Věděl, že přijde koronavirus? Největší fond na světě Bridgewater vsadil loni na podzim 1,5 miliardy dolarů, že do března dojde k prudkému propadu cen akcií burze. Teď sází 14 miliard proti Evropě

Největší hedgeový fond na světě Bridgewater Associates vsadil loni v listopadu 1,5 miliardy dolarů na to, že akciové trhy po celém světě padnou do března. Nyní vsadil na výši 14 miliard dolarů, že akcie v evropských společnostech se budou nadále zhoršovat v souvislosti s epidemií koronaviru.Sázka na koronavirus

Robert Dalio, jeden z nejbohatších lidí světa

Zakladatelem a šéfem fondu Bridgewater je Ray Dalio (70), jeden z nejbohatších lidí světa už dřívě předpověděl, že se celý ekonomický systém zhroutí a je třeba ho nahradit novým. Přesně to se teď děje.

Svět se zastavil. 35 procent lidí je pod karanténou.


Mezi letošním 9. a 12. březnem si podle agentury Reuter vsadil Ray Dalio proti akciím firem v zemích od Německa po Itálii, například pro německé SAS (software), nizozemské ASML (polovodiče) a dalším.

Dalio si tedy vsadil horentní sumu na pokračování epidemie koronaviru, nefunkčnost ekonomiky a propad burzy.
Článek z Wall Street Journal (listopad 2019): Bridgewater sází 1,5 miliardy na padající trh

Reforma kapitalismu

Hedgeový fond je finanční skupina podnikající s vysokým rizikem, tam, kam jiné fondy z důvodu regulací nemohou. Největší z těchto fondů na světě je právě Bridgewater se spravovaným majetkem ve výši 160 miliard dolarů (2019). Pro srovnání: Rozpočet České republiky na deset let je necelá jedna miliarda dolarů.
V červenci 2019 Ray Dalio vyzval k reformě kapitalismu a odstranění sociálních nerovností ve společnosti.

V listopadu 2019 uvedl, že nadměrný kapitál, nekryté sociální závazky a schodky veřejných financí jsou neudržitelné a nazrála situace pro pro katastrofu směřující je „změně paradigmatu“, zhroucení ekonomiky a její nahrazená novým systémem.
Gates předpovídá koronavirus. Celé video ZDE

Nový zelený úděl

Dalio je velkým odpůrcem papírových peněz (prý zdržují a škodí) a příznivcem systému Green New Deal (Zelený nový úděl), který označuje za nevyhnutelný.

Systém Green New Deal je v podstatě socialismus. Podporuje ho nejen levé křídlo Demokratické strany USA, ale i Evropská unie. Jeho ikonou je švédská aktivistka Greta Thunberg.


Rozhovor Raye Dalia s The Wall Street Journal, v němž předpovídá pád ekonomiky

Podstata Green New Deal je úplný přechod na obnovitelné zdroje, tedy svět bez uhlí na ropy.

Pravicovou částí americké veřejnosti (Republikáni) je Green New Deal označován za radikálně extrémistický. Pro středovou část politického spektra (liberální republikáni a pravé křídlo Demokratů) je čirou utopií.


“Můžeme vybudovat lepší zítřek dnes. Je čas na Zelený nový úděl.” Jářku, zní to povědomě!

Green New Deal má podporu nejmocnějších zákulisních hráčů světa, finančníků a politiků i sponzorů neziskových organizací typu NED (Carl Gershman), Open Society Fond (George Soros) a dalších. Ti dlouhodobě působí v jednotlivých zemích a připravují společnost na revoluční přechod k systému Green New Deal.


Miliardář Dalio a tvář systému Green New Deal extrémistka Alexandria Ocasio-Cortezová (Demokratická strana USA). Dalio jí vyjádřil velkou podporu.

Nástrojem k prosazení Green New Deal měla být kandidátka na prezidentku Elisabeth Warrenová (Demokratická strana), ale ta v primárkách totálně vyhořela. Než vypukla epidemie byl obrovským favoritem na prezidenta Trump (Republikán), který považuje Green New Deal za totálně pomatený.


Jistota desetinásobku. Co funguje pro životní prostředí, funguje i pro ekonomiku. 10 milionů pracovních míst za příštích 10 let!

Netopýr je pro

Miliardář Ray Dalio a jeho Bridgewater investuje v listopadu 2019 (měsíc po skončení armádních her za účasti amerických vojenským sportovců) závratnou částku 1,5 miliardy dolarů do sázky, že do konec března dojde k masivnímu poklesu na světových akciových trzích.


Na jeho slova došlo v prosinci 2019 v čínském městě Wuhan. Dosud neznámý virus ochromil ekonomiku celého světa. Přesně jak Dalio předpovídal: Došlo k prudkému propadu cen akcií burze.


Jak to vzniklo?

Názory na vznik epidemie se různí.

Část veřejnosti je přesvědčena, že k nákaze od netopýra došlo náhodou – buď přirozeně, nebo únikem z čínské laboratoře. Druzí se se domnívají, že byl virus vyroben v americké laboratoři a do Číny zavlečen za účelem oslabení její ekonomiky.

Podle třetí skupiny je to ještě větší. Celý virus je jen mediální fikce za účelem přechodu na New Green Deal.


S Gatesem jedna ruka

Několik let před vypuknutím epidemie koronaviru – v roce 2011 – se Dalio a jeho žena se připojili k Billovi Gatesovi se závazkem, že ještě za svého života věnují polovinu svého majetku na charitativní účely za účelem záchrany planety.

Bill Gates v roce 2015 předpověděl epidemii koronaviru na konferenci “spasitelské” organizace TED, jíž je Dalio a jeho fond také členem.


Informace o sázce na propad světových akcií přinesl v listopadu loňského roku prestižní list The Wall Street Journal.


Miliardář Dalio informace záhy popřel a označil za nepravdivé. Vedení listu The Wall Street Journal (vlastníkem je podporovatel Donalda Trumpa miliardář Ruppert Murdoch) se ovšem za svůj článek postavilo.


Zdroje:

Foxbusiness, Bloomberg, Reuters, Větvičkaclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh