Komando z Evropské unie jde na Babiše: Už vybralo média, která prý dobře kolaborují. Máme jejich seznam. Koho vyškrtli, koho nepozvali a proč. Tajná schůzka s Milionem chvilek


Skupina poslanců Evropského parlamentu (Německa), která má přijet do Česka vyšetřovat údajný střet zájmů českého premiéra, si již vybrala média, jež považují za spolupracují a ideologicky vhodná. Vyplývá to z tajných dokumentů, které unikly z korespondence poslanců Evropské unie.

Jde shodou okolností o stejná média, která prezident České republiky Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš, většina poslanců a řada mediálních analytiků označuje za dezinformační, propagandistická a vůči Evropské unii devótní.


Jsou to tato média: Česká televize, Český rozhlas, Hospodářské noviny, Respekt, Aktuálně, Seznam zprávy, Deník N a Forum24.


Z uniklých dokumentů Evropské unie: “Setkání s novináři, kteří trvale píší o konfliktu zájmů premiéra Babiše.”


Z dokumentů, uniklých z e-mailové korespondence europoslanců vyplývá, že byla tato média vybrána podle klíče: “Kdo chce dostat Babiše do basy – je náš.” Mohlo by se tak zdát, že zástupci EU nepřijíždějí proto, aby něco vyšetřovali, ale aby shromáždili armádu věrných.




Koho nepozvali

Na schůzku s vyšetřovateli EU tak nebyla pozvána média, které podle názoru Evropské unie o českém premiérovi nepsala dostatečně negativně.

Zcela mimo pozornost zástupců Evropské unie tak se ocitla například TV Nova, TV Prima, Blesk, Blesk.cz, Právo, Novinky.cz, MF Dnes, iDnes.cz, Expres.cz, Lidové noviny, Lidovky.cz, Parlamentní listy, TN.cz, Deník a další – tedy hlavní proud českých médií.


Vyšrtnut: Michl Půr, Info.cz údajně napojený na čínský vliv

Znak Pirátů v Evropské unii. Europiráti byli založeni v roce 2013 v Bruselu.

Původně byl na seznamu dostatečně kolaborujících médií také portál Info.cz. Ten však byl vyškrtnut z iniciativy EuroPiráta Mikuláše Peksy kvůli údajnému napojení Čínu.

Info.cz je nový, vydařený projekt, považovaný za jakýsi spojovací můstek mezi mezi dvěma skupinami médií: tzv. Alternativou a těmi, které označuje prezident Zeman za propagandu (viz seznam EU).


V čele výpravy poslanců EU měla stát Němka Monika Hohlmeier (CSU), nová předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu a stranická kolegyně předsedy Landsmašaftu Bernda Posselta. Ta se opakovaně vyjádřila, že střet zájmů českého premiéra rozhodně nebude trpět.




O budoucnosti české premiéra (hrozí mu deset let) tak zřejmě rozhodne, zda se české soudy skloní před evropskými zákony, což může některým pozorovatelům připomenout protektorát. Babišův střet zájmů již konstatovala Evropská komise v auditorní zprávě.

Podle posledních zpráv však zřejmě paní Hohlmeierová nepřijede. Může to mít ten důvod, že je zbavena poslanecké imunity, když před několika dny způsobila dopravní nehodu, od které odjela. Sama také několikrát čelila obviněné ze střetu zájmů, a to v řádu stovek milionů korun. Kdo bude stát v čele výpravy, není zatím známo.


Schůzka s Milionem chvilek

Jak vyplývá z uniklé korespondence europoslanců, výprava AntiBabiš se má setkat také s Mikulášem Minářem z Milionu chvilek, crowdfundingovou společností, pořádající protivládní demonstrace.


Z programu vyšetřovacího týmu Evropské unie

Skrytý, ale klíčový obsah schůzky je dán snahou Německa o zrušení Benešových dekretů, napojení Milionu chvilek na sudetské Němce a nechuti premiéra Babiše Benešovy dekrety zrušit. Může to budit dojem, že je zájem dostat Babiše pod takový tlak, aby byl nucen vyměnit svou dočasnou beztrestnost za souhlas se zrušením Benešových dekretů.

Vše však bude třeba správně interpretovat – a od toho je tu právě výše zmíněný seznam oddaných médií.


Na programu je i schůzka se nevyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem, který je oblíbencem demonstrací Milionu chvilek. Členové EU týmu AntiBabiš se také hodlají setkat ze zástupci neziskovek Transparency International a Rekonstrukce státu. Také ty dlouhodobě útočí na českého premiéra kvůli údajnému střetu zájmů.


V plánu je schůzka s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem, který vrátil Čapí hnízdo k došetření a nechal tak kauzu ve hře.

S Andrejem Babišem se skupina EU Anti-Babiš setkat nehodlá.


Andrej Babiš je pod tlakem kvůli tzv. kauze Čapí hnízdo (50 milionů korun) a kvůli údajnému střetu zájmů, když jeho bývalé firmy pobíraly evropské dotace. Evropská komise je toho názoru, že český premiér své bývalé firmy stále tajně ovládá, či z nich profituje. Stejný, nebo podobný problém ovšem mají také někteří europoslanci, z nichž někteří možná přijedou.


Hnutí ANO, jehož je Andrej Babiš zakladatelem, je s převahou nepopulárnějším českým politickým uskupením. Ovládá parlament, suverénně vede průzkumy veřejného mínění (přes 30 procent) a podle všeho drtivě vyhraje příští volby (v roce 2021).


Skupina Evropských poslanců má přijet 27. února.





Nepřehlédněte:


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh