Smrt nejhledanějšího teroristy světa je fake news. Padl Trump do pasti, nebo se na tom jen podílel? Mainstream zase skočil na špek. Deep state vrací úder. Vrtěti psem v plné parádě

S velkou slávou oznámil prezident Donald Trump, že američtí vojáci zabili nejhledanějšího teroristu světa vůdce Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádího (48). Prý to viděl v přímém přenosu společně s generály v tzv. “Situační místnosti” a byla to prý podívaná jako v kině.

Problém není v tom, co americký prezident viděl, ale v tom, co se opravdu stalo a proč mu to pustili. To, co Trump viděl, nebyla s největší pravděpodobností smrt islámského vůdce, ale různě poskládané a sestavené záběry odjinud.


Rusko: Je to trik!

Trump na tiskové poděkoval Rusku a Turecku za spolupráci. Obě země důrazně popřely, že k nějaké spolupráci došlo.


Ruská armáda důrazně zpochybnila oficiální verzi USA o akci, při které byl údajně zabit vůdce ISIS Abu Bakra al-Bagdádi. Jasně popřela, že v oblasti ze strany USA k nějaké aktivitě došlo, natož aby s ní Rusko na něčem spolupracovalo.


Vůdce Islámského státu Abu Bakr al-Bagdádi. Zemřel již nejméně pětkrát.

“Nejsme si vědomi žádných vojenských operací USA v provincii Idlib, kde mělo dojít k zabítí al-Bagdádího. Okolnosti vyvolávají pochybnosti, že se vůbec stala,” uvedl ve svém prohlášení mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.


Video jako důkaz

Veřejnosti bylo představeno jako důkaz zabití Bagdádího video. Je to v podstatě komentovaná tma. Občas se objeví záblesk, nebo zazní výkřik. Mohlo být natočeno včera stejně jako před třiceti lety. V podstatě to vypadá, jako že si z nás dělají srandu.

Jde o stejný film, který Trumpovi a spol. pustili v Situační místnosti, a o kterém pak tak barvitě vyprávěl?


Dělají si z nás srandu?

Americká armáda v oblasti, kde měl zemřít Bagdádí, není. Její jednotky jsou ve východní části země, kde kradou ropu. Mimochodem – ropu kradou jednotky USA ve velkém, odhadem odvážejí cisterny za 30 milionů denně. Americká armáda nemá žádný právní základ pro působení v Sýrii.


Aby se osm vrtulníků dostaly na místo, kde byl údajně Abu Bakr al-Bagdádi zabit, musely by přeletět celou zemi nepovšimnuty ruskou a syrskou armádou. A to je možné jen ve filmu. Je ovšem možné, že jde o pokus touto fikcí zdiskreditovat ruskou protivzdušnou obranu.


Co viděl Trump

Prezident Trump popsal to, co viděl v Situační místnosti, tak barvitě, že nikomu ani nevadilo, že popisované události vidět nemohl.


Trumpův projev o zabití Bagdádiho

Podle Trumpova popisu Bagdádí „kňučel, plakal a křičel celou dobu“. Své poslední chvíle prý strávil v naprostém strachu, v panice a hrůze. Američtí vojáci obklíčili jeho dům, kde bylo 11 dětí. Tři z nich si prý vzal s sebou.


Američtí vojáci pronásledovali Bagdádiho a tři jeho děti do slepého tunelu. V obklíčení odpálil Bagdádí svou sebevražednou vestu, zabil sebe a své tři děti. V některých respektovaných médiích byl Trump citován, že při sebevražedném výbuchu prý Bagdádi zranil svého „krásného“ a „talentovaného“ psa.


Tento popis je neuvěřitelný a ostatní činitelé, kteří spolu s Trumpem sledovali film v Situační místnosti, ho odmítli komentovat.


Záběr z filmu Predátor

Denik New York Times píše: “Záběry vysílané v Situační místnosti se skládaly ze tmy, občas prosvětlené výbuchy a tepelnými skvrnami, které odlišují americké vojáky od ostatních.”

Jako ve filmu Predátor. Deník New York Times ale nelze považovat za věrohodné médium.


Ani technologie tepelných skvrn by nebyla schopna nahlédnout do tunelu, kde údajně Bagdádi zemřel, natož aby nějak zachytili jeho chování během posledních minut života.


Vrtěti psem: Jako Usáma

Neexistuje jediný důkaz o smrti islámského vůdce. Jeho tělo prý rozmetal výbuch, stejně tak těla jeho dětí. Ostatky, pokud se nějaké najdou, prý budou vhozeny do moře. Jediný, kdo zřejmě přežil, je teroristův talentovaný pes. Jeho osud není známy, ale možná se s ním setkáme.


Jediný důkaz o smrti Usámy bin Ladina: rozestlaná postel

Celé to velmi připomíná Fake News o útoku na dvojici tankerů v Ománském zálivu, který měl být záminkou amerického útoku na Írán letos v červnu.

Nebo údajné dopadení a zabití Usámy bin Ládina americkými vojáky v květnu 2011, které předznamenalo znovuzvolení Baracka Obamy do fukce prezidenta. Ani o smrti bin Ládina neexistuje žádný důkaz a také jeho tělo bylo údajně vhozeno do moře.


Pátá smrt

Abú Bakr al-Bagdádího mediálně umřel už několikrát. V roce 2016 byl Bagdádí spolu s třemi dalšími veliteli otráven. Pachatelem měl být nájemný vrah, který pronikl do kuchyně. S odvoláním na anonymní zdroj o tom informovala irácká agentura WAA.

V roce 2017 Bagdádí opustil své vojáky a zahynul v poušti. Podle amerických tajných služeb mu šlo jen o vlastní přežití. Americké zdroje uvedly, že se Bagdádí poučil z dopadení Usámy bin Ládina a ke kontaktu používal více kurýrů. Také střídal místa pobytu a měnil auta.

V roce 2017 vydalo Ruské ministerstvo obrany prohlášení, že byl Abú Bakr Bagdádí zřejmě zabit při náletu ruských letounů.

Ve stejném roce a následujícím roce byl Bagdádí údajně zabit na východě Sýrie.


Je hra se smrtí nejhledanějšího teroristy světa pokusem prezidenta Trumpa k odlákání pozornosti od nenávistných útoků oponentů z Demokratické strany? Pokud ano, pak zapomněl, že Deep State je součástí této strany.

Co když se během voleb (příští rok) objeví video, na kterém terorista
Abú Bakr Bagdádí se samopalem, zamává a řekne: “Nazdar, Donalde!”


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh