Je to tady! Domobrana proti hnutí ANTIFA. Jak občané města u Seattlu vyzbrojeni samopaly vypráskali miliantní anarchisty, kteří chtěli rabovat. “Přidejte se!” vyzývají ostatní. Už to začalo

Asi tisícovka místních ozbrojených občanů vyšla tento víkend do ulic městečka Coeur d’Alene v americkém státě Idaho na podporu pokojných demonstrantů a na ochranu místních podniků a občanů před řáděním militantní skupiny ANTIFA.

Především proto proběhla tamní demonstrace proti rasismu zcela pokojně. K městu se totiž před demonstrací sjelo několik bílých dodávek značky Mercedes s desítkami lidí, oblečení většinou v černém, kteří nepatřili místní komunity.


Domobrana města Coeur d’Alene


“Podle našich informací šlo o stejnou skupinu hnutí ANTIFA, která předtím řádila ve Washingtonu,” říká Keith Gibson, občan městečka Coeur d’Alene.


Město Coeur d’Alene má asi 50 tisíc obyvatel, leží v severní části státu Idaho asi 300 km východně od města Seattle. Většina obyvatel pracuje ve zdravotnictví, dřevorubectví a hutnictví.


Domobrana města Coeur d’Alene

“Právě přijíždíme do centra Coeur d’Alene. Je plné ozbrojených občanů. Nikdy jsem v životě neviděl tolik zbraní AR-15. Po chodnících chodí nejméně tisíc ozbrojených občanů, ulice jsou plné aut a trucků s kluky vzadu s AR-15. Všude jsou americké vlajky,” popsal své pocity Keith Gibson, občan městečka.
Domobrana města Coeur d’Alene

Město Coeur d’Alene leží u krásného jezera, proto přijíždí hodně turistů. Nemohou si dovolit, aby jim ANTIFA rozmlátila obchody

Stoupenci ANTIFA se prý chtěli během demonstrace vmísit do davu a rabovat – plánovali začít s místní velkoprodejnou WINCO. Místní milice mužů a žen střežili všechny hlavní křižovatky. Majitelé obchodů stáli na ulici, nebo za okny.


Domobrana města Coeur d’Alene

Domobrana města Coeur d’AleneDobře organizovaná místní skupina ozbrojených občanů se vydala na parkovišti, aby nevítaným útočníků jasně vysvětlila, že občané Coeur d’Alene mají nulovou toleranci vůči jakémukoli druhu násilí.

“Zřejmě pochopili, že to myslíme vážně. Ve městě pak byli spatřeni jen dva anarchisté, kteří měli na sobě své malé černé oblečení a černé masky a tiše seděli na schodech se svým malým nápisem „náš systém je na hovno“, vypráví Keith Gibson, místní občan.


Domobrana města Coeur d’Alene

Domobrana města Coeur d’Alene

Demonstrace pak za účasti organizace Black Lives Matter (Na černých životech záleží) proběhla v naprostém klidu. Účastnící ji dokonce ozvláštnili vyvoláváním hesla: “All Lives Matter” (Na všech životech záleží).


Tito pokojní demonstranti nebyli místními ozbrojenými strážemi obtěžováni ani zraněni.


Domobrana města Coeur d’Alene

Domobrana města Coeur d’Alene

Pirátská strana podporuje ANTIFA

Z českých stran patří mezi obdivovatele ANTIFA především krajně levicová Pirátská strana a její předseda Ivan Bartoš, který chodí na demonstrace zabalený do vlajky této agresivní militantní organizace.

Na české facebooku provádí agentura AFP cenzorní zásahy (snížení viditelnosti) kvůli zmínkám, že se ANTIFA účastní násilností v USA. Toto tvrzení však lze považovat za zcela podložené – mimo jiné je o něm přesvědčen prezident USA Donald Trump.


Video: Pokojná demonstrace ve městě Coeur d’Alene

Pokojní demonstranti ve městě Coeur d’Alene

Zdroje: Mymilitia, Facebook


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh