To už je moc! Vedle Pražského hradu má stát obří socha říšské protektorky Marie Terezie, která vymazala Čechy z mapy světa. Antisemitky, která vyhnala Židy. Seriál o ní se natáčel v koncentračním táboře. Socha připomíná razítko EU

Když to nejde silou, půjde to ještě větší silou. Jako by extremistickému starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi (TOP 09) nestačilo, jako ostudu si vysekl s pokusem odstranit pomník osvoboditele Prahy maršála Koněva. Od té doby chodí s ochrankou.

Teď se starosta Kolář vytasil s pomníkem říšské protektorky Marie Terezie (1717 – 1780), která vymazala Čechy z mapy světa a jejíž antisemitská politika vyvrcholila vyhnáním Židů z Prahy. Ty, kteří zůstali, donutila “císařovna” Marie Terezie nosit zvláštní označení, podobně jako nacisté.


Natáčení seriálu Marie Terezie v prostorách koncentračního tábora Terezín

Obří socha má stát nedaleko Pražského hradu v parku, který nese jméno odbojáře Václava Morávka, člena skupiny Tří králů. Na místě, kde má stát pomník říšské protektorky, českého odbojáře zastřelilo gestapo. Jeho dva spolubojovníky (Balabán, Mašín) německé gestapo dopadlo, mučilo a popravilo.To už není ani výsměch, ale škleb. Marie Terezie vládla říši, které chce vládnou Německo v čele Evropské unie.

Takto označil Židy Hitler, Marie Terezie zvolila zřejmě podobné označení

Proti pomníku kontroverzní panovnice vzniklo několik petic, které podepsaly tisíce lidí. Zřejmě nic však již nezabrání tomu, aby byl pomník v parku Václava Morávka, nově přejmenovaném na park Marie Terezie, vysoustružen na místě z umělého kamene letos v červnu. Socha bude vysoká přes pět metrů a bude stát takřka tři miliony korun.

Že je socha obludná? O to přece nejde. Jde o to, zaseknout drápek. Místní starosta Kolář – při vší kontroverzi – je v tomhle projektu říšské protektorky zřejmě jen do počtu a dostal to “Befehlem” zhora.


Kontroverzní tarosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09)

Česká televize o této skandální události natočila reportáž jako vystřiženou z propagandistické poučky 50. let. “Občané zprvu byli proti, ale…” a rychle spojila sochu drsné antisemitské protektorky s televizním seriálem se bezva selkou v hlavní roli.

Česká televize propagandisticky připomněla, aby upokojila rozzlobené diváky, že sochu má Marie Terezie také v Bratislavě. Zapomněla však dodat, že jde o asi metr vysokou kopii původní krásné obří sochy z roku 1921.


Propagandistická reportáž České televize o občanech, kteří si na obludnou sochu Marie Terezie už v podstatě zvykli ZDE
Znesvěcení Terezína

Načasování vztyčení pomníku, který připomíná razítko Evropské unie, je vrcholem cynismu: Krátce po vysílání seriálu Marie Terezie v rakouské koprodukci, který vzbudil značný zájem zvláště u divaček.


Vizualizace: Socha Marie Terezie (razítka, WC zvonu…) měří přes pět metrů. Je obří

Natáčení seriálu Marie Terezie navíc zčásti probíhalo v Malé Terezínské pevnosti, kde v roce 1940 zřídilo gestapo věznici (koncentrační tábor) pro politické vězně. Ve vedlejší Hlavní terezínské pevnosti bylo židovské ghetto. Zemřelo tu přes 100 tisíc lidí.


Mráz běhá po zádech při pohledu na “komediální záběry” (legračně padající vojáci) ze seriálu na místě, kde trpěli, byli mučeni a kde umírali čeští vlastenci, kteří se postavili německým okupantům.


Žertovná scéna s vojáky v místě, kde gestapáci mučili české odbojáře

Terezín a dva hlavní gestapáci

Terezín sehrál svou vlastní, jedinečnou roli v nacistickém plánu vymýcení evropského Židovstva – v roce 1944 se stát nástrojem nacistické propagandy. Bylo zde natočeno několik propagandistických filmů, ve kterých to vypadalo, že nejde o koncentrační tábor, jako spíše o jakési lázně, nebo rekreační zařízení.

Historie má zvláštní smysl pro ironii.
Přepisování dějin

Záměr postavit nedaleko Pražského hradu sochu říšské protektorce Marii Terezii je součástí přepisování dějin, jako by se Německo potřebovalo zbavit stigmatu válečných zvěrstev, která napáchalo, aby mohlo vládnou nové Evropě.

Součástí tohoto tlaku je mimo jiné mezinárodní přejmenování České republiky na jednoslovné “Czechia”, protože Německo na svém území nechce žádné republiky, ale jen spolkové země s jednoslovnými názvy.

Z dresu českých hokejistů zmizel státní znak a nyní tam mají jakousi obludu se zobákem. Evropská unie nedávno schválila směrnici, podle které válku rozpoutal Hitler společně se Stalinem.

Na německou snahu přepast dějiny reagovalo Rusko otevřením archívů ZDE

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh