Rvačka o Miloše Zemana: Drsnější, než jsme doufali. TV magnát Jaromír Soukup vs. poradce prezidenta Martin Nejedlý. “Oba jsou boxeři, lítaly sklenice, padaly rány pěstí,” říká očitý svědek

Rvačka mezi televizním magnátem Jaromírem Soukupem (50) a ekonomickým poradcem prezidenta Zemana Martinem Nejedlým (53) byla zřejmě mnohem drsnější, než se šušká. Očitý svědek události portálu ARFA.cz prozradil: “Bylo opravdu divoké, oba jsou boxeři. Soukup má lepší techniku a natrénováno, ale Nejedlý je přece jen vyšší váhová kategorie.” Oba měří 190 cm.


Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup v ringu většinou vítězil

Jaromír Soukup odboxoval 17 profesionálních zápasů, 16 z nich vyhrál a při 13 z nich soupeře knockoutoval. Dříve se věnoval desetiboji. Soukupova společnost Médea Boxing Team vychovává mladé boxery.

Martin Nejedlý pobýval dlouho v Rusku

Martin Nejedlý boxoval jen amatérsky, ale prosadil jako volejbalista – v roce 1990 byl mistrem Československa v dresu Zbrojovky Brno a poté hrál v Německu. Podniká po celé Evropě, dlouhodobě působil v Rusku, spolupracuje s nadnárodní ropnou společnosti LUKOIL.


Vila lobbisty Janouška v pražském Podolí, kde podle některých médií došlo k rvačce

Mezi Soukupem a Nejedlým prý rozhodně nešlo o nějakou strkanici u baru. “Pustili se do sebe jako psi. Lítali sklenice, padaly rány pěstí, museli je od sebe odtrhávat,” pokračuje zdroj, který odmítl potvrdit spekulaci, že ke rvačce došlo v podolské vile lobbisty Romana Janouška, jak spekulovala média.

Lobbista Janoušek, kterého mnozí považují za jakéhosi pražského “kmotra”, má nyní ze zdravotních důvodů přerušený trest odnětí svobody, který si odpykával za autonehodu. Do vězení se ale bude muset podle všeho ještě vrátit. Žádný politik ani podnikatel s ním nechce být spojován.


Pořad Týden s prezidentem sledovalo průměrně sledovalo 150 tisíc diváků.

Soukup a Nejedlý jsou příbuzní. Soukup má dvě děti s Nejedlého sestřenicí. S rvačkou však tento fakt neměl žádnou souvislost. Až do incidentu nebyly žádné informace, že by bylo nějaké napětí mezi prezidentem Zemanem a Jaroslavem Soukupem, v jehož televizi prezident jednou týdně vystupoval.Příčina sporu mezi oběma muži je nejasná. “Nevím, proč se prali ani kdo začal. Přišel jsem tam, až když byli v sobě. Mohu k tomu říct jen to, že vždycky jde v první řadě o peníze,” říká zdroj.

Den po incidentu oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, že prezident Zeman už nebude vystupovat v televizi Barrandov v pořadu Týden s prezidentem. Pořad byl jedním z nejsledovanějších na TV Barrandov, jejíž podíl na trhu se pohybuje kolem sedmi procent.
Absence prezidenta Zemana je pro TV Barrandov v každém případě velmi nepříjemná. Prezident dával Soukupově televizi politický rozměr, který zcela chybí v jiných médiích, ač se s ním ztotožňuje přibližně polovina voličů.

Je veřejným tajmemstvím, že se Soukup chystá v roce 2023 kandidovat na prezidenta a pravidelné televizní debaty prezidentem Zemanem, který je nejpopulárnějším politikem v zemi, mu přinášely u voličů cenné body.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh