Stovky migrantů zaútočilo na hranice španělské enklávy v Africe. Kovové háky, kameny, zranění na hlavách. Největší výpad o začátku epidemie koronaviru

Stovky afrických migrantů zaútočily na hraniční plot Melilly, suverénní španělské enklávy umístěné v Maroku, a to navzdory karanténě koronaviru uvalené na obyvatele obou zemí.
Podle místních médií se asi 260 ilegálních migrantů, ze subsaharské Afriky, pokusilo proniknout přes ploty na hranicích Melilly. Jde o největší útok svého druhu od května roku 2019.
Celkem 53 migrantům se útok podařil a dostali se na španělské území, což většině z nich umožnilo získat azyl a výhody laxní imigrační politiky EU.


Útok migrantůna hranice v Melille v roce 2014

„Při útoku použili kovové háky, házeli na polici kameny,“ řekl policejní šéf Jose Manuel Santiago. Policie označila útok za „masivní“. Během obléhání byl zraněn jeden policista, čtyři migranti utrpělo zlomeniny zranění hlavy.V okolí Melilly a Ceuty jsou pravidelně přítomny tisíce migrantů, kteří čekají na svou příležitost. Obě autonomní španělská města na africkém kontinentu jsou často cílem útoků velkých skupin, které pak směřují do zemí Evropské unie, většinou Německa.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh