Bakalova sekta v panice: “Neber úplatky, nebo se z toho zblázníš!” Zákon “Čisté ruce” vs. novináři veřejnoprávních médií. My vás platíme, tak zveřejněte daňová přiznání! Svazáci oponují: “Novinář se musí cítit svobodně, jinak nemůže být objektivní!”

Kdy se konečně dozvíme, kolik bere moderátor Václav Moravec? Opravdu je to 200 tisíc měsíčně za čtyři debaty? Skupina poslanců vypracovala návrh zákona, podle kterého by novináři médií, placených občany, zveřejňovali svá daňová přiznání.

Zveřejněním svých příjmů by tak novináři veřejnoprávních médií
(Česká televize a Český rozhlas) mohli lépe čelit podezření, že berou úplatky
ve formě dotací od různých nadací, nebo že jsou za úplatu napojeni na extremistické zájmové skupiny.


Moravec to má spočítaný

Mnohým divákům a politikům (včetně prezidenta Zemana a premiéra Babiše) připadá, že zpravodajství České televize je čirá propaganda – a v České rozhlase také straší… Nevěří, že by novináři produkovali propagandistické zpravodajství jen z lenosti, nebo z hlouposti.

Jaké jsou šance?

Jako šanci má zákon o zveřejňování daňových přiznání novinářů veřejnoprávních médií projít ve sněmovně? To zajímá nejen diváky a posluchače, ale také ty, kterých se to týká: Novináře Českého rozhlasu.

V parlamentu je pro zveřejňování platů SPD, KSČM, pá jedinců z ČSSD, zkrátka vše se odvíjí od poslanců ANO, tedy od toho, jak Babiš zavelí.


Veřejnoprávní novinář je vždy ve střehu

Pan Antonín Novák, divák a posluchač, situaci pozorně sledoval a na své facebooku k tomu píše:

Český rozhlas k problému zveřejňování daňových přiznání novinářů pozval Petra Gazdíka z hnutí STAN, který je hlasitým zastáncem názoru, že Česká televize a rozhlas jsou vzory objektivy. Gazdík se rozčílil, že zveřejnění daňových přiznání novinářů by byl “návrat k 50. létům a normalizaci, neboť novináři veřejnoprávních médií by měli být bez kontroly, aby se mohli cítit svobodně”.


Pak si Český rozhlas zve novináře Adama Černého, placeného magnátem Bakalou, protože pracuje jako editor v jeho Hospodářských novinách. Pan Černý, který je také předsedou Syndikátu novinářů, říká, že zveřejnění daňových přiznání by to byl “návrat k 50. létům a normalizaci, neboť novináři veřejnoprávních médií by měli být bez kontroly, aby se mohli cítit svobodně.”


Hlavně vyváženě

Odpoledne očekáváme další rozebrání tématu a hosta Miroslavu Němcovou (ODS), která jako superlídr a fanoušek České televize a Českého rozhlasu rozebere, že jde o “návrat k 50. létům a normalizaci, neboť novináři veřejnoprávních médií by měli být bez kontroly, aby se mohli cítit svobodně.”


V podvečer vystoupí v Českém rozhlasu generál Petr Pavel s tím, že jde o “návrat k 50. létům a normalizaci, neboť novináři veřejnoprávních médií by měli být bez kontroly, aby se mohli cítit svobodně.”


Sídlo Ústavu nezávislé žurnalistiky

Večer proběhne velká debata o nezávislosti médií, ve které vystoupí ctihodná Eliška Wagnerová. Ta je jakýmsi alter ego k ministryni spravedlnosti Benešové, proti které proběhly demonstrace, podporované médii magnáta Bakaly a Českou televizí a rozhlasem.

Proti Wagnerové je do studia pozván mlátička Zdeněk Ondráček, neboť komunisté chtějí “návrat k 50. létům a normalizaci. Novináři veřejnoprávních médií musí být bez kontroly, aby byli svobodní.” A Ondráček opisoval.


Veřejnoprávní novinář si musí umět vybrat

Pak se z Českého rozhlasu v nočním souhrnu dne se dozvíme, jaká témata budeme řešit v příštím týdnu: Můžeme se těšit třeba na Mirka Kalouska, nebo na Ústav nezávislé žurnalistiky z budky z Brd, který rovněž vystoupí se svým zásadním sdělením na téma: “Návrat k 50. létům a normalizaci, neboť novináři veřejnoprávních médií by měli být bez kontroly, aby se mohli cítit svobodně.”


V pondělí nás čeká Barbora Tachecí se svým hostem Mikulášem Minářem, který nás pozve na demonstraci proti vládě, kterou budou moderovat naši nezávislí a nezaujatí novináři veřejnoprávních médií a bude se zpívat a recitovat a dorazí samá lepší společnost, tak přijďte všichni.

Českém rozhlasu současně dozvídáme další obohacující informaci, že jsme prý zbabělí a hloupí a proto volíme Babiše a Zemana. A také že nám hrozí návrat do 50. let a normalizace.


Tolik pan Antonín Novák, divák a posluchač veřejnoprávních médii.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh