OČKOVÁNÍ PROTI COVIDU? Exprezident Václav Klaus si ťuká na čelo. ROZHOVOR. “Je to jen obyčejná chřipka, ale ať se každý rozhodne sám!” Česká televize páchá úděsné věci! Propaganda ničí životy…

Dominantním obrazem ČT24 je jehla vpichovaná člověku někam, téměř ve skafandru se pohybující lékaři kolem pacienta na jipce. To je obraz světa, který nám nabízejí novináři České televize, všímá si exprezident Václav Klaus. Pandemie je podle něj podvod a očkovat se nikdy nenechá. Proč?
Pane exprezidente, necháte se očkovat proti Covidu-19?

“Nenechal bych se očkovat kvůli žádné zbytečnosti. V životě jsem se nenechal očkovat ani proti chřipce a to, co dnes prožíváme, jedna z chřipek je. Možná trochu horší než některé její typy, i když ani ty normální chřipky nebývají pro spoustu lidí zeslabených jinými chorobami nijak jednoduché,” řekl Václav Klaus na otázku pro TV Nova.


Václav Klaus (* 1941 Praha) je ekonom a politik, spoluzakladatel ODS a mezi roky 1991–2002 její první předseda. V letech 1992–1998 působil premiér. Prezidentem České republiky a letech 2003–2013.


Nová kniha VK

“Očkování považuji za zbytečné a obrovskou propagandu okolo očkování považuji na straně jedné za propagandu farmaceutických firem, které na tom chtějí nekonečně vydělat, a na straně druhé za propagandu politiků, kteří chtějí šířit strach mezi veřejností. Na to ale mě nenachytáte.”


loading…

Budete se očkovat proti covidu?

“Znám mnoho lidí, kteří se nechali očkovat proti chřipce. Vždycky jsem si ťukal na čelo, protože mě by nikdy nic takového nenapadlo. Stejným způsobem se dívám na současnou variantu chřipky.”


A když to bude podmínka vycestování do zahraničí?

“Ve svém krátkém horizontu života si už některé věci dovedu odpustit. Například to, že už nikdy nepoletím letadlem, pokud bude podmínkou nechat se očkovat. Navíc nejsem – a nikdy jsem nebyl – dovolenkář a odborné konference se teď stejně konají on-line.”“Doufám, že stát nepodlehne tlaku zájmových skupin a nedá zákonnou povinnost nechat se proti covidu očkovat. Bohužel si myslím, že si to ale stejně vynutí šéfové různých podniků a leteckých společností,” uvedl Václav Klaus pro časopis Reflex.A když bude očkování proti covidu nepovinně povinné?

“Očekávám, že povinně nepovinné očkování způsobí to co kdysi prohibice ve Spojených státech – falšování potvrzení a velkou hru kolem toho, jestli jste si nechal píchnout vakcínu. Tak o tom jsem napsal svou novou knihu Karanténa II.”


Jak ovlivňuje současné děje fenomén strachu?

“Strach je mocným faktorem. To, co s veřejností například dělá Česká televize, je úděsná věc. Když si pustíte ČT24, dominantním obrazem je jehla vpichovaná člověku někam, téměř ve skafandru se pohybující lékaři kolem pacienta na jipce. To je obraz světa, který nám nabízejí novináři České televize.”

“Řada lidí je z toho opravdu vylekaná, čehož využívá část politiků, která s nimi manipuluje. Je jasné, že strach, úzkost ve společnosti v každém případě jsou. Nemoc je přece stále trochu neznámá, zvlášť u těch, kteří mají tendenci nechat se vylekat.”


Čtěte též: Neuvěřitený byznys s covidovými pacienty

Považujete nošení roušek za přínos?

„Rouškaři jsou lidi, kteří jsou vítači migrantů, rouškaři jsou lidi, kteří si přejí posilu Evropské unie a rychlé přijetí eura.”


Arfa říká: Málo se mluví o úmrtnosti, protože to je velmi nízké číslo – úmrtí s covidem jsou u nás na celkovém počtu obyvatel v řádu setiny procenta. Toto číslo nevzbuzuje hrůzu, proto není politicky ani mediálně zajímavé.


Zdroje: Institut Václava Klause, Václav Klaus.cz, iDnes


V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh
5 1 vote
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
3 let před

Kikino,souhlasím s tebou,ale věř,že nosím roušku a nejsem vítač migrantů ,nesnáším EU a nechci euro,tak mi to vysvětli,jak jsi na to přišel.

Jiruna
3 let před

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Pana Klause nemusím,plno věcí které nás dnes trápí, má prvopočátek za jeho éry. Nicméně v tomto bodě se shodneme. Covid švindl je megapodvod intergalaktických rozměrů. A kojím se nadějí, že ještě zažiju spravedlivé potrestání všech pachatelů tohoto zločinu proti lidskosti. Hezký den všem slušným lidem přeje Červený Jiří

Josef
3 let před

V 99% s Klausem nesouhlasím, ale zde Václave souhlasím

3
0
Zajímají nás tvoje myšlenky. Můžeš připojit komentář.x
()
x