Kronavirus: To snad ne! Německo zabavilo na hranicích český kamión s rouškami, určený pro středočeskou nemocnici

Německá policie na hranicích s ČR zabavila kamion zdravotnického materiálu. Zásilka byla předem zaplacena a mířila do nemocnic ve středních Čechách. Nemocnice kvůli tomu nemohly provádět testy na koronavirus.


Hejtmanka středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová uvedla, že krajské nemocnice kvůli nedostatku roušek a dalšího nezbytného vybavení nemohou přistoupit k testování na koronavirus. Plánované operace musely být odloženy.


Německo po diplomatickém tlaku slíbilo, že svůj vztah k cizím zdravotnickým pomůckám přehodnotí

Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa do Středočeského kraje byl na hranicích zastaven a zabaven na základě zákazu vyvážení zdravotních pomůcek z Německa.
Státy se bouří

Slovenský premiér Pellegrini si postěžoval, že Němci vyfoukli Slovensku roušky, které měla vláda na Ukrajině domluvené ke koupi. “Přišel tam překupník z Německa, který to celé proplatil a koupil,” řekl premiér Pellegrini.

Jedná se o zásilky objednané a zaplacené z třetích zemí, jen přes Německo doručované. Na německý přístup ohledně zdravotnických potřeb si kromě České republiky stěžuje i Slovensko, Rakousko, Švýcarsko, Maďarsko, Itálie, SrbskoNěmecko to nezvládá

Po diplomatickém tlaku především ze Švýcarska následně Německo slíbilo, že přehodnotí priority ohledně zabavování cizích roušek.

Česká republika nově získala dva miliony roušek z Číny – díky kontaktů, které tam mám finanční skupina PPF. Ta je dala České republice darem.
Sobecký přístup Německa kritizovala i vrchní komisařka Evropské unie Němka Von der Leyenová. Ta ostatně kritizovala i uzavírání hranic.

Německo selhává jako lídr Evropské unie i v tuto klíčovou chvíli, kdy jediné, co z trosek tohoto projektu zbylo, je solidarita.


Zdroje:

Náš Region: Česká kamion zastaven Němci na hranicích

https://www.nzz.ch/schweiz/deutschland-lenkt-im-exportstreit-um-die-schutzmasken-ein-ld.1546320?fbclid=IwAR0LTmD4H-_Au7zBhU_iot8QvS7raqw4IpUbDIavvUJpbpustLshA0Km-Fc

TV Raptor: EU nás hodila přes palubu


Nepřehlédněte


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh