To snad ne! Koronavirus se objevil v Itálii dříve než v Číně, přiznává přední italský profesor. Je Itálie ohniskem světové epidemie koronaviru?

Takže “italský” a ne “čínský” virus? Italský expert Dr. Giuseppe Remuzzi přiznal, že koronavirus se v Itálii objevil již loni v říjnu. To je dva měsíce předtím, než byly hlášeny první případy nakažených v Číně.Dr. Remuzzi pro italskou televizi La7 přiznává, že o viru věděl už loni na podzim.

Výpověď Dr. Remuzziho je zásadním zvratem v rozepři, kde vlastně epidemie vznikla. Dosud byla považována za zdroj Čína (netopýr), nebo USA (sportovní hry ve městě Wuhan).


Přepis rozhovoru, který poskytl Dr. Remuzzi italské televizi La7.

Moderátor: “O tom, že v Itálii řádí nový druh chřipky, šly zvěsti už někdy už v listopadu loňského roku. Co vy na to?”

Remuzzi: “To je pravda. Víte, co se stalo? Mnozí lékaři, působící v Lombardii mi říkali, že se tu objevil nový druh zápalu plic. Něco, co ještě nikdy neviděli. Říkali, že je to podle nich nějaký nový druh pneumonie. Jiný, než jaký způsobuje běžná chřipka.”Dr. Giuseppe Remuzzi je ředitel Institutu Mario Negri se sídlem v Bergamu, které je hlavním městem italského okresu Lombardie. Tento okres je epicentrem epidemie nejen v Itálii, ale i v Evropě – a zřejmě i na světě.


Dr. Remuzzi: “Tento nový druh pneumonie si vyžaduje vyšetření na CT, nebo rentgenem. Tyto zprávy se objevily poprvé v říjnu, listopadu, prosinci…”Moderátor: “Promiňte, ale proč nikdo nepoznal, že je tento virus tak nebezpečný? Proč nikdo neupozornil veřejnost na nebezpečí toho viru?”

Dr. Remuzzi: “Ze dvou důvodů. Ten první je, že šlo o novou věc. Nikdo nebyl schopen mít v této fázi jasný úsudek. To je složité.”A za druhé: Odborníci mají různé názory. Ale již tehdy byli tací, kteří upozorňovali, že čelíme vážné situaci. Tohle je infekce, která má celosvětový dosah. Problém, kterému čelí celé lidstvo.”


Itálie hlásí více než 7 tisíc obětí “nového koronaviru”, způsobujícího onemocnění COVID-19. Z toho je více než polovina z Lombardie.


Dr. Remuzzi: “My ten virus porazíme. Člověk je chytřejší, než virus. Máme mnoho zbraní, které použijeme. Ten virus není jednoduchý, ale my budeme důslední.


Nepřehlédněte:
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh