Nový zákon o zdraví je instalací diktatury, varují experti. Děsivá analogie s požárem Říšského sněmu a dosazení Hitlera jako Velkého vůdce. Dříve “bolševismus” nyní “covidismus”. Kam to směřuje a jak to všechno skončí…

Novela zákona o ochraně veřejného zdraví kvůli krizi kolem pandemie dává hlavnímu hygienikovi pravomoci diktátora. Shodují se na tom ústavní právníci. Novela silně připomíná tzv. Zmocňovací zákon (Ermächtigungsgesetz), který dal v roce 1933 Hitlerovi pravomoci Velkého vůdce”. Novela posiluje obavy, že je u nás pod záminkou “boje proti pandemii” plíživě instalována diktatura.




Německý říšský sněm přijal „zmocňovací zákon“ 23. března 1933. Bez parlamentní kontroly pak mohl Adolf Hitler přijímat zákony. 

Zatímco v Německu byl záminkou zavedení diktaury “boj proti bolševismu”, u nás je nyní oficiálním důvodem “boj proti pandemii”. Veřejnost však stále postrádá důkazy, že se skutečně jedná o pandemii.


Roste nespokojenost ve společnosti, množí se rebelie. Policejní zásahy jsou často za hranicí brutality (demonstrace 18. října na Staroměstském máměstí). Je tlak na nošení roušek, o nichž se veřejnost domnívá, že jsou to jediné, jak se bránit. Není to tak docela pravda. Arfa informovala.

Dobová kresba, Německo 1933

Lék horší, než nemoc

Počet zemřelých je na dlouhodobém průměru. K nárůstu došlo jen v září (Arfa informovala), ale na úrovni roku 2018 (březen), takže nic alarmujícího. Nárůst může být navíc způsoben ne koronavirem, ale bojem proti němu.


Odborníci se shodují, že nošení roušek snižuje imunitu, starší lidé se obávají nákazy, tak vynechávají preventivní kontroly, odkládají se závažné operace atd. Jako by byl “lék horší, než nemoc”.


Nárůst počtu zemřelých v září se týkal jen skupiny občanů starších 65 let, nejvíc pak starších 80 let. To jsou přesně ty skupiny, které mají pod vlivem strachu (vlivem médií) oslabenou imunitu a umírají na jiné nemoci.


loading…

Covid jako ideologie

Centrální úřad Státní hygienické služby (SHS) má podle návrhu novely, předložené ministrem zdravotnictví Janem Blatným, ovládat policii a armádu. Bude moci kontrolovat chod země, a to bez ohledu na postoje parlamentu a nutnosti vyhlášení nouzového stavu.


Hlavní hygienička Jarmila Rážová, které po novele zákona spadnou do klína diktátorské pravomoci. I ona vykonává rozkazy (ministr zdravotnictví, premiér)

Důvody pro svá rozhodnutí si SHS nebude muset nechávat schvalovat, řídit se bude v podstatě jen počtem pozitivních covid-testů. Ty však jsou nejen nepřesné, ale také snadno manipulovatelné.


Záměrem absolutní nadvlády orgánu Státní hygienické služby (SHS) podobně jako u Zmocňovacího zákona (Ermächtigungsgesetz) je prosazení svých cílů. Těmi jsou:

1) Vakcinace – nejprve dobrovolná, pak nepřímo povinná, nakonec nucená.
2) Potlačení nepokojů
3) Hladké rozšíření sítě 5G, která může být spojena se silnými zdravotními riziky


Policie a armáda na základě zmocnění bude moci vyhlásit zákazy vycházení v daných hodinách, zatýkat lidi v těchto časech na ulici, nařídit a prosazovat zavření obchodů, podniků, restaurací, provozoven, kin, divadel, stadionů, ale i škol na všech stupních.



Práskání a odposlechy

Součástí pravomocí SHS je kontrola pohybu osob, odposlouchávání telefonnů, udávání kontaktů a dalších zásahů do soukromí občanů. Takový nástroj neměl ani Hitler, který používal služeb Tajné služby (Sicherheitsdienst), u nás obdoby státní bezpečnosti Stb.


Jednotka SA v ulicích brání město před bolševiky

Systém udávání k čase pandemie koronaviru však již funguje, a to na základě dobrovolnosti. Není vyloučeno, že tato “služba” může být v budoucnu placená


Hlavní hygienička je nyní Jarmila Rážová. Ve funkci je od března 2020 hlavní hygienička České republiky, kdy nahradila svou předchůdkyni Evy Gottvaldové. Ta byla odvolána z důvodu “zlehčování závažnosti pandemie koronaviru a nedostatečné odbornosti”. Rážová studovala mimo jiné v USA. Její přímý nadřízený je ministr Blatný.


loading…

Novela zákona ochraně veřejného zdraví již vyvolala bouři nevole veřejnosti a ústavních právníků. „Když Centrální úřad Státní hygienické služby dojde k závěru, že hrozí epidemie, vydá rozkaz zavírat školy, obchody, stanovovat maximální počty lidí na akcích a podobně,“ vysvětluje ústavní právník Jan Wintr.


Když hořel Říšský sněm

Zmocňovací zákon (německy Ermächtigungsgesetz) byl přijat německým Říšským sněmem a podepsán říšským prezidentem Německa Hindenburgem 23. března 1933. Byl druhým krokem následujícím po dekretu o požáru budovy říšského sněmu, kterým říšský kancléř Adolf Hitler získal výjimečné pravomoci a stal se Führerem (vůdce).




Zákon umožnil vládě (kabinetu) přijímat zákony bez jejich schválení Říšským sněmem po dobu čtyř let. Plný název zákona je Gesetz zur Behebung der Not von Volk. Dodnes není jasné, kdo Říšský sněm zapálil, velmi pravdě Hitlerovy lidé – aby jejich vůdce získal neomezené pravomoci.


Požár zničil budovu Říšského sněmu v Berlíně 27. února roku 1933. Byl jednou z nejvýznamnějších událostí éry nástupu nacistického režimu v Německu. Hitlerova vláda ho využila jako záminky k masivnímu omezování lidských práv.



Mohli za to “bolševici”

Hitlerova propaganda označila požár za signál ke spuštění komunistického puče. Druhý den oficiální agentura Preussische Pressedienst (Pruská tisková služba) napsala, že tento „čin žhářství je nejnestvůrnějším teroristickým činem vykonaným bolševismem v Německu“.


Okamžitou reakcí bylo vydání Dekretu o požáru Říšského sněmu, který omezil mnohá lidská práva týkajících se osobní svobody, svobody projevu, svobody tisku, práva shromažďovacího a telefonního a poštovního tajemství.


Cílem je podle ministra Blatného zřídit orgán, skrze který půjde všechno korigovat tak, aby nebylo potřeba mít nouzový stav. Norma by měla platit od července příštího roku. Ještě podléhá schválení parlamentem.



V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu




close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh