Proč papež František udeřil ženu, která ho miluje – a co mu na to řekla. Nenávistné gesto ve světle hvězdy vánočního stromu. Kde je teď ten, kterého nahradil, protože prý byl šílený? – A čeká Františka stejný osud?

Velkou radost měl britský bulvár, když na svatý stolec dosedl v roce 2005 papež Ratzinger. “Papa Ratzi!” pobavil tehdy deník The Sun čtenáře legendární slovní hříčkou na titulní straně s odkazem na papežovu minulost.

Legendární titulní strana britského deníku the Sun z 20.dubna 2005 u příležitosti zvolení Františkova předchůdce

Když byl pak německý papež odejit (600 let se to nestalo) údajně z psychických důvodů, mnozí již tušili, že ta pravá pekelná jízda teprve přijde.


Na svatém stolci vystřídal papeže Ratzingera bývalý chemik, Argentinec František (Jorge). Zdálo se, že vane svěží vítr, ale zvrtlo se to. Přišly eskapády, které mnozí přirovnávají k pálení bible, a které budí dojem, že byl papež František kýmsi nasazen, aby církev rozložil na atomy a tím zničil.


Žena (vlevo) se pokřižovala a pak sepjala ruce k modlitbě, než než se natáhla po papeži. Pak se stalo cosi, nad čím miliardě věřících ztuhla krev v žilách

Všechny kroky papeže Františka lze považovat za destruktivní, včetně souhlasu s likvidací rodiny, sňatků homosexuálů, nebo například modlitby před pohanskou bohyní plodnosti Pachamama z Amazonie letos v listopadu. Jako by pil ze stejného hrnku jako kancléřka “Mutti” Merkelová, ultrafeministka Clintonová, filantrop chaosu Soros, nebo samotný Lucifer, míní mnozí.Vše nasvědčovalo tomu, že papež František prostě plní zadání těch, kteří stojí – v tomto pozemském světě – nad papežem. Prostě že poslušně dělá, co mu řekli.


To platilo až do 31. prosince 2019.


Tehdy papež František na náměstí svatého Petra nedaleko nejslavnějšího vánočního stromu na světě při setkání s dětmi a poutníky dvakrát udeřil ženu, která mu chtěla políbit ruku. Než si toto video ukážeme, vyhněme se soudům a podívejme se jiné, které ho předznamenalo. Je března loňského roku.


Papež uhýbá věřícím, kteří chtějí políbit jeho prsten moci

Svatá chýše, obydlí panny Marie, Loreto, březen 2019. Papež uhne s prstenem několik věřícím a způsobí jim tak trauma na celý život

Miliarda věřících nevěřila svým očím. Polibek papežova prstenu patří mezi základní tradice. Takzvaný Rybářský prsten je používán od 12. století a původně na něm byla vyobrazena scéna zázračného rybolovu (Petr byl rybář). Do 19. století se používal jako pečetidlo.

Každý papež má svůj vlastní prsten a po jeho smrti je zničen. Políbení papežova prstenu je tradiční vyjádření pokory a úcty. Proč boří tradice, místo aby je chránil? Každopádně: Papež František svým uhýbáním způsobil věřícím celoživotní trauma.
Ostudná událost se navíc stala na mimořádném místě: v Bazilice ve městě Loreto, která obklopuje tzv. Svatou chýši (Santa Casa), ve kterém přebývala Panna Marie a kterou prý do Loreta přenesli andělé.


Žena cosi volá a vztahuje ruku po papeži Františkovi

Jak papež udeřil ženu, která ho miluje

Vraťme se do Vatikánu 31. prosince 2019. Svátek sv. Silvestra, který byl papežem a za jehož pontifikátu (314 – 335) si katolická církev upevnila své postavení ve světě tak, že se ho již nikdy nemusela vzdát. Možná až dosud. 31. prosinec, kdy papež Silvestr roku 335 zemřel, označuje konec éry pronásledování křesťanů a začátek zlatého věku.

Silvestrův nástupce papež František se zdraví s věřícími, již chce odejít, ale jedna žena, podle vzhledu Asiatka, ho chytá za ruku. Přitáhne si papeže k sobě a o něco ho prosí, možná o to, aby se za ní modlil, aby měla dítě…


Papež udeří ženu… a pak se omluví.

Papež, kterého mnozí označují za “posledního” se snaží vysmeknout a dvakrát ženu udeří. Pak – velmi rozzlobený – odchází. Na zádech mu visí pohled ponížené ženy, které se zhroutil svět.

Papež František se za své údery otevřenou dlaní veřejně omluvil: “Láska nás učí trpělivosti. Tolikrát ztratíme trpělivost, i já. Omlouvám se za včerejší špatný příklad,” řekl italsky den poté z balkónu plnému Svatopetrského náměstí.


Papež udeřil ženu dvakrát a něco jí říkal – a rozhodně to nebyla prosby.

… a pak naštvaně odešel. Na zádech mu visel pohled zklamané ženy.

Toho dne, symbolicky na začátku nové dekády a v den svátku papeže Silvestra, se možná stalo něco podstatného. Může tento okamžik předznamenat konec papeže Františka? Odejde – tedy bude odejit – ze stejných důvodů jako jeho předchůdce Benedikt XVI (Joseph Ratzinger)?

Přibývá těch, kteří doufají, že ano.


Kde je teď Papa Ratzi

Nakonec se – ve srovnání s papežen Františkem – ukázalo, že se papež Joseph Ratzinger řečený Benedikt XVI, zhostil své role vlastně velmi dobře. Jeho mise na svatém stolci trvala osm let.


Klášteř Panny Marie (Mater Ecclesiae) ve Vatikánz, kde údajně bydlí papež Bededikt XVI (Joseph Ratzinger).

Oficiálně odešel do důchodu předčasně kvůli psychickým potížím. Podle jiné verze by “vyštípán”, protože se nehodil do nové doby, které se nese ve znamení demontáže a relativismu tradičních hodnot.

Při svém odchodu “poslední” papež slíbil, že stráví zbytek života v modlitbách (funkci složil v 85 letech), a – neodstěhoval se do Německa. Žije a modlí se v klášteře Panny Marie (Mater Ecclesiae) ve Vatikánu.

V klášteře je jistě dost místa pro dva bývalé papeže.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh