“Tohle je jen začátek!” Uniklé video odhaluje zákulisní diskuse šéfa Twitteru Jacka Dorseyho před cenzurou Trumpa. Kdysi Twitter pomohl Trumpovi na trůn, dnes ho poslal do pekla!

Investiční novinářská nezisková organizace Veritas dnes zveřejnila uniklé video, které ukazuje interní diskuse generálního ředitele Twitteru Jacka Dorseyho (44 let) krátce předtím, než byl na platformě sociálních médií zakázán účet prezidenta Donalda Trumpa. Tohle je moc sociálních sítí!


Sdílej tento článek, zlepšíš svět! Redakce Arfa děkuje! V době masové cenzury že Silicon Valley je nutno zůstat v kontaktu.
Zakladatel Twitter Jack Dorsey vysvětluje svou představu svobody slova. Překlad v textu níže…


Jistě stojí za pozornost, že je uniklé video nahrané na Twitteru… Překad najdete v textu.

“Měli byste se vždy svobodně vyjádřit v jakémkoli formátu, který je pro vás vhodný,” říká Dorsey ve videoklipu, údajně tajně natočeném „zasvěceným informátorem na Twitteru“. “


Cenzura Trumpa – a také toto video – rozvířily debatu o neomezených globální pravomocech sociálních. Tato moc se vymkla kontrole. Twitter, Facebook a další platformy podle mnoha indicií uzavřely před volbami dohodu s Bidenovou Demokratickou stranou USA – a společně uničily Trumpa. Patřily též mezi sponzory této strany.


“Právě teď se zaměřujeme na jeden účet [@realDonaldTrump], ale tohle bude mnohem větší než jen jeden účet a bude to trvat mnohem déle než jen tento den, tento týden a několik příštích týdnů. Bude to pokračovat i po inauguraci,” uvedl Dorsey.


Účet na Twitteru byl chloubou Donalda Trumpa – a také díky němu zvítězil v minulých volbách v obrovské konkurenci všech hlavních médií, televize, tisku i webu, které totálně ztratily zábrany a lhaly až se hory zelenaly. Trump měl na tomto účtu desítky milionů následovníků.


Twitter založil Jack Dorsey v roce 2006. V USA je druhá největší (po FB) a v Evropě také. Roční obrat má 2 miliardy dolarů. V minulosti jeho zaměststnaci několikrát označili Trumpa za fašistu. Také se odmítli podrobit rozkazům Evropské unie.


loading…

“Rozhodně se tedy soustředíme jen na tento účet a na to, jak souvisí s násilím v reálném světě. Musíme však také mnohem dlouhodoběji uvažovat o tom, jak se tato dynamika časem odehraje. Nevěřím, že to brzy zmizí,” řekl v nahrávce Dorsey zaměstnancům.

Ředitel Twitteru podle všeho ani na okamžik nepochyboval, že jeho nemá právo zasahovat do svobody projevu, jedním ze základních práv občanů – a také prezidenta. Oficiálním důvodem cenzury jsou údajně nepravdivost tvrzení a vybízení k násilí. Není však jasné, kdo to rozhoduje a “kdo hlídá hlídače”.Projekt Veritas v příspěvku na Twitteru naznačil, že únik videa je důkazem “divoké cenzury”.Twitter Trumpovi trvale zakázal Trumpovu platformu 8. ledna, dva dny poté, co se během společného zasedání Kongresu, které se konalo za účelem potvrzení výsledků prezidentských voleb v roce 2020, vloupal dav do amerického Kapitolu.

Podle Twitteru Trump násilí podněcoval, podle jiných zdrojů šlo o zinscenovanou provokaci Deep State s cílem zdiskreditovat Trumpa.

Tento krok Twitteru se setkal s kritikou světových vůdců, včetně prezidenta Mexika a německé kancléřky Markelové, francouzského rezidenta Macrona a dalších. Všichni jsou v rukách sociálních sítí.

Trump obvinil Twitter ze spolupráce s Demokratickou stranou USA, kterou napřímo nařkl z podpory fašismu. Sítě Facebook a YouTube také odstranily Trumpovy účty.

Na uniklém videu, které za několik hodin nashromáždilo více než dva miliony zhlédnutí, Dorsey zmínil, že možná plánuje prosadit „mnohem větší“ akce než zákaz Trumpa na platformě, s odkazem na očištění společnosti od všech účtů propojených s QAnon, tajné organizace, podporující Trumpa.Twitter nedávno odstranil velké množství pro-Trumpovských účtů.

“Víte, USA jsou extrémně rozdělené. Naše platforma to ukazuje každý den,” řekl Jack Dorsey. “Naší rolí je chránit integritu tohoto dialogu a dělat co je v našich silách, abychom zajistili, že nebude nikomu ublíženo.”

Souromé firmy jako Facebook nebo Twitter mají větší moc než vlády všech zemí světa. Mají větší moc než ostatní média, politici i justice.

Zveřejnění videa následuje po prohlášení Dorseyho 13. ledna, v němž uznal, že rozhodnutí společnosti odstranit Trumpa bylo rozporuplné a vytvořilo nebezpečný precedens.


Zdroj: Epoche TimesV této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh