Právě teď: Korona – vzpoura. Migranti v německých karanténách se bouří a hrozí zapálením budov: “Pusťte nás ven!” 500 migrantů a vlajka Islámského státu. Německo na sudu s prachem.

Migrantské přijímací středisko v Suhl v německém Durynsku s více než 500 novými migranty bylo dáno karantény po objevení koronavirové infekce. Migranti chtějí ven, hrozí zapálením centra. Objevila se vlajka Islámského státu.

První nepokoje již začaly. Šíří s obavy, že si migranti vynutí proniknutí do města násilím. Tlak v kotli také stoupá i na jiných místech Německa.


Migranti v Suhlu hrozí, že přijímací centrum vypálí, pokud jim nebude dovoleno opustit prostory.


Policie hlídá plot migrantského střediska v německém Suhlu (Duryňsko)

Skupina třiceti většinou mladých mužů pokusila vylézt přes bránu zařízení, uvedla policie. Byla také viděna vlajka teroristické organizace Islámský stát.
Policie brání migrantům v opuštění ubytovny. Migranti použili děti jako štítů. Bezpečnostní síly nakonec dokázaly situaci uklidnit. Jde však o výbušnou situaci.


Deset žadatelů o azyl infikováno koronavirem

Durynsko uložilo uložil karanténu na všechny nové migranty poté, co byl v pátek nalezen koronavirus u migranta z Afgánistánu, který se dostal do střediska v Suhlu v pátek. Od té doby není povoleno opustit budovu přibližně 500 lidem.
Podle svědků se však některým migrantům podařilo dostat ven a byli spatřeni v centru města. Nepokojů se zúčastňují z řad hlavně mladí muži, kterých je mezi migranty většina.


Mezitím Agentura OSN pro uprchlíky oznámila, že v Německu je deset tzv. žadatelů o azyl nakažených koronavirem. Případy nakažení jsou zaznamenány v Mnichově, Berlíně a Heidelbergu.
V Suhlu nebylo 533 obyvatelům dovoleno opustit zařízení a je nařízena karanténa nejméně dva týdny. Asi 50 policistů nepřetržitě zabezpečuje ploty a vstupy do recepce.

Německo sedí na sudu se střelným prachem.


Zdroje:

https://www.welt.de/politik/deutschland/plus206595875/Corona-Die-Angst-vor-dem-Virus-in-den-Asyl-Unterkuenften.html?wtmc=socialmedia.facebook.shared.web

Jungefreiheit: Migranti v karanténě se bouří

Německo na sudu se střelným prachem

Násilí mezi migranty v německé karanténě


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh