Na akci Den Rebelů v Řeporyjích zasahovala policie. Pomsta místního nácka? Víme, kde bude deska Hitlerovým vojákům. Mimořádně vtipní vlastenci. Na náměstí U Lva vyhasla svíčka

Na ostře sledované akci Den Rebelů v řeporyjské sokolovně zasahovala policie formou kontroly. Policisté chtěli záruky, že večírek skončí ve 23 hodin. Tento postup není příliš běžný, vzhledem k tomu, že šlo jen o raut a sérii víceméně žertovných přednášek. Postup policie a úřadů tak mohl posílit dojem, že akci Den rebelů pořádá novodobý disent. Během rautu kolem sokolovny neustále kroužilo policejní auto.


Video je sestříháno ze záznamu TV Raptor. Celé video ZDE
Organizátor Dne rebelů Petr Hampl

Na otázku, zda je poslal extremistický starosta Pavel Novotný (ODS), který se v Řeporyjích postavit pomník nacistům, odmítli policisté odpovědět. Vedoucí provozovny v sokolovně, kamarád Petra Hampla, následně hospodu zavřel opravdu ve 23 hodin.


Vlastenecký raut se sem přesunul na poslední chvíli. Původně měla být veselice v hostinci na Slamníku v Dejvicích, ale po bouři nenávisti a výhrůžek od extrémně levicové strany Pirátů zvolil organizátor Petr Hampl hostinec v Řeporyjích.


Na “Dni rebelů” vystoupili se skvělými projevy spisovatelka Lenka Procházková (signatářka Charty 77), filosof Jiří Hejlek, Jaroslav Foldyna (ČSSD), majitelka zámečku v Příčovech Alice Tomková, sociolog Petr Hampl, bývalý poradce prezidenta Klause pan Ladislav Jakl, bývalý ministr Igor Němec, ze záznamu německý politik českého původu Petr Bystroň (AfD), muž s lasem a další zábavní lidé. Hudba byla ZZ Top.

Drtivá většina příspěvků byla velmi povedených a sál se otřásal smíchem a bouřlivým potleskem.


Rozhovory TV Raptor s účastníky ZDE


Pomník nacistům

Akce se konala je pár kroků od řeporyjského náměstí U Lva. Právě na tomto pomníku má být podle všeho umístěna deska nacistům z iniciativy místního starosty Pavla Novotného (ODS).


Deska na pomníku ještě se jmény padlých občanů obce Řeporyje. Nyní je odstraněna. Místo má být vsazena nová deska, na kterou budou připsána i jména nacistů. Před pomníkem stojí vyhaslá svíčka.

Zepředu pomníku se lvem je na podstavci je nápis “Padlým vojákům ve světové válce věnují občané řeporyjští”. Na levé straně býval seznam obětí místních občanů, tato deska ale chybí.


Redakce ARFA se od místní občanky dozvěděla, že právě tato deska prý má být doplněna o jména nacistů, kteří padli v bojích o Prahu. “Pan starosta se zřejmě zbláznil, volit už ho nebudu a nebude ho volit ani nikdo, koho znám,” svěřila se místní občanka, která ze strachu z pomsty psychotropního starosty žádala zůstat v anonymitě.

Řeporyjský pomník se lvem je původně určen obětem I. světové války, ale to zřejmě nevadí. V rámci přepisování historie je zřejmě všechno dovoleno.
Extremistický starosta Pavel Novotný (ODS) odmítl výzvy občanů a nenechá proběhnout na umístění jmen nacistů na desku referendum. Množí se stížnosti na jeho arogantní přístup k občanům, například těch, kteří jsou sdruženi v místním Sokole, tedy ve vlasteneckém spolku. Příští volby jsou za dva roky.


Na starostu Řeporyjí Pavla Novotného, který před pár dny kandidoval na post místopředsedy ODS, je podáno několik trestných oznámení kvůli propagaci nacismu a výhružkám smrtí zastřelením a oběšením. Nyní soud starostovi přikázal vykonávat veřejně prospěšné práce v souvislosti s jinou kauzou.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh