Moderátor Xaver Veselý vs. Trestní komando České televize, II. díl. “To, co děláte, je něco tak odpornýho…” “Jste nějací svazáci, nebo co?” “Za to by snad měli někoho zavřít!” “A pozdravujte toho (píp) Šarapatku.” Newsroom ČT je skvrna české žurnalistiky. Šťavnaté VIDEO.

Po rozhlasovém rozhovoru Xavera Veselého s premiérem Babišem se strhla v Newsroomu České televize mela. To si troufl moc: Bavit se s Babišem NORMÁLNĚ! Tak se mu pokusili zařídit vyhazov, nebo aspoň potíže. Když to nevyšlo, vyslali trestní komando. Během “popravy” vypluly na povrch obskurní postavy, tahající v zákulisí za nitky. O tom však Xaver možná neměl ani tušení…


Argumenty & Fakta přinášejí II. díl toho podivuhodného setkání, které mimo jiné odhaluje vazby v zákulisí České televize, placené z našich daní. Propagandistická činnost tohoto média již přesáhla všechny meze, prezident Miloš Zeman veřejně vyzval parlament ke zrušení koncesionářských poplatků.

Od minulého dílu jsme zjistili jméno mladé redaktorky Newsroomu ČT, která přišla Xavera “postrašit”. Jmenuje Pavla Firbacherová, ale kdo ví, redaktorky jsou si velmi podobné.


Setkání skvělého moderátora Xavera Veselého a mladé svazačky považujeme za tak výživné, že jsme z něj pořídili doslovný přepis. Video (3 minuty) viz níže.


To je něco tak odpornýho

Cudná Pavla z úderky Newsroom České televize žádá v rozhlasovém studiu Xavera, zda by si mohli ještě natočit nějaké prostřihy.

Pavla: “Mohli bychom natočit ještě nějaké prostřihy?”

Xaver (vesele): “Jasný! Prostřihy! To je moje oblíbená disciplína!”

“Podívejte se, já proti vám osobně nic nemám, jenom… Je to katastrofální. To co děláte, je katastrofální. Něco tak nevyváženého, něco tak odpornýho… Necháte se uvláčet tím, že je tady Babiš… To je přece jedno jestli Babiš, nebo… Kdo je zajímavej, tak tady má místo, ne? Co je na tom? Já nejsem ani soud…”

Pavla: “My taky ne!”

Xaver: “Ale vy si na to hrajete… Vy bohužel posluhujete strašně špatnejm lidem. Na to, jak jste sympatická, je to velká škoda… Doufám, že to nahráváte i se zvukem. Já vám to pak pustim na facebooku, budete mít sledovanost aspoň. A na youtube. Konečně se na to bude někdo dívat.”


Jede ten port? (Píp) Šarapatku!

Xaver: “My si uděláme společnou fotku, aby na mě slečna měla vzpomínku. Já brzo umřu…”

“Mě strašně ta křivda rozčiluje. A to že jste tam natočili toho (píp) Šarapatku… Jede ten port, aby to bylo slyšet? (Píp) Šarapatku! (Píp) Šarapatku! Kterej mě u vás poblil v tom pořadu nepravdama, které jste nikde neověřili. Ostatně jsem to potom zažaloval, když to samý napsal v Lidovkách. A ten soud jsem vyhrál.”

A mě jste se nezeptali. To je taková minela novinářská. Za to by snad měli někoho zavřít. Já nemužu věřit, že tohoto se dopustí Česká televize. To je strašný…”


Zdeněk Šarapatka a ředitel České televize Petr Dvořák

Poznámka: Zdeněk Šarapatka je členem Rady České televize, která má dohlížet na “vyváženost”. Xaver Veselý dal Šarapatku k soudu kvůli pomluvám, že se nechává vozit politiky v autech a kvůli článku na dezinformačním portálu Forum 24, že se nechal hostit na Hradě od prezidenta Zemana na večírku po koncertě francouzské šansoniérky Mireille Mathieu. Problém je v tom, že Xaver na tom večírku nebyl. Více o tomto sporu viz níže.


To nemůžete aspoň říct, abych držel hubu?

Zdeněk Šarapatka a Miroslav Kalousek (TOP 09) na křtu knihy “Obrana před Babišem” o proměně českých médií od “vlády Agrofertu”. Zleva: novinář Jaroslav Kmenta (dříve MF Dnes), Pavel Šafr (dříve MF Dnes, nyní Forum 24, Miroslav Kalousek (šéf TOP 09), Zdeněk Šarapatka (Rada České televize…)

Xaver: “Nemůžete nějak reagovat? Nemůžete aspoň říct, abych držel hubu, nebo něco? Vy jenom tak koukáte…”

Pavla: “Já říkám, důvod, proč jsme dneska přijeli, opakovala jsem ho už milionkrát, přišlo mi relevantní…”

Xaver: “Vy jste za ten pořad, to je ten problém. Vy jste tvář toho pořadu…”

Pavla: “Přijela jsem z pořadu, každopádně dneska…”

Xaver: “To je zajímavý, že se tak vyhýbáte… proč nějak neargumentujete, že to není pravda, třeba… Nebo že to děláte, nebo že to bylo v pořádku… Zvláštní…


Divokej pes v ústavu

Pavla: “Ta rubrika, mediální přestřelka, chtěli jsme oslovit vás, aby to bylo relevantní, Český rozhlas se za vás postavil…

Xaver: “Aby ne! Koho zajímá nějakej Divokej pes, či jak se to jmenuje…”

Pavla: “Hlídací pes.”


Poznámka: Dezinformační portál Hlídací pes je projekt spoluzakladatele Newsroomu České televize Ondřeje Neumanna (dříve to byl jeho blog).


Xaver: “Hlídací pes? Proč? Vždyť takovejch webů je! Proč zrovna Hlídací pes? To se vám hodí do krámu.

Pavla: “Podporuje ho Ústav nezávislé žurnalistiky…

Xaver: “Co to je? Ústav? Něco jako ÚV SSM?(pozn. red.: Ústřední výbor socialistického svazu mládeže)

Cudná Pavla vrtí hlavou, jako že to ne, ale neví, chuděra, co je to ÚV SSM.


Poznámka: Pavla také možná neví, že Ústav nezávislé žurnalistiky je projekt novináře Ondřeje Neumanna, který je ze stejné party jako nynější politruci ve vedení zpravodajství České televize. Portál Hlídací pes je projekt Ústavu nezávislé žurnalistiky. Takže vlastně podporuje sám sebe.

Novináři, shluklí v ústavu jsou opět stejná parta, která se rekrutovala z bývalého vedení propagandistické MF Dnes (nyní částečně přesunuto na dezinformační portál Forum 24). Jejich společnou vlastností je nenávist vůči Zemanovi a Babišovi. Mediální rejdy ústavu dotuje Nadační fond českých průmyslníků, ztělesněný těžařem hnědého uhlí, výrobce rypadel a zákulisním hráčem české politiky Jaroslavem Veverkou.

Argument slečny Pavly, že si Česká televize vybrala jako měřítko nejvyšší pravdy portál Hlídací pes, protože ho podporuje Ústav, je, jako by uvěřili kozlovi, že je dobrým zahradníkem, protože říká, že je dobrým zahradníkem.


Tedy ano, něco jako ÚV SSM.


Xaver: “Vy jste zmatení tady těma věcma… no…”

Konec přepisu.


Video ze setkání Xavera a zaťaté Pavly ZDE:Minulý díl ZDE


Válka o jídlo: Xaver vs. Šarapatka

Moderátor Luboš Xaver Veselý (50) a člen Rady České televize Zdeněk Šarapatka (60) jsou ve sporu kvůli nepravdivému článku „Zemanovi lepšolidi si udělali soukromý mejdan” z pera pana Šarapatky a kvůli nařčení, že se Xaver nechává vozit politiky ve drahých autech.

Zdeněk “Píp” Šarapatka uveřejnil text mimo jiné na dezinformačního portálu Forum 24, napojeného na TOP 09 a potažmo uhlobarona a mediálního magnátu Zdeňka Bakalu (vydavatelství Economia, tedy Respekt, Aktuálně atd.).

Zakladatel portálu Forum 24 je Pavel Šafr, kamarád Ondřeje Neumanna (ústav) a bývalý šéfredaktor MF Dnes z dob jejího nejmohutnějšího propagandistického tahu. Šafr byl také jednatelem public-relation agentury Penguin, která se zabývala zákulisním ovlivňováním politiky.


Kdo ohlídá hlídače

Podle Šarapatky se nechal Xaver hostit na Pražském hradě u příležitosti oslavy VI. výročí prezidentské inaugurace Miloše Zemana.

Xaver k tomu říká: „Šarapatka píše, že jsem šel na raut ze státních peněz, jmenuje tam mě, ale já jsem tam prokazatelně nebyl. Je to lež jako věž,“ a podivil se nad tím, že o něm lhal člověk, který je členem Rady České televize.

„Šarapatka má kontrolovat nejprestižnější médium v zemi. Jeho vyváženost, pravdivost. Tento člověk se sám dopustí odporné, komunistické lži. Když takhle lže člen Rady České televize, tak je to ještě horší, než kdyby takto lhal moderátor České televize.
„Takováto lidská (píp) rozhodují o ČT, o televizi, kterou my platíme,“ míní Xaver.


Duch na estrádě

Šarapatka se bránil tím, že Xaver Veselý a ostatní zmínění lidé v jeho článku byli bráni pouze jako obecný příklad těch, kteří chodí na akce prezidenta Zemana.

„Není tam napsané, že by tam byl teď. Byl tam loni. Vztahuje se to obecně k těm estrádám, co se pořádají na Hradě,“ vysvětluje Šarapatka.

Jenže… „Nebyl jsem na Hradě ani v minulých letech, já tam nechodím, ani mě nezvou,“ konstatuje moderátor Xaver Veselý.

„Nebudu nic řešit, je to debil,“ uzavírá.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh