Koronavirus: V epicentru pandemie. Šokující záběry z italské nemocnice. Nemocní na chodbách, zvuk unikajícího vzduchu, sténání… Už chápete, proč musíte zůstat doma?


Na veřejnost unikly šokující záběry z itelské nemocnice, kde lékaři denně bojují o životy lidí infikovaném novým typem koronaviru. Je to smutná realita dnešní Itálie, nejvíce zasažené země světa.


Na videu vidíme desítky většinou starších pacientů připojených na respirační přístroje. K videu jeho autor napsal: “Už chápete, proč musíte zůstat doma?”


Šokující video z italské nemocnice

Počet obětí koronaviru SARS-CoV-2 stoupl v Itálii na 2 158 lidí (stav k dnešku 16 h). Nákaženo je se v zemi potvrdila u 27 980. Zatím se uzdravilo 2 749 lidí. Nákaza zatím nezpomaluje.

Italské zdravotní sestry jsou vyčerpané, nemají ochranné pomůcky, v nemocnicích už nejsou lůžka.


Počet obětí koronaviru SARS-CoV-2 stoupl v Itálii na 2 158

Velkým problémem jsou klesající zásoby ochranných masek na intenzivní péči, v Lombardii jsou už jen na několik dní.

Italská vláda podpoří svou již tak slabou ekonomiku 25 miliardami eur (asi 682 miliard Kč). Vláda pozastavuje splátky půjček a hypoték firmám i soukromým osobám a bankám poskytne státní záruky.


Bankám vláda navýší finanční prostředky, aby mohly pomoci firmám platit zaměstnance, kteří jsou kvůli přerušení provozu na nucených dovolených.


Zdroj:

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh