168 ňader? Z České televize unikl šokující e-mail s moderátorkou Fridrichovou z pořadu 168 hodin v černé podprsence. Původně dala fotku sama na Twitter. Co na to Kodex zaměstnanců České televize?

Šokující e-mail unikl z České televize, kde prý koloval několik dní mezi zaměstnanci. Snímek z e-mailu zachycuje moderátorku publicistického pořadu 168 Noru Fridrichovou v černé podprsence. Jde o selfie. Moderátorka tak porušila několik bodů z kodexu ČT (Desatero).Nora Fridrichová připravuje v České televizi klíčový publicistický pořad 168 hodin, který je vysílán na ČT1 každý týden v neděli večer. Hodnota pořadu stojí a padá s jeho důvěryhodností.

Řeší závažná témata, v posledním díle to byl například údajný střet zájmů premiéra Andreje Babiše, nebo cesta předsedy senátu na Tchajwan, který může vážně poškodit česko – čínské vztahy.


Moderátorka pořadu 168 hodin v České televizi Nora Fridrichová

loading…

Foto z posledního dílu 168 hodin

E-mail údajně předal zaměstnanec České televize redakci portálu Parlamentní listy. Doplnil ho prý tímto děsivým popisem: „Abyste viděli, že i dámy v redakci České televize mají světu co nabídnout a že je to exkluzivní obsah.”


V České televizi přitom platí závazný interní předpis o působení zaměstnanců na sociálních sítích. Podle našich informací předpis vydal na pokyn ředitele Petra Dvořáka ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal, tedy přímý nadřízený moderátorky Nory Fridrichové.

Desatero pro práci novinářů ČT na sociálních sítích

Desatero stanovuje v deseti bodech pravidla, která musí dodržovat redaktoři při psaní a sdílení na sítích.


  1. Veškeré aktivity novinářů ČT na sociálních médiích jsou vždy veřejnými projevy. Platí pro ně proto pravidla týkající se veřejného projevu zaměstnanců ČT vyplývající z Kodexu ČT a dalších předpisů. Cokoli, co publikujeme, lajkujeme nebo sdílíme na sociálních sítích, nesmí ohrozit důvěru v naši vlastní nestrannost, ani v objektivitu, nezávislost a vyváženost vysílání České televize.
  2. Máme na paměti, že není možné rozlišit osobní postoje prezentované na veřejné síti od oficiálního vyjádření téže osoby ve vysílání.
  3. Cokoli, co publikujeme, včetně fotografií, nesmí ohrozit důstojnost novináře ani instituce, kterou zastupuje.
  4. V diskusích reagujeme vždy s rozmyslem. Dodržujeme standardy, pravidla a zásady slušné komunikace, věcnost a úctu k faktům. Jsou nám cizí zbytečné spory nebo vulgární způsob diskuse.
  5. Ručíme svou osobní pověstí za to, že informace námi zveřejněná je ověřená a že splňuje základní formální parametry, které bychom uplatnili i v naší novinářské práci. Při zacházení s cizími texty na sítích dodržujeme autorský zákon a pravidla pro práci se zdroji platná ve zpravodajství ČT.
  6. Informace, které získáme při práci, nesmíme zveřejnit na sítích dříve, než jsou publikovány ve vysílání nebo na webu ČT.
  7. Jsme obezřetní při používání vtipu, ironie, sarkasmu nebo nadsázky. V psané komunikaci nemáme k dispozici řadu výrazových prostředků, a naše vyjádření tak nemusí být správně pochopena.
  8. Na sítích nediskutujeme interní agendu ČT a nezneužíváme informace, které jsme získali při výkonu povolání, a informace, které nejsou určené pro zveřejnění.
  9. Zdržíme se čehokoli, co by mohlo být vykládáno jako podpora stanovisek politických stran a hnutí nebo obchodních zájmů firem a produktů či celebrit a podobně.
  10. Snažíme se kultivovaně používat mateřský jazyk.

Snímek umístila na Twitter Nora Fridrichová 24. 7. 2019 a doprovodila ho popiskem: “Nejlepší koupel jest ve stylu art deco”. Téhož dne snímek okomentoval novinář Radek Nohl z Aktuálně.cz: “To je Mšeno. Doporučuji pak na kávu na náměstí”.


Tweet Nory Fridrichové

Nora Fridrichová je partnerkou populárního sportovního moderátora Roberta Záruby, který byl manželem moderátorky Světlany Witowské (1999–2008). Fridrichová byla manželkou vedoucího programu České televize Milana Fridricha (2004–2008).


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh