ostatní demonstranty.


“Udeřil jsem ho do tváře. Chtěl jsem chránit naše lidi, protože vjel do davu,” chlubí se hrdina se se mohl stát, ale nestal, druhým Floydem.


Média ihned přispěchala s jeho jménem (bez něj to nejde, i student Šmíd měl jméno): Daniel. Biblická postava (mladík) téhož jména obdařeným výjimečnou moudrostí, schopností vykládat sny a viděním do budoucnosti. Kniha Daniel je jednou z knih Starého zákona, nejslavnějším příběhem je “Daniel v jámě lvové”.

Mimochodem typologicky jsou s Floydem ze stejné líhně: Oba velmi vysocí, dobráckých rysů.


Lehce zraněný černoch obklopen zdravotníky

Černoch s lehce ovázanou rukou v doprovodu týmu zdravotníkůNahraná provokace?

Ze záběrů ovšem nevyplývá, že by řidič vjel do davu. Prostě projížděl ulicí, na dveře se mu pověsil agresivní anarchista, pak mu cestu zatarasili kusem plechu.

Chovaní řidiče (v odborářské bundě) se jeví nepochopitelné. Postřelí černocha a místo aby ujel (vycouval) vydá se sám do davu. Bylo to celé nahraná provokace?


Možná se původní scénář zněl, že bude řidič (jako by mstitel) zatčen (zadržen přímo demonstranty) ještě u auta. Tomu by napovídalo, že řidič zmateně pobíhal kolem vozu s pistolí v ruce (aniž by na někoho mířil).

Policie v Seattlu “řidiče zatkla” za nejasných okolností. Ze záběrů na videu však vyplývá, že se zřejmě vzdal sám, prodíral s davem ke kordónu policistů, lemujícímu boční ulici.


Mírové lasery do očí policie

Policie ze Seattlu k situaci uvádí: „Dav hází na nás hází lahve, kameny, dělbuchy a klacky. Svítí nám do očí zelenými lasery.”

Média hlavního proudu celkově hodnotí jako mírumilovné, byť jako “objektivně” dodávají, se to občas vymkne. Počet obětí demonstrací média tají. Jistá je smrt jednoho černošského policisty (zastřelen demonstranty do hlavy).


Celkový záběr


Krátce po události události přichází zpráva z Colorada, kde “pokojný demonstrant” střelil řidiče do hlavy. O této události média hlavního proudu neinformují. My se jí věnovat budeme a zprávu včetně vida přineseme ještě dnes.
Smrt dealera drog

Nepokoje vypukly v USA minulý měsíc pro smrti černošského dealera drog George Floyda při zatýkání bělošským policistou (asistoval Asiat). Floyd byl zfetovaný (pervitin) a chtěl utéct. Předtím byl několikrát trestaný (drogy), mimo jiné si odseděl pět let za ozbrojené přepadení těhotné ženy.

Smrt George Floyda se stále vyšetřuje, míra zavinění policisty není dosud jasná, stejně jako příčina smrti.Anarchistická vzpoura se teď přelila do Evropy. Také zde rabují obchody, zapalují auta a napadají občany. Nejméně polovina demonstrantů “proti rasismu” jsou běloši. Prezident Trump označuje za organizátora demonstrací militantní krajně levicovou organizace ANTIFA.Zdroje: Seattle Times, CNN, Guardian, Global News

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh