Extremista Novotný (ODS): Na deset let do basy? První výslech na policii: Bývalý policejní prezident. “Jsou to hajzlové a zaslouží kulku do hlavy”, vzkázal všem starosta Řeporyjí a vytáhl nůž. Má podporu ODS

Nebezpečné vyhrožování, schvalování trestného činu, výtržnictví, podpora a propagace fašismu a další odpudivé činy. Na starostu Řeporyjí Pavla Novotného podle informaci ARFA.cz na policii neleží jedno, ale hned několik trestní oznámení.

Stanislav Novotný, bývalý policejní ředitel

Dnes byl na policii do Bartolomějské ulice předvolán bývalý policejní prezident Stanislav Novotný, kterému starosta Řeporyjí Pavel Novotný vyhrožoval smrtí oběšením. V kauze vystupuje jako poškozený.

“Nezlobte se, podepsal jsem slib mlčenlivosti,” řekl portálu ARFA.cz bývalý policejní prezident Stanislav Novotný, který je nyní předsedou Asociace nezávislých médií. Spoluzaložil Křesťansko-demokratickou stranu, Úřad pro dokumentaci a vyšetřování činnosti StB, je bývalým ředitelem Úřadu vyšetřování ČR a ředitelem České křesťanské akademie.

Starostovy Řeporyjí vyjádřila podporu jeho strana ODS, a to osobně předseda strany Petra Fialy. “Pan Pavel Novotný má od nás divokou kartu,” nechal se slyšet Fiala. Jeho návštěva v Řeporyjích zde:


Předseda ODS Petr Fiala v Řeporyjích. Podle posledních průzkumů má ODS podporu 12 procent voličů.

Trestních oznámení bylo na starostu Řeporyjí Pavla Novotného podáno podle informací ARFA.cz několik desítek. Mezi nejznámější předkladatele patří advokát Jiří Vyvadil, jehož trestní oznámení se týká propagace nacismu, a poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM), jemuž Pavel Novotný vyhrožoval smrtí a řekl o něm do médií, že je „zmrd”, “svině”. Poslanec Ondráček je bývalý policejní vyšetřovatel.Starosta Pavel Novotný před několika týdny šokoval veřejnost, když na radnici Řeporyjí prosadil, že bude v obci vztyčen pomník nacistům. Když za Novotným přijela ruská televize udělat rozhovor, vytáhl na ni nůž.

Několika lidem vzkázal, že by měli viset, nebo jim patří kulka do hlavy. V souvislosti s pomníkem nacistům je podáno trestní oznámení i na dalších deset radních řeporyjské radnice, který s pomníkem souhlasili.Před hlasováním o pomníku nacistům občané řeporyjští požadovali, aby bylo na téma nacistického pomníku uspořádáno referendum. Starosta Novotný referendum okamžitě odmítl s tím, že “dostal ve volbách mandát”.

Za výše uvedené trestné činy hrozí starostovi 10 let vězení. Nyní vykonává veřejně prospěšné práce, k nimž byl odsouzen loni v prosinci.
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh