Šmik! Jak vystřihli Donalda Trumpa z vánočního hitu Sám doma II – Ztracen v New Yorku. Den předtím si pochvaloval, že tam je. Jak to televize vysvětlila? Bonus: Všechny filmy s Trumpem

Na Štědrý den si prezident Donald Trump pochvaloval, že se těší na svou scénu ve filmu Sám doma II – Ztracen v New Yorku: “Jsem poctěn, že tam jsem je to jeden z největších vánočních hitů. Každý rok od premiéru filmu v roce 1992 mi lidé nadšeně volají, že ho ve filmu viděli.”

Následujícího dne však televize CBC vysílala film bez něj – scénu vystřihli. Nechutné načasování.



Jde o zcela nevinou scénu, kdy hlavní hrdina Kevin McCallister (hrál ho Macaulay Culkin) zabloudí v hotelu Plaza (jehož majitelem je Trump) a ptá se na cestu do haly. “Jdi rovně chodbou a pak doleva.”

Podobného cenzorského zásahu se nedávno dopustila Česká televize, když z projevu prezidenta Zemana vyškrtla zmínku, že je Zdeněk Bakala “zbytečný kamenem na cestě”. Bakala je považován za šedou eminenci v ideologickém zákulisí České televize.

Politická cenzura prezidenta v České televizi ZDE


Prezident Trump své “poctění” zdůraznil den předtím během telemostu se zástupci amerických vojenských jednotek v zahraničí. „Ten film je velký vánoční hit – jeden z největších. Takže je mi ctí být zapojen do něčeho takového, je to úspěch,“ řekl vojákům.


Prezident Trump 24. 12. 2019 si v telemostu s vojáky pochvaluje, že je hrdý na svou scénu ve filmu Sám doma II.

Cenzorského zásahu ve filmu Sám doma II. si všiml Trumpův syn Donald Trump mladší.




Levičácký Hollywood

Kanadská televize CBC cenzorský zásah vysvětlila tam, že potřebovali film zkrátit kvůli prostoru na reklamu.

“To je velmi průhledná výmluva, šlo o politicky motivovanou cenzuru,” řekl portálu Arfa.cz odborník na televizní reklamu. “Není přece problém film nijak nezkracovat a prostě úsek nechat delší. Představme si, že byl takto vystřihli třeba Trumpova předchůdce Obamu.”


Všechny filmy, v nichž se objevil Donald Trump ZDE:


Filmový průmysl (americký i kanadský) je považuje Donalda Trumpa za ztělesnění zla od jeho vstupu do politiky. Hollywoodští herci natočili před volbami několik agitek, ve kterých voličům vysvětlují, proč Trumpa nevolit. Tato jejich aktivita se stejně jako v případě angažovaných českých herců na téma Miloš Zeman zcela minula účinkem.

“Herecká angažovanost může mít dokonce i opačný efekt. Pro voliče a diváky je velmi nepříjemné oddělit filmové postavy od skutečných herců. Často si také říkají . co má ten herec co kafrat do politiky? – A volí natruc toho, koho herec pomlouvá,” říká expert.



Hollywood je považovaný za hnízdo extrémistických levičáků, prolezlých genderovými aktivistkami, šovinistickou agendou MeToo a ideologií LGTB. Filmy, ve kterých ženy mlátí muže jsou na denním pořádku. Objevuje se stále více genderových filmů, kde hraje hlavní mužskou roli žena – například Terminátor, Batman, Krotitelé duchů a podobně. Tyto filmy jsou bez výjimky propadáky.




Kanada je multi – kulti země s krásnou přírodou, ale s velmi hutnou genderovou ideologií. Tamní televize CBC k vystřižení Donalda Trumpa dodala, že k zásahu střihače nedošlo letos, ale již v roce 2014, kdy film zakoupila a Trump ještě nebyl prezidentem. Tuto informaci (časový údaj) se však nepodařilo ověřit. Lze si jen těžko představit, že by si vystřižení Trumpa od té doby nikdo z jeho fanoušků nevšiml.


CBC je kandaská veřejnoprávní televize placená z daní, která však – stejně jako Česká televize – vysílá reklamy, čímž zmenšuje trh pro komerční stanice.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh