Premiér Babiš: “Pirát, který mě udal, způsobil ČR škodu skoro miliardu.” Falešné udání agenta EU o spikleneckém kartelu, který neexistoval, a o úplatcích, které nebyly. Kdy vrátí Piráti miliardový dluh? Zelená levice, který se vymkla


Za akcí o virtuálním střetu zájmů premiéra Babiše stojí Piráti. Premiér to dnes ohlásil při projevu v parlamentu. Připomněl, že stejná osoba, která ho udala Evropské komisi, způsobila České republice škodu za miliardu korun. Babiš nikoho nejmenoval, ale podle všech indícií je oním udavačem Pirát Lukáš Wagenknecht.


Andrej Babiš v parlamentu ČR 4. 12. 2019: “Piráti připravili Českou republiku o skoro miliardu korun.”


„Člověk, který stojí za zosnováním auditu o mém údajném střetu zájmů, je bývalý náměstek na Ministerstvu financí, toho času je Pirát, který způsobil České republice na dotacích skoro miliardu,” uvedl v parlamentu Babiš.

Pirát za miliardu: Lukáš Wagenknecht

Wagenknecht z pozice náměstka udal Českou republiku, že v souvislostí se zavedením elektronického systému na získávání dotací EU došlo k podplácení a ke kartelovému spiknutí.


Podle Babiše byl Wagenknecht dosazen na ministerstvo financí, aby za Evropskou unii (Německo) hájil její zájmy proti České republice. Z tohoto pohledu by bylo možné považovat Piráta Wagenknechta za agenta Evropské unie. Wagenknechtovo udání prověřovala policie s výsledkem, že se mu to popletlo a k žádnému spiknutí nedošlo. Na první pohled: Je to hujerovský popleta. OK, sranda, ale za miliardu?


Kdy vrátí Piráti zmarněnou miliardu?

Česká republika kvůli udání eurohujerovského Piráta Wagenknechta přišla na Evropských dotacích o 820 milionů korun.


Tento fakt otvírá otázku, kdy Pirátská strana zmarněnou sumu 820 milionů korun vrátí do státního rozpočtu. Již nyní Piráti požadují po bývalých firmách Andreje Babiše, aby vrátili ČR dotace, aniž by bylo potvrzeno, že byly skutečně čerpány v rámci premiérova střetu zájmů. Škoda, způsobená Piráty je však doložená a není o ní pochyb.


Piráti: Chyba není u nás, ale v českých zákonech

Pirát Wagenkhnecht pochybení odmítá: “Není to moje chyba, ale chyba českého právního řádu. Je třeba zřídit funkci evropského prokurátora, aby se tyto kauzy šetřily na evropské úrovni,” uvedl.


Piráti jsou krajně levicová strana úzce napojená na německé Zelené. Jsou horlivými zastánci Evropské unie a uprchlických kvót. Jejich vazby na orgány Evropské unie jsou na mimořádné úrovni, podle mnoha expertů zastupují Piráti v ČR spíše zájmy EU, ne zájmy českých občanů. Jejich preference v ČR v posledních měsících klesají.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh