Koronavirus: “Kdybysme tady chcíply, tak to nikdo ani neví.” VIDEO. Mrazivá zpověď dvou nakažených českých dívek Evy a Petry. Kde se nakazily, co na to lékařky, s kolika lidmi byly v kontaktu. Jak jim je

“Kdybysme tady chcíply, tak to nikdo neví”. Rozhodly se svůj příběh svěřit veřejnosti. Eva Mazánková a Petra Vychytilová jsou obě nakažené koronavirem. Natočily o tom video. z posledních všech sil. Bydlí spolu v malém bytě. “Jsme obě nakažené”, vyprávějí. “Máme vysoké horečky, jsem slabé, ležíme, spíme…” Exkluzivní svědectví.
Eva: “Jsme obě nakažené. Volala jsem své lékařce, ta mě odkázala na 112. Tam mě odkázali na hygienickou stanici. Ta je zahlcená. Prý pokud jsem nebyla v zahraničí, nebo se setkala s nakaženou osobou. Pokud ne, mám jít za svou lékařkou.”
Eva:Tak jsem šla za svou lékařkou. Vysmála se mi za roušku. Prý mám chřipku, abych si vzala paralen a jela domu. Pak se můj stav se začal zhoršovat.”


Jsme zesláblé. Jídlo nám nechávají u vchodu do domu

Eva: Mám 38, 39 stupňů, bolesti hlavy. Celou sobotu jsem probrečela. Pak jsme se s Péťou sebrali a jeli metrem do Motola na pohotovost.”
Jsme zesláblé, kašleme…

Doktorka mě seřvala, že jsem jí nakazila

Eva: “V Motole mě doktorka seřvala, že mám asi koronavirus, a že jsem ji nakazila. Pak si vzala ochranný oblek a udělal mi test na koronavirus. Den potom mi volali, že jsem pozitivní. Od té doby jsme doma.”


Eva má ráda zvířata (foto z jejího facebooku)

Petra: “Mě to začalo v sobotu večer. Já jsem se řídila tím, že je Eva zdravá. Šli jsme na kafe a na procházku se psem. Pak mě začalo škrábat v krku. Bylo mi špatně na průduškách, špatně se mi dýchalo. Pak se Petra rozbrečela, že je jí špatně, tak jsme jeli to toho Motola. Od neděle ležím a graduje to.”
Petra: Horečky, špatně se mi dýchá, bolej mě zuby, oči, celé tělo, nemůžu se ničeho dotknout. No a ty dutiny, ta hlavy. Řekli mi, že když se nám to zhorší, máme si zavolat záchranku.”


Bolí mě zuby, hlava, dutiny…

Eva: “Doktor, který mi řekl že jsem pozitivní, mi řekl, abych byla statečná, že a pokud se budu dusit, abych volala 155. Mám 14 dní ležet a brát paralen.”


Jezdili jsme metrem, setkávali se přáteli

Petra: “Oficiálně nejsem vedená jako infikovaná osoba. Takže neberte vážně, co vám říkají média. Viděla jsem se s kamarádkou a dalšíma lidma. Prý je 400 nakažených, ale já jsem nahlášená od soboty, to číslo není reálné, těch lidí může být spousta.”Petra: “Co se týče léků. tak na horečku zabírá paralen a na bolesti nimesil. Kdybysme tady chcíply, tak to ani nikdo neví.”

“Chci kolegy ze školy uklidnit, že jsem od ledna nebyla ve škole. Lidi s nimiž jsme se setkali jsme to volaly, jsou uzavřeni v karanténě a sledují svoje příznaky.”


Buďte opatrní!

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku stoupl v úterý večer na 434. Vláda zavedla přísnější opatření, aby zabránila šíření nákazy, a podobná omezení zavádějí i další země Evropy i světa.


ARFA.cz: Myjte si ruce, noste roušku.
Dělejte, co vám řeknou.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh