Odpudivý projev extremisty Pavla Novotného na sjezdu ODS. VIDEO. Polibek smrti, který posílá bývalé konzervativce do horoucích pekel. Nenávist a arogance jako metoda

“Nevim, jestli budu tuto stranu za deset minut opouštět, nebo za deset let vést,” uvedl na sjezdu ODS Pavel Novotný v nominačním projevu na post 1. místopředsedy. Na Novotného, starostu Řeporyjí, je podáno několik desítek trestních oznámení kvůli propagaci nacismu a vyhrožování smrtí.“Věnujte půlku času, který dáváte zadku Pavla Novotného, sobě. Znásilním tento kongres, Babiš říká lejna,” sdělil Novotný, jehož projev shlédlo na youtube do poledne následujícího dne 17 tisíc diváků, zatímco například projev předsedy senátu Jaroslava Kubery pouhé dva tisíce.

Když na sebe strhne hlavní pozornost klaun, těžko lze brát vážně zbytek ansámblu.

“Novotný – a zřejmě i část vedení ODS – zcela nesprávně zaměňuje bulvární krátkodobou pozornost holého zadku s principem stabilního pozvolného nárůstu voličské základny. Klauni tohoto typu mají své místo ve výstředních rudých stranách typu Piráti nebo Sládkovi republikáni. Rozhodně ne ve stranách, které mají ambice být majiteli modré barvy,” řekl portálu ARFA mediální expert, který si nepřál být jmenován vzhledem ke svému angažmá v ODS.Podle aktuálního průzkumu agentury STEM jsou volební preference ODS 12 procent. Tento výsledek je sice třeba hodnotit jako nevěrohodný – vzhledem k přítomnosti politicky vyhraněného novináře Jindřicha Šídla (Bakalova média) ve správní radě agentury STEM, nicméně i tak jde o jednoznačně nevyužitý volební potenciál.Levicoví Piráti (česká alternativa německých Zelených) dosahují v průzkumech stabilně podobného výsledku (12 procent), zatímco nejpopulárnější politické uskupení v ČR hnutí ANO Andreje Babiše se dlouhodobě pohybuje těsně pod hranicí 35 procent. Téma “Antibabiš, která je v podstatě jediným bodem programu ODS, zjevně nefunguje.

Vítězství ANO ve volbách 2021 (již příští rok) lze považovat za jisté. Pokud se ODS nezbaví své konfrontační rétoriky, nebude ve vládě, jeho případní koaliční partneři se pohybují kolem 5 procent. Vládu sestaví ANO zřejmě opět s ČSSD (pokud proleze, podle STEM má 6 procent) za tiché podpory komunistů, případně SPD nebo Trikolóry Klause mladšího.Pro Trikolóru je angažovanost propagátora nacismu Pavla Novotného v ODS velmi dobrá zpráva. Dřívě či později lze očekávat přesun kádrů z ODS do Trikolóry, která se pomalu, ale jistě zabydluje v konzervativní výšeči voličů.

ODS má množící se problémy s extremismem (radní Lang: “Prezident Zeman je jako Hitler, stárnoucí svině, kterou je třeba zabít a rozemlít na mýdlo”), tuto výseč opustila a tlačí se v koutě s několika stranami tzv. Demobloku.


Rozšiřující se angažmá extrémisty a propagátora nacismu Novotného je dobrou zprávou pro Trikolóru a také pro SPD. Tato dvě uskupení se přirozeně začínají zabydlovat v konzervativní výseči, když zdůrazňují své preference jako je “tradiční rodina”, “zdrženlivost k ekologické hysterii”, “odstup od rusofobie a čínofobie” a podobně.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh