To už je moc: “Měl by viset!” Útoky na Stanislava Novotného po jeho vystoupení v ruské televizi. “Já strach nemám, ani z nacistů, natož z mizející Pražské kavárny,” říká. Magor z Řeporyjí, starosta Pavel Novotný (ODS) na kontrole moči řeší vlastizradu


Lavina útoků se snesla na předsedu Asociace nezávislých médií Stanislava Novotného po jeho vystoupení v ruské televizi Rossia 1. Před několika dny vysvětlil 100 milionům diváků, že ne všichni Češi adorují nacismus, uniformy SS a chtějí stavět pomník Hitlerovým Vlasovcům jako jeho jmenovec z Řeporyjí.

Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií

Kultivované vystoupení Stanislava Novotného (bývalý policejní prezident) aspoň částečně napravilo obludný dojem, který zanechal u diváků jedné z nejsledovanějších televizí světa starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).


“Magor z Řeporyjí” se den předním v přímém vstupu v televizi Rossia 1 na téma pomník Hitlerovým Vlasovcům pitvořil, urážel moderátory, že jsou opilci a narkomani a že byl nacistický generál Vlasov bezva chlapík. TV Rossia 1 do toho pouštěla videa, na kterých se starosta Řeporyjí (ODS) svléká do naha a producíruje se v uniformě s nožem v ruce. Také tuto hanbu vidělo odhadem 100 milionů diváků.


Názor na vlastizradu

Stanislav Novotný na velkoplošné obrazovce Rossia 1. Pořad sledovalo odhadem 100 milionů diváků po celém světě.

Šibenice jako argument

Na sociálních sítí se po odvysílání vyrojila řada nenávistných útoků na Stanislava Novotného. Většinou od rusofobních médií jako Forum 24, Deník N, nebo Bakalova Aktuálně, které jsou součástí agresivní, extremistické a společnost rozdělující fronty zvané “Pražská kavárna”. Nejdrsnější útoky probíhaly na Twitteru Magora z Řeporyjí Pavla Novotného.


Twitter starosty Řeporyjí

“Stanislav Novotný? Neznám. Je to nějaký debílek. Nemohu než zopakovat svůj obecný a s tímto nesouvisející názor, že vlastizrádci by se měli věšet,” napsal starosta Řeporyjí na twitter.


Stanislav Novotný (1960) je od roku 2015 je předsedou Asociace nezávislých médií. Spoluzaložil Křesťansko-demokratickou stranu, založil Úřad pro dokumentaci a vyšetřování činnosti StB. Je bývalý ředitel Úřadu vyšetřování ČR, prezident Policie ČR a ředitel České křesťanské akademie.

“Dostal jsem také stovky pozitivních zpráv, za které všem děkuji,” řekl Stanislav Novotný portálu Argumenty a Fakta.


Ukázka z Twitteru starosty obce Řeporyje

Kolaborant je když…

Pavel Novotný, starosta Řeporyjí

V diskusi se na téma “věšení vlastizrádců” se na twitteru řeporyjského starosty objevily příspěvky od redaktora Deníku N Jána Šimkaniče, kontroverzního rusofobního komentátora Alexandra Mitrofanova, rusofoba z Forum 24 Pavla Šafra a dalších.


Ranní moč Pavla Novotného

Nejčastější výraz, objevující se z okruhu extremistiských rusofobních skupin v souvislosti s vystoupením Stanislava Novotného v TV Rossia 1 bylo “kolaborant”. Podle nejmenovaného zdroje se chystá nejmenovaný advokát podat na starostu Pavla Novotného trestní oznámení kvůli šíření nacistické ideologie.

Nejde o ojedinělý útok. Redaktorka kontroverzního Deníku N Petra Procházková před dvěma týdny napadla na mediální konferenci zpravodaje konzervativní agentury Sputnik. Na redaktorku již podal trestní oznámení advokát Vyvadil. K podobně motivovaných útoků docházelo i 17. listopadu na Národní třídě.


Kdo si platí nenávist

V České republice dochází ke stále agresivnějších výpadům proti prezidentovi, premiérovi, Rusku a Číně – obzvláště ze strany médií a neziskových skupin napojených na americký, či německý kapitál. Dochází tak ze k synergii tlaku dvou zájmových skupin.

Americká strana má zájem na vytváření nepřítele (Rusko, Čína) kvůli prodeji zbraní. Dalším motivem americké strany je zájem o dostavbu českých jaderných elektráren a o zabránění vstupu čínského giganta Huawei do projektu datových sítí 5G.

Německá strana má zájem na co nejrychlejší integraci ČR do Evropské unie, mimo jiné kvůli přerozdělování imigrantů a projektu společné evropské obrany, která má za cíl vyšoupnout USA z pozice největšího dodavatelů zbraní.

Výše uvedená česká média a neziskovky tak sehrávají roli užitečných idiotů.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh