Polský generál nakažen koronavirem na velitelském zasedání NATO v Německu. Jsou vojáci USA zdroj nákazy? Cvičení, nebo invaze do Ruska? Obří manévry USA v Evropě zahájeny.

Jeden z nejlepších polských generálů generál Jarosław Mika byla nakažen koronavirem na velitelském setkání NATO v rámci manévrů armády USA Defender Europe 2020. Informovalo o tom polské ministerstvo obrany.

Navzdory epidemii koronaviru Armáda USA zahájila v Polsku obří manévry. Do Evropy přijelo 20 tisíc vojáků USA.


Video americké armády o manévrem Defender Europe 2020

Polsko sice zavřelo hranice, ale pro armádu USA to neplatí, dál přesouvá vojáky a techniku z Německa do Polska a pak k hranicím s Ruskem.


Vojáci USA po přistání na letišti v Hamburku na konci únoraVojáci USA zdrojem nákazy?

Vojáci USA operují i na území Belgie, Nizozemska a chystají se prý také do České republiky a na Slovensko. manévry jsou plánovány v pobaltských zemích.


Americký voják při cvičení Defender Europe 2020

Polsko hlásí dvě oběti koronaviru a stovky nakažených. USA uvádí 69 obětí a čtyři tisíce nakažených.
Podle některých zdrojů rozšířili vojáci USA koronavirus do Číny loni v říjnu během armádních her ve městě Wuhan. To se pak stalo epicentrem nákazy.Kvůli epidemii koronaviru armáda USA ohlásila, že sníží počet 20 tisíc vojáků USA na největších manévrech v historii. Podle všeho to ale neudělala. Do Evropy přijelo 20 tisíc vojáků USA, devět tisíc už v Evropě bylo na základnách. 8 tisíc je ze zemí NATO (včetně ČR), z toho polovina z Polska.


Armáda USA přesouvá techniku Evropou

Cvičení Europe 2020 má také sloužit jako příležitost pro výcvik jednotek v případě biologické hrozby.

Norsko manávry NATO a USA na svém území zrušilo, podle dostupných onformací jako jediná země.
Nakazili ho vojáci USA?

Polský generál Jarosław Mika je generálním velitelem polských ozbrojených sil a je jedním z hlavních velitelů země střední Evropy. Onemocněl koronavirem po účasti na konferenci o strategické komunikaci, na níž se 6. března ve Wiesbadenu zúčastnili cvičení americké armády Defender Europe 2020.


Polský generál Mika nakažený koronavirem

Americká armáda uvedla, že velitel americké armády v Evropě generálporučík Christopher Cavoli je zřejmě nakažen koronavirem spolu s několika zaměstnanci během téže konference.

Polského generála nakazil velitel americké armády v Evropě generálporučík Christopher Cavoli, míní někteří pozorovatelé. Poručík Cavoli a jeho spolupracovníci jsou v karanténě.


Miku zřejmě nakazil velitel armády USA v Evropě Cavoli

“Generál Cavoli a jeho týmy byli odděleni. Pracují na dálku, aby plnili své příkazové povinnosti a odpovědnosti,” uvedl ministr armády Ryan McCarthy.


Generál polské armády generál Roman Polko uvedl, že epidemie koronaviru nebyla propuštěna úmyslně a odmítl, že jde o biologickou zbraň. „Věřím, že se jednalo o nehodu“, uvedl.


Zdroje:

https://rmx.news/article/article/top-polish-general-infected-by-coronavirus-after-attending-nato-command-meeting


https://www.businessinsider.com/us-army-europe-general-cavoli-working-remotely-amid-coronavirus-spread-2020-3


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh