Vymklo se to! Je koronavirus teror bílých? Migranta zabilo policejní auto, když ujížděl na mopedu kvůli kontrole koronaviru. Demolice policejní dodávky VIDEO. Vypukly nepokoje. Desítky zatčených v Bruselu.

Skupina migrantů pak zdemolovala policejní dodávku kameny, cihlami a klacky. Desítky lidí zatčených během nepokojů v Bruselu po smrti mladíka (19), který ujížděl kontrole kvůli koronaviru a srazilo ho policejní auto. Veřejnost je pobouřena nečinností policie.Násilí vypuklo poté, co mladý migrant jménem Adil ujížděl na bruselském předměstí Anderlecht před policií, protože se nechtěl podrobit kontrole kvůli možné nákaze koronavirem.


Čtěte též ZDE
Koronavirus je výmysl bílých, tvrdí migranti
Migranti útočí na španělské ploty


Skupina migrantů demoluje policejní vůz na předměstí Bruselu. Mnoho z nich se domnívá, že koronavirus je jen záminka bílých, jak je dostat z ulice

Nepokoje na předměstí Bruselu 12. dubna 2020 po smrti mladíka, který ujížděl před kontrolou kvůli koronaviru

Honička v ulicích s koronavirovou policií

Mladík projel kontrolním místem a snažil se ujet, ale z boční ulice do něj najel jiný policejní vůz. Podle policie šlo o nehodu, svědci tvrdí, že policie srazila mladíka zcela záměrně.


Napadení policejního auta migranty: Cihly, kameny, klacky

Dav mladých migrantů následně obklíčil policejní dodávku a zdemoloval ji. Přitom se ozývaly výstřely. Policie později zjistila, že střelby pocházela ze služební zbraně, která byla ukradena.


Rakve bez těl, prázdné nemocnice… čtěte ZDE


Chtěli auto převrátit, ale nepodařilo se

I tragédii došlo v pátek večer, nepokoje v ulicích Anderlechtu pokračovaly až do včerejška. Zatčeno bylo zatím 57 lidí.
Veřejnost je pobouřena

“Došlo k opakovanému násilí, ale policie ho potlačila,” uvedl místní starosta Fabien Cumps. Dav se podle něj neshromáždil, aby vzdal úctu jejich mrtvému ​​příteli, ale aby „byl násilný“.


Policie zasáhla až když se ozvaly výstřely z ukradené policejní pistole

Veřejnost je pobouřena tím, že policie proti zuřícímu davu migrantů zasáhla až poté, co se ozvaly výstřely. Do té doby mladíky nechali, aby jim demolovaly vůz. Před pár dny vypukl v Belgii skandál kvůli spálení beden s rouškami, aby bylo místo pro migranty.Belgie. Napadení a zničení policejního auta, pokuta 0 euro. Cyklisté ve skupině víc než dva lidi, pokuta 500 euro

Policejní náčelník Patrick Evenepoel připustil, že policisté původně nezasáhly navzdory nelegálnímu shromažďování, a začali jednat až poté „když jsme viděli, že se skupiny mladých lidí dál vyzbrojují cihlami z nedalekého staveniště“.


Dvojí metr: Pro cyklisty pokuta hned, migrant až když začne střílet

Vše se odehrávalo v naprostém rozporu s belgickými zákony o opatřeních proti koronaviru, které zakazují shromáždění více než dvou lidí.


Mnoho migrantů se prý domnívá, že koronavirus je pohádka bílých

Rodina zemřelého mladíka Adila vyzvala své krajany ke klidu a zdůraznila, že v žádném případě není zodpovědná za protesty a volání po pomstě.
Veřejnost na sociálních sítích poukazuje na rozdíl mezi přístupem policie k davu migrantů, demolující policejní dodávku a pokutováním lidí za procházky v parku.


Ghetta? Žádná karanténa

V Bruselu je hlavní sídlo Evropské unie, která je zodpovědná za migrantskou krizi. Díky její vůdčí zemi, Německu, proniklo do Evropy přes pět milionů migrantů za posledních šest let. V Bruselu je také hlavní evropské sídlo NATO.


V mnoha migračních ghettech po celé Evropě jsou zákony o karanténě zcela ignorovány. Mnozí migranti tvrdí, že koronavirus je “výmysl bílých”. Francie zvažuje otevření všech obchodů v migrantských oblastech a zrušení omezeních, aby se zabránilo nepokojům.


Zdroje: RTBF, Politico, Tellereportclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh