První mrtvý migrant na řecké hranici. VIDEO. Vykrvácel po střelné ráně do obličeje. Tisíce migrantů v pohybu. “Už nikdy hranice nezavřeme,” oznamuje Turecko. “Máme tu čtyři miliony migrantů!”

Syrský migrant usilující o ilegální přechod hranic z Turecka do Řecka zemřel dnes po zásahu vojáků. Zprávu přinesl turecký dní Daily Sabah a převzala ji agentura Reuters s odkazem na dva zdroje z okruhu tureckých bezpečnostních sil.


Video s mrtvým migrantem

Zabitý migrant se prý jmenoval Ahmed Abu Emad a byl z Aleppa ze Sýrie. Řecká pohraniční stráž ho podle tureckých médií střelila do krku, takže vykrvácel. Jeho tělo bylo tělo převezeno zpět do Turecka.


Zásah proti migrantům na řecké hranici

Smrt migranta může zásadním způsobem ovlivnit přístup Řecka k ochraně hranic, u kterých se shromáždilo podle některých odhadů až 100 tisíc migrantů. Několik tisíc jich již proniklo do Evropy. Jde o největší vlnu od roku 2015.


Syrský migrant zasažen do obličeje


Řecko bojuje statečně

Údajná oběť z řad migrantů

Řecko statečně bojuje o budoucnost Evropy. Evropská unie je zcela nečinná. Mnohé nasvědčuje tomu, že implementace migrantů do Evropy je součást plánu na proměnu voličské základny Evropy.

Jen na řecké armádě a policii nyní záleží, kolik imigrantů z Turecka do Evropy pronikne. Většina z nich míří do Německa nebo do Itálie.

Jediné řešení je společná ochrana řeckých hranic a přesun migrantů do země jejich původu. Evropská unie (Německo) však dělá vše pro přípravu kvót – tedy přerozdělování migrantů do členských států včetně České republiky.


Migranti z Turecka se po přechodu hranic na souši napojují na tzv. “Balkánskou trasu” přes Makedonii, Bosnu, Slovinsko…

Turecko: Hranice už nezavřeme

Turecký prezident oznámil, že hranice už nikdy nezavře. “Máme tu skoro čtyři miliony migrantů, kteří chtějí do Evropa. Ať se teď s nimi Evropa vypořádá sama.” řekl prezident Erdogan. V Turecku žije 3,7 migrantů ze Sýrie, co je víc, než jakékoli jiné zemi na světě.


Erdogan otevřel hranice minulý pátek v reakci na vývoj války v Sýrii. Turecko ze zde snaží získat území v okolí města Aleppo, které však patří Sýrii. Během bojů za asistence ruských leteckých sil bylo zabito 34 tureckých vojáků.


Otevření hranic je vydírání Evropy a NATO ze strany Turecka.

Turecko dováží migranty na hranice po tisících, dává jim instrukce a mapy a dokonce jim asistuje při přestřihávání drátů.


Řecko: Turci vydírají lžou

Řecká strana se proti zprávě o smrti migranta důrazně ohradila a označila ji za smyšlenou. Z videa pořízeného migranty na mobil navíc vyplývá, že migrant nebyl zraněn do krku, ale do obličeje.


Řecká policie zatkla v pátek 66 migrantů, z nichž 17 bylo za nezákonný vstup do země uvězněno na 3,5 roku vězení. Byli prvními migranty odsouzenými za nelegální vstup od roku 2014. V sobotu Řecko zatklo dalších 70 lidí, v neděli kolem stovky.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh