“Sebevraždy kvůli karanténě? To ne! Velikonoce a všichni zpátky do práce”, velí Trump. Mezitím ale USA vykoupily v Číně všechny roušky, určené pro Evropu. My to máme o fous (díky prezidentovi Zemanovi)

„Ztratíte nějaké lidi na tu chřipku, ale mnohem víc jich ztratíte, když uvedete zemi do masivní recese a způsobíte tisíce sebevražd. Na Velikonoce chci vidět plné kostely,“ řekl dnes prezident USA Donald Trump. Tato slova znamenají velkou naději na ukončení koronavirové krize.Kvůli psychóze z viru koronaviru spáchaly sebevraždu dvě mladé dívky. Zdravotní sestra z Itálie a dívka z Velké Británie uvěřily, že jsou smrtelně nemocné jen proto, že mají tento specifický druh chřipky. Podle některých zdrojů je však obětí psychózy mnohem víc, ale média je tají.


„Amerika bude brzy znovu otevřena obchodu. Velmi brzy. Mnohem dřív než za tři nebo čtyři měsíce, jak někteří předvídali. Nemůžeme připustit, aby byl lék horší než nemoc,“ řekl Trump s tím, že brzy znamená krátce po Velikonocích. Ty letos připadají na 12. dubna.
Kvůli epidemii koronaviru přišel Trump o předvolební shromáždění, které jsou jeho velmi silnou stránkou. Nahrazuje je pravidelnými tiskovými konferencemi v televizi.


USA vykupuje v Číně roušky pro Evropu, platí hotově

Mezitím američtí nákupčí začali v Číně masově skupovat miliony roušek, rukavic a dalších zdravotnických pomůcek. Česká republika by ale neměla o nic přijít, protože díky prezidentovi Zemanovi zareagovala včas. Jiné státy Evropy ale mají smůlu.
“Všechno zablokovali Američané vlastními objednávkami. Kupují všechno, co jim přijde pod ruku. Platí hotově,” uvedl Jaroslav Tvrdík, předseda česko – čínské obchodní komory.


Na leteckém mostě to sviští

„Dnes Američani dorazili do Číny a vyblokovali všechny letecký sloty (letištní místa a časy, pozn. red.), co jen jdou. Od zítřka začínaj lítat jejich vládní speciály. Vše platí cash,“ uvedl na svém twitterovém účtu Jaroslav Tvrdík.

Zatímco celá Evropa řeší nedostatek zdravotního vybavení, Česká republika se obávat nemusí. Hlavní zásluhu na tom má prezident Miloš Zeman, inestiční skupiny PPF a premiér Andrej Babiš.
„Devět letů China Eastern týdně po následujících šest týdnů je pod smlouvami a nedotknutelné,“ uvedl Tvrdík.

Příští týden k nám dorazí s dodávkou roušek a dalšího vybavení hned dva obří Ruslany, jeden ruský a druhý ukrajinský.

„V pondělí 30. března budou připraveny dva ruslany v Šen Čenu a dvě letadla China Eastern v Šanghaji (dopravní a cargo speciál),” uvedl Tvrdík.
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh