To snad ne! Koronavirus zavlekli do Číny vojáci USA připouští šéf amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. V Evropě se teď v rámci manévrů Defender Europe pohybuje skoro 30 tisíc vojáků USA.


Koronavirus COVID-19 se mohl dostat do čínského Wu-hanu kvůli americkým vojákům, kteří se loni v říjnu zúčastnili tamní sportovní akce Světové armádní hry (Military World Games). Město nahlásilo první případu nakažení koronavirem v prosinci.

Ředitel Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Robert Redfield poprvé připustil, že někteří Američané, kteří zdánlivě zemřeli na chřipku, byli posmrtně pozitivně testováni na nový koronavirus. Redsfiled to prohlásil včera při slyšením na Sněmovním výboru.


Američtí vojáci – sportovci ve Wu-hanu v říjnu 2019. Epidemie vypukla krátce poté

První nakažený: Voják USA?

Tato šokující zpráva vrhá zcela nové světlo na fakt, že byl první nakažený (“pacient nula”) z Číny. Světových armádních her (Military World Games) se zúčastnila americká vojenská delegace a 300 amerických sportovců.

Zdro: Armádní světové dny Wu-han říjen 2019

Podle zpráv, šířených americkými médii byla prvním nakaženým dívka, která snědla v čínském městě Wu-han infikovaného netopýra. Ačkoli se tato informace později ukázala falešná, převzaly ji i evropská média a šířila se hlavně po sociálních sítích.Čína nyní žádá Spojené státy o vysvětlení.

Armáda USA v Evropě

Do Evropy od začátku roku přijelo 20 tisíc amerických vojáků, kteří se nyní v rámci akce Defender Europe 20 přemisťují po Evropě z Německa a Polska k ruským hranicím. Jde o největší americké manévry v Evropě všech dob. Devět tisíc vojáků USA působí v Evropě dlouhodobě na vojenských základnách.

USA hlásí 49 mrtvých a dva tisíce nakažených koronavirem.


Američtí vojácí míří do Evropy. Je jich celkem 29 tisíc. USA hlásí 49 obětí koronaviru

Velení armády USA včera prohlásilo, že se kvůli koronaviru sníží počet vojáků pro cvičení Defender Europe 20 . Neuvedlo však o kolik. Vzhledem k tomu, že cvičení mělo probíhat od dubna lze předpokládat, že většina – a zřejmě všichni američtí vojáci už v Evropě jsou.

Americké manévry v Evropě, naplánované na duben a květen roku 2020, jsou největší v historii.

Zdroj: Defender EuropeČína porazila koronavirus

Čína již ohlásila, že má epidemii pod kontrolou a nové případy nákazy se neobjevují. Vyslala též tým lékařů do Itálie, která je epidemií postižena nejvíce.

V celém světě zemřely na koronavirus čtyři tisíce lidí. Na chřipku zemřelo za stejné období (od prosince 2019) 140 tisíc lidí.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh