Kdo byl George Floyd, jehož smrt vrhla USA do občanské války? Proč mířil pistolí na břicho těhotné ženy, když v jejím domě hledal drogy? 20 let na pervitinu. Exkluzivně: soudní dokumenty a přehled trestů

Smrt dealera drog George Floyda (†46), která vyvolala v USA stav podobný občanské válce, teď přechází do celosvětových protestů: v Londýně, Paříží, Berlíně, Praze a dalších městech. Kdo byl George Floyd?Zatýkání zfetovaného násilníka Floyda (pervitin)

V době zatčení 25. května byl Floyd pod vlivem fentanylu a metamfetaminu (pervitinu). Policie ho přišla zatknout, když se pokusil platit falešnou bankovkou. Při zatýkání byl zfetovaný tak, že se sotva držel na nohou. Když se pokusil utéci, policista ho zaklekl.

Příčina smrti dosud není jasná, Floyd zřejmě zemřel v důsledku zástavy srdce, související s kompresí krku a zad, omezující dýchání. Vyšetřování probíhá, policisté jsou ve vazbě.


Floyd se snažil při zatýkání skrýt tento balíček s bílým práškem

Vězni v věznice Harris County, kde si Floyd odseděl pět let

Věznice Harris CountyFeťák, násilník, vůdce gangu

Při četbě Floydova trestního rejstříku je zřejmé, že jde o kariérního zločince, feťáka a násilníka. Byl nejméně 5x ve vězení, podílel se na zneužívání a prodeji drog, krádežích, loupežích, dostal trest pět let, když se v čele gangu vloupal do domu těhotné ženy, mířil jí pistolí na břicho a nutil ji, ať mu řekne, kde jsou drogy.

Floyd byl dlouholetým (zřejmě trvalým) konzumentem drog fentanyl a metamfetamin. Fentanyl je opiát 100 x silnější než morfin, užívá se různě, například náplastí, nebo jehlou. Metamfetamin je jiný název pro v Česku známý jako pervitin. Feťáci polehávající po parcích, kteří pak kradou a přepadávají občany, aby měli na dávku – to je George Floyd.


Přepadení těhotné ženy

Dne 7. srpna 2007 zastavil před domem těhotné Aracely Henriquezové v Harris County v Texasu černý Ford Explorer. Vylezli z něj čtyři černoši v modrých uniformách. Zaklepali, Aracyl jim otevřela, ale když viděla obrovského černocha Floyda se zuřivým výrazem ve tváři, došlo jí, že je to přepadení.

Pokusila se zavřít dveře, ale Floyd, vůdce gangu, byl silnější. Vtlačil těhotnou ženu do domu, namířil jí pistili na břicho a chtěl vědět, kde má drogy a peníze, jinak že jí střelí do břicha. Žena křičela o pomoc, ale ostatní černoši ji umlčeli.


Zatímco členové gangu drželi ženu, Floyd prohledával dům. Nenašel ani drogy, ani peníze, tak vzal šperky a mobilní telefon. Poté odjeli černým Fordem. Soused ženy si ale stihl zapsat číslo vozu.


Soudní zápis ozbrojeného přepadení v čele s Georgem Floydem

Kde máš drogy, děvko!

Gang v čele s Floydem dopadli policisté až o několik táýndů později v listopadu, a to náhodou, když pátrali po drogách a objevili auto s hledanou poznávací značkou. Zfetovaný Floyd seděl za volantem.

Byl odsouzen k pěti letům vězení ve věznici v Harris County, kde se údajně zúčastnil vězeňské vzpoury v roce 2012.

Extrémně levicová ANTIFA v čele protestů

Kromě toho byl Floyd byl v prosinci 2005 zatčen za držení kokainu a odsouzen na 10 měsíců ve vězení. Dříve byl za stejný trestný čin odsouzen na osm měsíců z důvodu zatčení v říjnu 2002. V srpnu 1998 byl odsouzen za krádež se střelnou zbraní a další.


Floyd nikdy nepracoval, jedinou dohledatelnou prací byl vyhazovač v nočním klubu El Nuevo Rodeo club (ve stejném klubu údajně pracoval i policista, který Floyda zabil). Floyd měl ženu a dítě, o které se nestaral.


Klub El Nuevo Rodeo club vyhořel před pár dny během rabování. Tomto klubu prý společně pracovali jako ochranka Floyd a policista, který ho později zabil. Zametání stop?

S nešťastnou smrtí George Floyda při zatýkání policejním důstojníkem Minneapolis Derekem Chauvinem bylo Spojené státy americké vrženy anarchistickou organizací Antifa do občanské války.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh