Tato dívka (19) spáchala sebevraždu, když se nebyla schopna vyrovnat s uzavřením světa kvůli koronaviru. Její mrazivý vzkaz před smrtí

Dva dny před sebevraždou se svěřila své rodině, že se nedokáže smířit se změnami, které čekají svět kvůli krizi koronaviru. „Kvůli tomu zemře na sebevraždu více lidí než samotný virus,” řekla. Jde již o třetí sebevraždu během několika dní.


Emily Owenová (19) pracovala jako servírka v hospodě, který byla od minulého týdne uzavřena kvůli epidemii koronaviru. Emily byla jinak zcela zdravá, v době sebevraždy neměla chřipku.

Její rodina vypověděla, byla Emily „velmi znepokojena nejen samotným koronavirem, ale ještě více strachem z dopadu izolace na její psychiku a strachem z neznáma“.
Byla skvělá

Zaměstnanci hospody Kings Arm Pub v britském městě Norham, že je smrt Emily hluboce zasáhla. „Zlomilo mi to srdce, Emily byla jako tornádo energie, už nikdy neuslyšíme její výrazný smích,“ řekl Emilyn kolega.

Emily zemřela v nemocnici poté, co se 18. března pokusila o sebevraždu.
Spojené království začalo tento týden oficiálně vstoupit do blokád kvůli chřipce, způsobené novým koronavirem. Lidé smí chodit venku pouze na jednou denně na zdravotní procházku, nebo na nákup jídla.


Vlna sebevražd?

Nejde o první sebevraždu zdravého člověka související s panikou kolem nového viru a lze očekávat že počet sebevražd poroste.

Drtivá většina obětí chřipky typu COVID-19 jsou staří lidé, trpící jinou vážnou nemocí, nebo dokonce několika nemocemi, kterým chřipka (koronavirus) oslabí organismus.

“Dostáváme se do situace, kdy je lék horší, než sama nemoc. Vlna sebevražd může následovat po ztrátě zaměstnání, která hrozí, když se ekonomika dostane do recese,” uvedl na začátku tohoto týdne prezident Trump na tiskové konferenci v Bílém domě.
Zdravotní sestra (34) v Itálii (Lombardie) spáchala sebevraždu poté, co byla „traumatizována“ ze svých zkušeností z nemocnice, kde umírali lidé v důsledku chřipky (koronaviru).

Další zdravotní sestra (20), která pracovala na oddělení intenzivní péče v londýnské nemocnici, kde byli léčeni pacienti, nakažení “novým koronavirem”, spáchala v pondělí sebevraždu.


Zdroje

https://www.telegraph.co.uk/news/2020/03/25/italian-nurse-commits-suicide-another-683-people-die-coronavirus/

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8150349/Female-nurse-20s-kills-Kings-College-Hospital-London-amid-coronavirus-crisis.html

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh