SPERMA MÍSTO PILNÍKU! Vražedkyně ve vězení otěhotněla. Soud ji pustil na svobodu. Jak si opatřila sperma? Expert říká: Jsou tři možnosti… Víme, jak vypátrat otce dítěte

Návod pro začínající vražedkyně: Můžete zabít lidí kolik chcete a soud vás pustí na svobodu, když včas otěhotníte. K tomu může dojít těsně před nástupem do vězení, nebo – jako ukazuje tento případ, i za mřížemi.

Zbývá jen jediné – dostat se nějak ke spermatu. Jak? Zas takový problém to neníjak ukazuje případ této vysoce nebezpečné vražedkyně. Pusťme se do pátrání.

Petra Janáková (28) dostala doživotí za vraždu sběratele známek, kterého zastřelila v autě za jízdy zezadu do hlavy. Tělo pak spolu se svým manželem pohodila v kukuřičném poli. Kromě toho se pokusila o vraždu dalších dvou lidí a dvě další vraždy připravovala.

Janáková s manželem u soudu. Dostali původně doživotí za vraždu a dva pokusy.
Střílela ona, zezadu, v autě a sběratele známek a starožitností. Tělo pohodili v kukuřici.

Odseděla si dva roky a soud jí letos v březnu snížil trest na 30 let. I tak zůstala jednou z nejbezpečnějších žen v ČR. Jenže… Otěhotněla ve vazební věznici v Hradci Králové, kde jsou na oddělených blocích muži i ženy. Podle informací TV Nova ve vězení v době pobytu Janákové koloval moták, který ženským vězeňkyním radil, že když otěhotní, dostanou se na svobodu.

Nyní je vražedkyně Janáková v šestém měsíci těhotenství (jak vypátrala TV Nova). Otěhotněla někdy kolem přelomu roku, kdy byla ve vazební věznici v Hradci Králové. Generální inspekce nyní vyšetřuje, jak se dostala ke spermatu. Zatím tápe, ale vše míří k jedinému vysvětlení.

Podle znaleckého posudku je Janáková velmi nebezpečná a její návrat do společnosti by měl být prakticky vyloučen. Přesto ji soud pustil ven. Policie je však bezmocná, vše je v kompetenci soudu, který ji pustil. Janáková odjela z vězení domů do Jilemnice, policie ji nesleduje.

Do věznice by se měla vrátit přibližně rok po porodu, tedy v září příštího roku. Tedy – pokud znovu neotěhotní, nebo neuteče. Náš tip: Uteče na 100 %.

Janáková na svobodě. Reprofoto TV Nova


V úvahu připadají tři možnosti, jak si „kukuřičná vražedkyně“ opatřila sperma, které pro ni znamenalo propustku na svobodu.

1.Dostala sperma od návštěvy
2.Otěhotněla s bachařem, nebo např. kuchařem
3.Dostala sperma od vězně z jiné části věznice

Spermie vydrží v uzavřené nádobě při běžné teplotě živé v řádech desítek minut. Stačí malé množství, třeba náprstek.

1.NÁVŠTĚVA
„První možnost, tedy předání od návštěvy, považuji za vyloučenou,“
řekl portálu Höppner.cz pan Václav Peričevič ze spolku Šalamoun. „Všechny návštěvy jsou vždy pečlivě prohlédnuty. Je takřka nemožné něco tajně předat, návštěva probíhá pod dohledem kamer. Například v ženské věznici Světlá nad Sázavou se to nikdy nestalo, ačkoli vězeňkyně vědí, že by se tak dostaly ven.“

Vazební věznice v Hradci Králové

2.BACHAŘ NEBO KUCHAŘ
Druhá možnost, tedy otěhotnění s bachařem, je také nepravděpodobná. Ve vazební věznici v Hradci Králové jsou vězeňkyně umístěny v celách od dvou do pěti osob. „Jsou tam kamery. S bachaři přicházejí vězeňkyně do kontaktu jen zřídka, většinou je hlídají bachařky. I jídlo dostávají okénkem,“ říká Václav Peričevič. Ve vazební věznici panuje velmi přísný režim. Z cely se vězeň dostane jednou denně na oddělené vycházky.

Podle informací idnes.cz se Janáková chlubila, že má ve vazbě poměr s vězeňským kuchařem. S médii o tom mluvila v říjnu 2018, kdy byl vynesen doživotní rozsudek.

“Tuto možnost považuji za cela vyloučenou,” říká Václav Peričevič. “Celá věznice je kromě cel prošpikovaná kamerami. Vztah s kuchařem si dotyčná zřejmě vymyslela.”

Možnost, že vražedkyni předal sperma někdo ze zaměstnanců věznice, tedy psycholožka, speciální pedagožka, lékařka, kaplan, nebo sociální pracovnice, je mizivá. V tomto případě by mohlo dojít k předání v ordinaci, kanceláři, či jinde ve věznici. Vše se však odehrává pod dohledem kamer a za přítomnosti stráže.

3.SPOLUVĚZEŇ
Třetí možnost bude ta pravá. „Ve věznicích je běžné, že si vězni posílají zprávy, říká se tomu koňování,“ říká Václav Peričevič. Koňování je ve vězeňské hantýrce způsob posílání všeho možného pomocí systému lanovek mezi celami skrze okna.

Pohled z cely ve vazební věznici v Hradci Králové

„Vězni si dávají zprávu například údery do topení, že přijde zásilka.“ Tímto způsobem s nejvyšší pravděpodobností dostala Janáková nádobku se spermatem.

Předání zásilky spermatu Janákové tzv. “koňováním” považujeme za vysoce pravděpodobnou. Musel mu předcházet nějaký plán, logistika. Pátrání by tedy rozhodně mělo vést také tudy.


Dárci spermatu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky za pomáhání a případnou organizaci útěku z vězení.

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/rozsudek-dozivoti-vrazda-lazne-belohrad-manzele-janakovi-kukuricne-pole.A181016_085813_hradec-zpravy_the

Vypátrat otce dítěte je překvapivě snadné.

Chodba ve vazební věznici v Hradci Králové

„Při nástupu do vězení se vězňům odebírá DNA.  Stačí porovnat DNA vězňů z věznice v Hradci Králové a DNA dítěte,“ říká Peričevič. DNA lze odebrat v rámci vyšetřování i od zaměstnanců věznice. Například těch z kuchyně.

Je tedy třeba čekat až na narození dítěte vražedkyně Janákové?

DNA dítěte lze zjistit ještě před jeho narozením. Stačí vzorek krve matky a potencionálního otce. Ve věznici v Hradci je odhadem asi tisíc vězňů, porovnat vzorky zabere maximálně několik dnů.

Čeká Českou republiku vlna těhotných a na svobodu propuštěných vězeňkyň? To ukáží příští měsíce.

https://www.vscr.cz/vazebni-veznice-hradec-kralove/o-nas/zakladni-informace/
https://www.abctehotenstvi.cz/txt/otcovstvi-lze-urcit-uz-pred-narozenim-ditete

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh