“Mrazáky plné mrtvol?” “Spalování mrtvých v krematoriu?” Bývalý prezident Václav Klaus ostře proti totalitním krokům ministra Prymuly a premiéra Babiše. “Lžou nám a vyhrožují!” To musí přestat!”

Komentář Tomáš Vyoral. „Nejsme ve válce, nepotřebujeme drakonická opatření,“ zaznělo z Institutu Václava Klause (IVK) k nepřijatelným vládním opatřením. “Je to celosvětový problém, ale odpovědnost nesou domácí politici.”
Náklady covidové epidemie nejsou podle institutu jen zdravotnické, ale především společenské, hospodářské, ve vzdělání našich dětí.

Vývoj koronavirové epidemie je interpretován velmi podezřelým způsobem. „Čísla, kterými nás vláda zásobuje, vidíme, ale vidíme je trochu jinak než Hamáček, Prymula a podobní,“ uvádí Václav Klaus za svůj institut v prvním z pěti zásadních bodů.


„Jsme – spolu s řadou předních českých imunologů – přesvědčeni, že covid ohrožuje jen ty, kteří už jsou vážně nemocní. Navíc opakovaně připomínáme, že lidé s pozitivním testem jsou jen nakažení, nikoli nemocní,“ míní IVK.


loading…

Mrazáky plné mrtvol?

„Aktuální vývoj nemocnosti neopravňuje k výhružkám a výrokům, které z úst členů vlády zazněly v minulých dnech – mrazáky plné mrtvol v ulicích, optimální způsob pohřbívání není ‚do země‘, atd.”Používaná rétorika je útočnou zbraní, která má vystrašit občany nepřijatelnými, protože nepřiměřenými vládními opatřeními,“ uvádí IVK.


Na ministrovi Prymulovi lpí vážné podezření, že připravil stát o 117 milionů korun jako ředitel nemocnice a prodejčí vakcín (firma Biovomed) zároveň. Ať už dopadne jeho šílená korona-mise jakkoli, bude třeba předat tuto kauze k prošetření.Chystaný lockdown (celkové uzavření země a její ekonomiky) odmítá 40 % “neposlušných” lidí. Takřka polovina obyvatel se odmítá podřídit totalitním a daty nijak nepodloženým restriktivním opatřením.


loading…

V účinnost vládních opatření proti koronaviru podle čerstvě zveřejněného průzkumu CVVM věří pouhých 48 % lidí a důvěra klesá.


„Straší se počtem obětí, ale o skutečném vývoji úmrtnosti v zemi – v porovnání s minulými lety – se vůbec nehovoří. Úmrtnost v naší zemi je do dnešních dnů roku 2020 nižší než v předcházejících dvou letech,” uvádí bývalý prezident Václav Klaus (ve funkci 2003–2013).


“Nesmíme připustit, aby zvýšené nebezpečí pro jednu specifickou rizikovou skupinu ochromilo celý stát. To není cynismus, to je racionální zhodnocení situace.“


Jsou to totalitní praktiky

„Náklady covidové epidemie nejsou jen zdravotnické. Jsou především společenské, hospodářské, ve vzdělání našich dětí, atd. Odmítáme uzavření škol a poškození mladé generace v situaci, kdy není jasně prokázané její ohrožení touto nemocí.”
“Přicházíme o naši svobodu, přicházíme o naše soukromí, přicházíme o elementární, pro lidský život nezbytné mezilidské kontakty, přicházíme o naše peníze.“


„Je nepřijatelné, aby se vláda a její předseda chovali alibisticky a oportunisticky a schovávali se za nevolené experty – vedené nejasnou motivací a bez skládání účtů svým voličům.“Je třeba říci dost

„Zažíváme test společnosti, co vše si ještě necháme líbit. Nastala chvíle, kdy je třeba říci dost. Nejde o válku s covidem, ale válku s podivnými mezinárodními organizacemi, s celosvětově propojenou politickou a mediální frontou a s mocnými byznysovými zájmy.”


“Vše probíhá podle jednoho vzorce, týká se to celého světa, ale vinu a odpovědnost u nás nesou konkrétní domácí politikové.“


Celé vyjádření IVK zde


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh