Válka o mrtvého teroristu: Trump vyznamenal psa a levice šílí. Teroristovy trenýrky stále ve hře. Dvě exkluzivní videa z pouštní akce Zabít krtka. Dělají z nás úplné hlupáky, ale i tak je to legrační. Mainstream drží basu

AKTUALIZOVÁNO: USA se snaží zatím marně přesvědčit veřejnost, že opravdu zabili nejhledanějšího teroristu světa al-Bagdádiho. Rusko čeká na důkaz, protože vše nasvědčuje tomu, že si to Američané vymysleli, aby odlákali pozornost o toho, že na východě Sýrie kradou ropu ve velkém.


Statečný pes Conan, který prý vedl vycvičenou smečku, jež zahnala teroristu al- Bagdádiho to tunelu. Při výbuchu prý byl psík zraněn. Nyní už je zpátky ve službě (žertovná koláž).

Šéf Centrálního velení Ozbrojených sil USA generál Kenneth Mackenzie včera pokusil o nemožné: Dokázat pravost tvrzení, že byl zabit nejhledanější terorista světa Abú Bakr al-Bagdádi. Generál ukázal novinářům dvě videa, které (sic!) jsou vskutku víc, než komentovaná tma, kterou armáda USA zveřejnila dosud, ale…


Dvě videa jako důkaz

Generál Mackenzie vysvětluje, jak to celé bylo (proslov četl)

Na prvním videu vidíme skupinu malých postaviček, které jdou k nějakému domu. „Tady vidíme objekt, kde se ukrýval Bagdádí. Tento izolovaný objekt se nacházel v provincii Idlib na severozápadě Sýrie,“ sdělil novinářům generál Kenneth Mackenzie.


Videa jsou v originále doprovázena nesnesitelným skřípěním a pípáním, které jsme ztlumili.


12 vteřin

Na druhém videu vidíme skupinu malých postaviček, které rozmetá nějaká střela.


13 vteřin čehosi, co vypadá jako stará videohra

Trump trolluje se psem

Prezident USA Donald Trump je mistr v trollování . Na svůj twitter večra umístil fotografii, na kterou vyznamenává psa nejvyšším státním vyznamenáním Medailí cti. Levicová média (opozice Trumpa) okamžitě vyletěla.

Situace budí dojem, že Trump ochotně naskočil do virtuálním reality, vytvořené “vrtiči psem” a teď si hraje. Mainstreamová média v USA, kontrolované levicí, tuší, co se děje, ale přes brblání drží basu. Světová média tuto fikci ochotně baští.


Twitter Donalda Trumpa s textem: “Americký hrdina!”

Fotografie vyznamenávaného psa je vyrobená na počítaci, a to ještě neuměle. V originále to není pes, ale James McCloughan, veterán války ve Vietnamu. Trump ho vyznamenával v roce 2017.


“Vyznamenaný pes” byl údajně zraněn při zásahu proti nejhledanějšímu teroristovi světa al-Bagdádimu. Jak Argumenty & Fakta předpovídaly, pes hraje v americkém “vrtěti psem” příběhu zásadní roli.


Vlevo zabitý terorista, vpravo statečný pes

O tomto psovi mluvil nejen prezident Trump ve svém oslavném projevu (statečný a nadějný pes), ale i generál Kenneth Mackenzie, když se včera pokoušel přesvědčit novináře o tom, že má pádné důkazy o zabití “padoucha”.


Trenýrky jako klíčový důkaz

Generál Mackenzie měl k novinářům dlouhý proslov prošpikovaný mnoha historkami. Dozvěděli jsme se například, že pes byl čtyřletý vlčák, který se zúčastnil asi vojenských 50 misí. Byl raněn, při výbuchu, kterým se odpálil al-Bahdádí na konci slepého tunelu, kam ho pes zahnal. Nevíme, zda pes přežije.


Trenýrky al-Bagdádiho, který před akci ukořistil kurdský špeh, stále hrají klíčovou roli amerického příběhu. Armáda USA je představila světu včera. DNA trenýrek se shoduje s DNA, které vojáci odebrali s kusů rozmetaného těla al-Bagdádiho.


Podle generála Mackenzieho rozbor DNA naprosto přesně potvrdil fakt zabití al-Bagdádího. “Možnost, že jde o omyl je jedna ku 104 septilionům, což číslo s 24 nulami”, tvrdí generál.


Což o to, číslo je to pěkné, nuly sedí – a klobouk dolů před vědou, ale také je tu možnost, že Kurd ukradl trenýrky někomu jinému, nebo je to celé pohádka ovčí babičky.


Ostatky al-Bagdádího prý američtí vojáci hodili do moře (stejně jako kdysi tělo Usámy bin Ládina), tunel zahrabali a místo uhrabali, takže to vypadá, že tam vlastně ani žádný tunel nikdy nebyl.


Osm neviditelných

I to je ovšem problém. Do jakého moře? Nejbližší moře je Středozemní (zdravíme turisty v Řecku). Cesta k němu z Idlibu, kde byl údajně terorista zabit, vede před území ostře střežené ruskými, syrskými a tureckými protivzdušnými silami.


Osm amerických vrtulníků letí přes Syrskou poušť

Vojáci USA nyní operují na východě země, kde kradou ve velkém syrskou ropu. Odtud je to do Idlibu 300 km. Je zcela vyloučeno, aby se bez povšimnutí dostali přes celou Sýrii s osmi vrtulníky přes území, kontrolovaném Rusy, do oblasti, kontrolované Rusy, tam provedli akci, doprovázenou mnoha výbuchy, a pak ještě letěli 40 km k moři a pak do něj cosi házeli.


Rusko i Turecko stále tvrdí, že nic nenasvědčuje tomu, že se akce s teroristou, trenýrkami a psem stala. Pokud však Američané skutečně zabili al-Bagdádiho, ať ukážou důkazy, říká Rusko.

Až se tak stane, bude patřit prezidentovi USA Donaldu Trumpovi nehynoucí dík za boj proti světového terorismu.


Nepřehlédněte:

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh