Polibek smrti: Proč se všichni fotí s extremistou a propagátorem nacismu Pavlem Novotným. Politici z ODS, Prahy sobě… Nosí starosta Řeporyjí smůlu? První oběť: Udženija. “Znásilním tento kongres!”

Cesta do pekel, nebo jen záchvěv výstřednosti? Politici ODS a Prahy sobě si fotí selfie s extremistou Pavlem Novotným (ODS). Toho vyšetřuje policie kvůli podezření ze šíření a podpory nacismu a kvůli opakovanému vyhrožování smrtí několika lidem.


Novotný a Udženija na společné fotce. Krátce poté politička šokujícím způsobem neobhájila post místopředsedkyně strany.

“Novotný je polibek smrti, a to pro celou ODS,” řekl portálu ARFA mediální odborník a účastník právě probíhajícího sjezdu, který si nepřál být jmenován, protože je spojen se špičkami ODS. “Novotný je extrémně kontroverzní postava – a to nikdy nepřináší nic dobrého.”


“Znásilním tento kongres!” Novotný na sjezdu ODS při nominačním projevu na post místopředsedy.

První obětí společného focení s extremistickým starostou obce Řeporyje Novotným je první I. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, která v obhajobě své funkce nedostala dost hlasů, a to i když neměla žádného soupeře.

Místo Udženije se pak o post místopředsedy ucházel sám Novotný. Ten se ve svém projevu uvedl větou: „Znásilním tento kongres“. Někteří citlivější spolustraníci opustili sál, pár přítomných lidovců se pokřižovalo.
“Tak tohle byla zřejmě náhoda, ale výstřední a negativní emoce vyvolávající postava extremisty Novotného má obecně velký potenciál stáhnout politiky kolem sebe na dno,” doplňuje expert.


Polibek smrti

Předseda levicového hnutí Praha Sobě Jan Čižinský se nedávno pochlubil společnou fotografií s extremistou Novotným. Snímek byl pořízen během Čižinského návštěvy obce Řeporyje, ve které chce starosta Novotný postavit pomník nacistům.

Jan Čižinský, který je klasickým příkladem kumulace funkcí (je starostou Prahy 7, zástupcem primátora Prahy, poslanec atd.) údajně navštívil Novotného, aby se “poučil” jak se řídí obec.


Jan Čižinský (Praha sobě v Řeporyjích s extremistou Novotným

Právě Novotného přitom mnozí považují za symbol arogance vůči voličům. Když prosadil postavení pomníku nacistů, mnozí občané žádali vypsání referenda. Starosta Novotný je ale odbyl: “To ani náhodou, jednou jste mě zvolili, takže mám mandát a pomník prostě bude.”
V Řeporyjích navštívil Novotného i jeho stranický vedoucí Petr Fiala, aby mu vyjádřil podporu. Krátce poté “chytil” Fiala od médií přezdívku “Čivava”, která je tak přiléhavá, že může stát ODS mnoho preferenčních hlasů. Video z návštěvy zde.Na kongresu ODS se s Novotným ochotně vyfotilo několik jeho spolustraníků, například Ondřej Martan, který se zastupitel magistrátu Hlavního města Prahy.“Jednou si Ondra vezme vnitro a na mě zbude ZAMINI (pozn. red.: ministerstvo zahraničí)” napsal Novotný ke společné fotce, kterou si pochlubil na sociálních sítích.


Novotný se spolustraníkem Martanem. Bude další na řadě?

Na starostu Řeporyjí Pavla Novotného je podle informací ARFA podáno několik desítek trestních oznámení. Mezi nejznámější předkladatele patří advokát Jiří Vyvadil, jehož trestní oznámení se týká propagace nacismu, a poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM), jemuž Pavel Novotný vyhrožoval smrtí a řekl o něm do médií, že je „zmrd”, “svině”. Poslanec Ondráček je bývalý policejní vyšetřovatel.
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh