Armáda USA krade ropu v Sýrii ve velkém. Vůbec by tam už neměla být. Rusko protestuje, ale zaútočit nemůže. Satelitní snímky jako důkaz. Loupežník Sarka “Sam” Farka drancuje za desítky milionů denně.

Oznámení prezidenta USA Donalda Trumpa, že se američtí vojáci stahují ze Sýrie, není pravdivé. Vojáci USA se jen přesunuli k ropným polím na východě země, aby je “chránili”. Před čím? No přece aby nikdo nekradl ropu.

Ruské ministerstvo obrany dnes uveřejnilo špionážní snímky z oblasti provincie Deir ez-Zor na východě Sýrie, které zachycují americké kradení syrské ropy a její přesun ve stovkách cisteren každý den do Iráku. Denně jde o loupež v řádech desítek milionů korun.


Syrskou ropu kradou pod dohledem armády USA najatí Iráčané a Kurdové

Média tomuto závažnému prohlášení nevěnují žádnou, nebo jen okrajovou pozornost. Současný vývoj přitom odhaluje mnohé o celé válce v Sýrii a ostatně i o tzv. Arabské jaru. Nepřehledná situace se zjednodušila a náhle je jasně vidět, “kdo je kdo”.

Mnohé také nasvědčuje tomu, že prezident Trump nemá situaci pod kontrolou a události v Sýrii jsou řízeny Deep State (hlubokým státem), ovládaným mocnými zbrojařskými koncerny. Ty drží Trumpa v hrsti především kvůli načasování: prezidentské volby v USA budou na podzim příštího roku. Charismatický Trump bude obhajovat své prezidentské křeslo.

Armádu podle všeho neřídil ani Trumpův předchůdce Barack Obama, prezident strany tak hluboce propojené s Deep State, až je považována za jeho pouhý nástroj.


USA: Zaútočíme i na Rusy, když nám budou bránit

Ministr obrany USA Mark Esper na pondělní tiskové konferenci uvedl, že americké mechanizované síly již provádějí ochranu ropných polí ve východní Sýrii. Cílem akce je udržet tato ropná pole v rukou kurdských sil, bývalých spojenců Washingtonu v boji proti Islámskému státu.


Zabití “nejhledanějšího teroristy světa” byl jen trik na odlákání pozornost. Bagdádi je prý nyní v Jordánsku i se svými třemi syny pod ochranou USA.

Esper dále uvedl, že „USA odpoví drtivou vojenskou silou proti jakékoli skupině, která ohrožuje bezpečnost jednotek USA v oblasti.“ Na otázku, zda by USA potenciálně reagovaly násilím na ruské nebo syrské síly, Esper jednoduše odpověděl „Ano“.

Podle svědků jsou řidiči kamionů odvážejících ropu Iráčané, ale rovněž i Kurdové. Kdykoliv se syrské nebo ruské letectvo pokusí tyto konvoje zastavit a zabránit krádeži, okamžitě vzlétnou americké stíhačky a do vysílaček vysílají varování, že konvoj je pod americkou ochranou a americkým majetkem.


Pro hravé: Kudy vede potrubí s naftou a plynem v Sýrii. Kde jsou rafinerie a ropná pole.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí generál Igor Konašenkov řekl: „Co Washington dělá nyní, tedy zabavení ropných polí ve východní Sýrii pod jeho ozbrojenou kontrolou je jednoduše mezinárodní banditismus.“

Satelitní snímek, který poskytlo ruské ministerstvo obrany.

Syrská armáda vyslala do ropné oblasti na severovýchodě země své jednotky. Přítomnost vojáků USA odporuje všem mezinárodním dohodám. Hrozí vypuknutí nového válečného konfliktu. Ropu v této oblasti kradli během válečného konfliktu kurdští vzbouřenci a prodávali je USA, míní ruští analytici.


Červený slaneček

Údajné zabití “nejhledanějšího teroristy světa” Al-Bagdádiho vojáky USA před několika dny bylo zřejmě jen “červeným slanečkem”, sloužícím na odlákání pozornosti. Přibývá důkazů, že údajný “vůdce Islámského státu” Al-Bagdádi ve skutečnosti spolupracoval a dosud spolupracuje s USA.

Al-Bagdádi se ve skutečnost údajně jmenuje Simon Eliot

Množí se zprávy, že je Al-Bagdádi živ a zdráv v Jordánsku, a to i svými třemi syny, o kterých mluvil prezident Donald Trump ve svém proslovu.


Nepřehlédněte

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh